برای آموزش عکاسی حرفه‎ای به کدام آموزشگاه مراجعه کنم؟

0

رپورتاژ

آموزش عکاسی آنلاین جامع یکی از دوره‌های آموزش عکاسی است که در آن سعی می‌شود تمامی دروس مرتبط با عکاسی به طور جامع به هنرجو آموزش داده شود و او از این پس بتواند راه خود را در رشته عکاسی پیدا نماید.

از آن جا که عکاسی به چند رشته جداگانه مانند عکاسی پرتره، عکاسی تبلیغاتی و صنعتی و عکاسی مستند و طبیعت منشعب می‌شود، شما می‎توانید پس از طی کردن این دوره ، انتخاب کنید که در کدام رشته می‎خواهید وارد شوید و به صورت تخصصی‌تر آن را فراگیرید.

لازم است در ابتدای مطلب این نکته را نیز به یاد داشته باشید که اگر فکر می کنید که یک دوربین حرفه‌ای دارید و یا تا به حال با استفاده از دوربین موبایل خود چند عکس و سلفی خوب گرفته‌اید، یعنی کار تمام است و شما یک عکاس حرفه‌ای به شمار می‌آیید؛ کاملا در اشتباهید.

همان طور که نوشتن چند خط شعر نمی‌تواند لقب شاعر را به شما ببخشد. اما بدانید که آموختن هر هنر و مهارتی به صبر و بردباری، توجه و صرف وقت و هزینه نیاز دارد تا شما را به درجه‌ای برساند که بتوانید به عنوان مثال نام عکاس را بر دوش بکشید.

در ادامه این مطلب بیشتر درباره هنر عکاسی خواهیم پرداخت و با معرفی یک آموزشگاه عکاسی معتبر در تهران به شما خواهیم گفت که این هنر و مهارت را می‌توانید علاوه بر گذراندن کلاس‌های حضوری به صورت آنلاین نیز فراگیرید. با ما همراه باشید.

آشنایی با هنر عکاسی

عکاسی یا فتوگرافیphotography  از یک سو نوعی علم است و از سوی دیگر هنر است و بهتر است بگویم علمی است که با هنر آمیخته شده است.

خوب دیدن یکی از نکاتی است که می‌تواند شما را به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل نماید و در علم عکاسی بر این ویژگی بسیار تاکید شده است.

پس از آن که در سال ۱۸۲۶ میلادی دوربین عکاسی توسط ژوزف نیسه‌ فور نیِپس اهل فرانسه اختراع شد بشر توانست از این پس آن چه که در طبیعت و اطراف خود می‌بیند را با این وسیله ثبت نماید.

در حالی که تا پیش از این می‌توانست تنها آن را با استفاده از نقاشی در اختیار دیگران قرار دهد که به طور قطع کاری زمان‌بر به شمار می‌آمد. با گذشت زمان بر آموزش‌های عکاسی افزوده شد، در این زمینه کتاب‌های بسیاری نوشته شد و عکاسی با پیشرفت دوربین‌های عکاسی به هنری تبدیل شد که صد البته اکنون می‌توان آن را در قالب علم پیگیری کرد و آموخت. به طوری که این هنر به صورت آکادمیک در بسیاری از دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های سراسر دنیا تدریس می‌شود.
کلاس های آموزش عکاسی در تهران مانند آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش که در انتها به معرفی بیشتر آن خواهم پرداخت یکی از مجموعه‌هایی است که با استفاده از اساتید برجسته این هنر، به شما کمک خواهد کرد تا مسیر یادگیری را به بهترین شکل طی نمایید.

در آموزش عکاسی آنلاین جامع چه خواهید آموخت؟

چرا دوره آنلاین؟ اگر به دلایل مختلف به عنوان مثال بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترجیح می‌دهید در خانه بمانید و یا در شهر و استان دیگری زندگی می‌کنید و نمی‌توانید از کلاس‌های حضوری بهره مند شوید، می‌توانید از آموزش عکاسی آنلاین جامع که آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش تدارک دیده است استفاده کنید.

این دوره از کلاس های آموزش عکاسی در تهران همان ویژگی‌های کلاس حضوری را دارد و همان طور که در ابتدای این مطلب اشاره کردم در دوره آموزش عکاسی آنلاین جامع در آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش صفر تا صد عکاسی پایه و مقدماتی توسط استاد و از طریق ارتباط آنلاین به شما آموزش داده می‌شود. در این دوره یاد می‌گیرید چه دوربینی تهیه کنید، چگونه با دوربین‌تان کار کنید، چطور آن را در دست بگیرید و اینکه نگاه‌تان به اطراف چگونه باشد؟ همچنین در آموزشگاه آنلاین عکاسی به شما یاد داده می‌شود که شاتر زدن به معنای عکاسی کردن نیست و هر شاتری که می‌زنید در واقع از عمر دوربین خود کم می‌کنید و این در واقع به آن معناست که باید با دقت و با یک بینش و نگاه هنرمندانه این کار را انجام دهید.

دو هنرجو در یک آموزشگاه عکاسی را تصور کنید که قرار است از یک سوژه عکاسی کنند بی‌شک نگاه هر دو از دریچه لنز به سوژه متفاوت است زیرا هر فرد دقت و بینشی متفاوت از دیگری دارد و این همان موضوع مهمی است که می‌تواند به هنرجو کمک نماید تا به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شود. همچنین در آموزشگاه آنلاین عکاسی و با طی کردن دوره آموزش عکاسی آنلاین جامع یاد خواهید گرفت که عکاسی به چه رشته‌هایی تقسیم می‌شود و استاد با دیدن تصاویری که با دوربین عکاسی‌تان خلق می‌کنید، ظرافتی که در نگاه شما وجود دارد را درک خواهد کرد و به شما خواهد گفت که بهتر است کدام رشته را برای کسب موفقیت بیشتر ادامه دهید.

از دیگر مزایای گذراندن دوره آموزش عکاسی آنلاین جامع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در خانه خود بی‌دغدغه به آموزش عکاسی خواهید پرداخت.
  • نیازی به طی کردن مسیر نخواهید داشت و از شهرهای دیگر نیز می‌توانید در کلاس‌های عکاسی این مجموعه شرکت نمایید.
  • شلوغی کلاس و همهمه سایر هنرجوها حواس شما را پرت نخواهد کرد.
  • سوژه‌های بیشتری برای عکاسی دور و برتان است.
  • سرعت یادگیری و تحلیل شما از آموخته‌هایتان بسیار بیشتر خواهد بود.
  • هنگام گذراندن ساعت کلاس عکاسی آنلاین خود می‌توانید به سایر منابع آنلاین در فضای اینترنت نیز دسترسی داشته باشید.
  • مهم‌تر از همه آن که هزینه گذراندن دوره برای هنرجو بسیار کمتر از شرکت در کلاس عکاسی حضوری است.

دوره آموزش تصویربرداری و فیلم برداری

یکی دیگر از دوره‌هایی که می‌توانید در آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش آن را طی نمایید، دوره آموزش تصویربرداری و فیلم برداری است. با استفاده از دوربین فیلم برداری شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه تصاویر زیبا و جذابی را ضبط نمایید. برای یادگیری این هنر نیز به استعداد و علاقمندی و همچنین خلاقیت و از همه مهم‌تر دید و نگاه خوب و دقیق نیاز است که این نکته آخر در همه هنرها کاربرد دارد و بسیار مهم تلقی شده است و بی توجهی به آن شما را از آن چه می‌خواهید به آن برسید دور خواهد کرد.

پس از طی کردن دوره آموزش تصویربرداری و فیلم برداری شما می‌توانید به راحتی جذب بازار کار شوید. اما این که چه شاخه‌ای را برای فعالیت و استفاده از هنر تصویر برداری انتخاب می‌کنید در کسب درآمد شما موثر خواهد بود.

در ابتدا می‌توانید برای پروژه‌های بزرگ و در کنار دیگران کار کنید و در مجالس، سمینارها و برنامه‌های مختلف کار تصویر برداری و فیلم برداری را انجام دهید و پس از خبره شدن در این مسیر به صورت فردی برای خودتان کار کنید و بر درآمد خود بیفزایید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بهتر است در کنار گذراندن دوره آموزش تصویربرداری و فیلم برداری در آموزشگاه، دوره تدوین فیلم و کار با برنامه‌های ادیت را نیز فراگیرید تا در این حوزه بتوانید به فردی متخصص و ماهر تبدیل شوید. در آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش علاوه بر طی کردن دوره آموزش تصویربرداری و فیلم برداری به صورت آنلاین می‌توانید در سایر کلاس‌های مرتبط با این رشته که آموزشگاه مهیا کرده است نیز شرکت نمایید.

درباره سایت عکاسی . آرت

اگر به سایت عکاسی آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش به آدرس الکترونیکی www.akkasi.art  سری بزنید خواهید دید که در این بخش درباره یادگیری هنر عکاسی به صورت مجازی و آنلاین توضیحات کاملی ارائه شده است و با معرفی کلاس های آموزش عکاسی در تهران و در این آموزشگاه عکاسی، بهترین دوره‌هایی که مناسب‌ شما می‌باشد، پیشنهاد شده است. در صفحه سایت عکاسی . آرت درباره مزایای برگزاری دوره آموزش عکاسی به صورت آنلاین توضیحات مفصلی ارائه شده است که می‌تواند شما را برای گذراندن دوره‌های عکاسی به صورت آنلاین تشویق نماید. همچنین می‌توانید مقالات متعددی را درباره انواع رشته‌های عکاسی، انواع لنزها و کاربرد هر یک و مطالبی درباره تجزیه و تحلیل عکس و .. را در این صفحه بخوانید. ضمنا می توانید اینستاگرام پویا اندیش به ادرس https://www.instagram.com/pouyaandish/ را پیگیری کنید .

آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش

آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش که یکی از آموزشگاه‌های قدیمی تهران در منطقه پاسداران است، دوره‎های هنری مختلفی برای هنرجویان مهیا شده است که شامل دوره‌های عکاسی، دوره آموزش تصویربرداری و فیلم برداری، دوره‌های ادیت عکس با برنامه‌ها و نرم افزار‌های مختلف و همچنین ادیت و تدوین فیلم و … می‌شود. در حال حاضر نیز آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش به دلیل شرایط خاص بیماری همه‌گیر کرونا که همگان با آن مواجه هستند، شرایطی را در نظر گرفته است تا هنرجویان بتوانند در کلاس‌های مورد نظر خود به صورت آنلاین شرکت کرده و هنر مورد علاقه خود را با بهره‌مندی از اساتید با تجربه در هر حوزه فرا گیرند. کلاس‌ها و دوره‌های هنری این مجموعه غیر از عکاسی شامل دوره‌های یادگیری نقاشی در رشته‌های مختلف، مجسمه‌سازی، پتینه، طراحی لباس و جواهرات و ده‌ها هنر و تخصص دیگر می‌شود که می‌توانید متناسب با علاقه خود در این کلاس‌ها شرکت کنید. با طی کردن این دوره‌ها می‎توانید جذب بازار کار شده و یا با راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک درآمدزایی داشته باشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.