شرکت معماری زاها حدید و طراحی یک موزه دانش و فناوری برای شهر شنژن چین

0

یک زمانی بود که خیلی‌هایمان تصور می‌کردیم که ساختمان‌های بلندمرتبه و بسیار شیک، شاید پوسته ظاهری یک ملت و کشور باشند و در مقایسه با پیشینه فرهنگی و سابقه علمی یک ملت اهمیت خاصی ندارند.

اما جلوتر که رفتیم که دیدیم تداوم ساخت چنین ساختمان‌های شگفت‌انگیزی، باعث مطرح شدن یک کشور و جلب توریست انبوه و ایجاد یک اعتیار نو می‌شود. و از آن سو، اصرار بر اینکه با اندوخته‌های گذشته هنوز هم می‌شود معتبر بود، به کلی اشتباه و خیالی خام بود.

مثالی از یک بلندپروازی دیگر چین در این پست. کشوری که چه دوست باشید و چه نه، در طی سال‌های آینده تبدیل به اقتصاد شماره یک جهان خواهد شد و البته در پی آن غولی به نام هند هم در حال خودنمایی است:

خود زاها حدید بین ما نیست. اما شرکت او هنوز با همان ایده‌ها و شمای کلی معماری‌های مورد علاقه مشغول فعالیت است.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

شهر شنژن چین برای دوست‌داران فناوری، شهری آشناست. این شهر یکی از قطب‌های فرهنگ فناوری نوین در چین است.

زاها حدید برای موزه دانش و فناوری این شهر -بخشی از طرح کلان شهر دانش گوانمینگ- ساختمان عظیمی طراحی کرده که تبدیل به نشانی از مرکز خلاقیت بودن این شهر و فرهنگ نوآوری آن است.

ساختمان شامل فضاهای نمایشی و گالری‌های بسبار و باشکوه است و می‌خواهد ارتباط بین مؤسسه‌های نوآورانه و دانشگاه‌ها و مدارس را به این ترتیب تسهیل کند.

ساختمان به شکل U طراحی شده و طوری طراحی شده که از نظر مصرف انرژی بهینه باشد و از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کند یا اصطلاحا ساختمانی سبز باشد.

منبع mymodernmet

 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.