این چیدمان هنری حتی گران‌تر از تابلوی مشهور سالواتور موندی داوینچی است!

0

سالواتور موندی به معنای منجی جهان است و تابلویی است اثر داوینچی که در سال ۲۰۱۷ به مبلغ بیش از ۴۵۰ میلیون دلار فروخته شد. این اثر را بدر بن عبدلله به نمایندی محمد بن سلمان خریداری کرد. البته حراجی کریستی می‌گوید که اثر برای نمایش در موزه لوور ابوظبی خریداری شده است.

اما به تازگی یک شرکت هنری به نام Natural Light برای برجسته کردن یک مشکل مزمن در آمریکا، یک چیدمان هنری درست کرده که یک طورهایی ارزش کلی‌اش از تابلوی سالواتور موندی هم بیشتر است!

داستان از این قرار است که هزینه دوره ۴ ساله کالج در آمریکا بر دوش بسیاری از خانواده‌ها سنگینی می‌کند و منجر به گرفتن وام‌های کمرشکنی می‌شود.

برآورد می‌شود که تا یک دانش‌آموز، موفق به دریافت دانشنامه کالج شود، ۱۸۰ هزار دلار هزینه می‌کند.

با این نگاه، Natural Light در ترمینال مرکزی بزرگ نیویورک یک چیدمان هنری عجیب درست کرده است که برای ساختن آن از ۲۶۰۰ دانشنامه «واقعی» استفاده شده است!

یعنی ارزش کلی این مجموعه ۴۷۰ میلیون دلار است و ۲۰ میلیون دلار از تابلوی داوینچی هم گران‌تر است.

این چیدمان را می‌شود در سایت شرکت و هم با استفاده از لنز واقعیت افزوده در اسنپ‌چت هم مشاهده کرد.

بله! مشخص است که ارزش واقعی یک اثر هنری را با جمع زدن اجزای سازنده‌اش نمی‌سنجند، اما Natural Light خواسته با این چیدمان و تاکید بر هزینه بالای دوره کالج هشداری با منظور بهبود اوضاع بزند.

خارج از قضیه ارزش‌گذاری، چیدمان کار زیبایی است.

حالا شاید کسی حساب و کتاب بکند و خرج آموزش به اصطلاح عالی ما در داخل ایران را در هر سال را در بیاورد و ما به ازای آن برای اقتصاد و کارآفرینی و یا تولید دانش واقعی (نه تولید مقاله!) پیدا کند، شاید تمایل پیدا کند که یک چیدمان هنری گران‌تر درست کند!

منبع hypebeast
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.