اگر این تنظیمات را انجام دهید؛ شارژ باتری آیفون شما زود تمام نمی‌شود

تغییراتی که به گفته کارشناسان روی مصرف انرژی باتری تاثیرات شگرفی دارند

0

گوشی‌های تلفن همراه شما دارای رازهای کوچک و پنهانی هستند. مثلا اگر بدانید چه تنظیماتی را باید در آیفون تغییر دهید؛ دیگر باتری گوشی شما ظرف چند ساعت به پایان نمی‌رسد.

ترفندهای زیادی برای افزایش دوام شارژ باتری آیفون وجود دارد ولی همه آن‌ها ارزش انجام دادن و تمرکز شما را ندارند و فقط یک تنظیم و تغییر سریع هست که باعث می‌شود واقعا افزایش ظرفیت باتری آیفون خود را احساس کنید. به گفته کارشناسان، مردمی که این تنظیمات را روی آیفون انجام دهند؛ هرگز با خالی شدن باتری مواجه نمی‌شوند.

بدون اطلاع شما، بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که روی آیفون استفاده می‌کنید؛ از سرویس‌های مکان‌یابی استفاده می‌کنند تا به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. برخی از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها برای ارائه خدمات بهتر باید به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. مثلا، برنامه‌های ناوبری یا آب و هوا به موقعیت مکانی شما وابسته هستند. اما همه اپلیکیشن‌ها نباید مجوز دسترسی به موقعیت مکانی را داشته باشند؛ چون برای مصارف تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

ویژگی موقعیت مکانی را مدیریت کنید

مهم‌تر اینکه استفاده زیادی از سرویس موقعیت مکانی روی گوشی باعث مصرف زیاد باتری می‌شود. اگر سرویس‌های location گوشی خود را برای یک روز خاموش کنید؛ متوجه می‌شوید چقدر در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌شود. همیشه اپلیکیشن‌های زیادی در پس‌زمینه اجرا شده و دنبال ردیابی موقعیت مکانی شما هستند. وقتی سرویس‌های location را خاموش می‌کنید؛ این فعالیت‌های متوقف می‌شود و دیگر به طور پنهانی انرژی باتری مصرف نمی‌شود.

تنها اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که به موقعیت مکانی شما نیاز دارند؛ گوگل مپس، برنامه‌های مسیریابی و ناوبری و اپ‌های مشابه این‌ها است. اگر روزانه از این اپ‌ها استفاده می‌کنید؛ باید قابلیت ردیابی موقعیت مکانی آیفون را روشن بگذارید و در غیر این صورت باید آن را خاموش کنید. ترفند بهتر این است که دسترسی به سرویس Location Services را فقط برای این اپ‌ها روشن بگذارید.

برای خاموش کردن موقعیت مکانی از مسیر Settings > Privacy > Location Services به سراغ تنظیمات Location Services گوشی بروید و با اسکرول صفحه مشاهده کنید کدام اپلیکیشن‌ها به این سرویس دسترسی دارند و آیا نیاز است برای آن‌ها روشن باشد یا خیر! قطعا به اپ‌هایی برخورد خواهید کرد که نباید به Location Services دسترسی داشته باشید و آن‌جا باید موقعیت مکانی را خاموش کنید.

اگر واقعا می‌خواهید انرژی باتری شما با سرعت بسیار پایینی کاهش پیدا کند؛ بهتر است سرویس Location Services را خاموش نگه دارید و فقط در زمان‌هایی که نیاز است؛ روشن بگذارید.

حالت Low Power Mode

از دیگر ترفندهای موثر برای نگه داشتن انرژی باتری آیفون، بردن گوشی به حالت Low Power Mode است. وقتی می‌بینید سطح انرژی باتری به ۲۰ یا ۱۰ درصد رسیده است؛ می‌توانید از مسیر Settings > Battery حالت Low Power Mode را فقط با یک ضربه زدن روی آن روشن کنید.

حالت Low Power Mode باعث کاهش روشنایی صفحه‌نمایش، تنظیمات کارایی و به حداقل رساندن انیمیشن‌ها می‌شود. در این حالت، اپ‌ها نمی‌توانند در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند یا دانلود داشته باشند. شما همچنان می‌توانید کارهای معمول خود را با گوشی انجام دهید و تماس بگیرید؛ پیامک بفرستید؛ ایمیل زده و شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی کنید تا دوباره آیفون را به پریز برق بزنید.

منبع shefinds
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.