اکانت گوگل خودتان را پس از مرگتان حذف کنید! شیوه انجام تنظیمات، برای انجام خودکار این کار

0

شما عضو چند سرویس و ابزار گوگل هستید؟ به همان اندازه این شرکت درباره شما می‌داند و اطلاعات شخصی جمع‌آوری کرده است.

اما پس از مرگمان چه بلایی سر این اطلاعات شخصی جمع‌آوری شده می‌آید؟ دوست داریم این اطلاعات از ما به یادگار تا ابد روی سرورهای گوگل بمانند یا به دست دیگران بیفتند؟ شاید هم جزو آن دسته از افرادی باشیم که دوست دارند پس از مرگ‌شان، همه‌چیزشان هم با خودشان از بین برود.

گوگل تنظیماتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند کنترل اطلاعات‌شان پس از مرگ به دست فرد دیگری (مثلا همسرشان) بسپارند یا برای مدت مشخصی حساب کاربری‌شان غیرفعال شود. شاید مهم‌ترین تنظیم پیشنهادی گوگل، حذف تمام اطلاعات و حساب کاربری پس از مرگ وی باشد.

در این مطلب می‌خواهیم تنظیمات گوگل برای انجام عملیات‌های خودکار روی حساب کاربری و اطلاعات شخصی پس از مرگ کاربر را بررسی کنیم.

تنظیمات حساب کاربری گوگل

۱- وارد آدرس myaccount.google.com شوید. اگر قبلا به گوگل لاگین کردید یا یک سرویس در حال استفاده دارید؛ به طور خودکار وارد صفحه تنظیمات حساب کاربری گوگل می‌شوید ولی در غیر این صورت باید لاگین کنید.

۲- برگه Data & personalization را انتخاب کنید.

۳- صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه Make a plan for your account را ببینید و انتخاب کنید.

۴- روی کلید Start بزنید.

اکنون گوگل به شما اجازه می‌دهد تنظیم کنید چه کاری انجام دهد و چند ماه پس از غیر فعال شدن شما، حساب کاربری‌تان از بین برود. پس:

۱- تعیین کنید گوگل چه مدت زمانی پس از اینکه به طور کامل غیرفعال شدید؛ صبر کند. این گزینه به طور پیش‌فرض روی ۳ ماه تنظیم شده است اما می‌تواند تا ۱۸ ماه افزایش یابد. گوگل می‌گوید یک ماه مانده به غیرفعال شدن رسمی و همیشگی حساب کاربری شما؛ ایمیل‌ها و پیام‌هایی برای افراد مشخص شده توسط شما ارسال می‌کند.

۲- سعی کنید شماره تلفن موبایل خود را در اینجا وارد کرده یا شماره موبایل درست را انتخاب کنید تا گوگل بتواند به این شماره موبایل پیام دهد.

۳- همین‌طور، آدرس ایمیل اصلی شما درست وارد شده است. ایمیل بازیابی را هم چک کنید تا پیام‌های گوگل درست به دست شما برسد.

۴- روی کلید next بزنید.

در مرحله بعد باید تعیین کنید چه افرادی به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشند یا ایمیل‌های دریافت شده به طور خودکار replay شوند:

۱- می‌توانید تا ۱۰ مخاطب گوگل را مشخص کنید که پس از غیر فعال شدن شما، گوگل به آن‌ها اطلاع دهد. شما می‌توانید تعیین کنید چه سرویس‌ها و اطلاعاتی با آن‌ها به اشتراک گذاشته شود. از جمله گوگل کروم، جی‌میل، گوگل فوتوز و غیره. سه ماه یا هر مدت زمانی که پس از غیرفعال شدن خودتان تعیین کردید؛ این افراد می‌توانند به اطلاعات حساب کاربری گوگل شما دسترسی پیدا کنند. بهتر است افراد بسیار نزدیک و مورد اعتماد انتخاب شوند.

۲- در بخش Set AutoReply باید موضوع و پیامی را بنویسید که پس از غیرفعال شدن حساب کاربری شما، به طور خودکار به ایمیل‌های دریافتی Replay شود تا بدانند که دیگر این ایمیل فعال نیست یا شما در قید حیات نیستید. می‌توانید انتخاب کنید که فقط ایمیل‌های موجود در فهرست مخاطبین شما پاسخ داده شوند و برای اسپم‌ها ایمیلی ارسال نشود.

۳- روی گزینه Nexy بزنید.

۴- سرانجام می‌توانید تعیین کنید حساب کاربری شما به طور خودکار پاک و حذف شود. البته، پس از اینکه شما غیرفعال شدند و یک مهلت سه ماهه (یا هر مدت زمانی که تنظیم کردید) به بستگان و نزدیکان شما داده شد تا اطلاعات حساب کاربری شما را ذخیره کنند.

۵- روی گزینه Review Plan کلیک کنید.

۶- گزینه Confirm plan را بزنید.

اکنون، شما حساب کاربری گوگل خود را طوری تنظیم کردید تا پس از غیرفعال شدن شما، به طور خودکار حذف شود. این تنظیمات در هر زمانی که نیاز باشد؛ قابل تغییر هستند و نباید نگرانی داشته باشید. می‌توانید در بخش Inactive Account Manager روی گزینه Turn Off My Plan زده و این تنظیمات را به طور کامل پاک کنید.

اگر خودتان به طور دستی حساب کاربری گوگل را غیرفعال کنید؛ تنظیمات انجام شده بالا بی‌اثر می‌شوند.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

سازه‌های و کارهای مهندسی کارا، زیبا و شگفت‌آور از سراسر دنیا

ساختن سازه مهندسی مسلما فقط به معنی ساختن چیزی کارا نیست. بلکه باید زیبایی سازه و تباین آن با محیط اطراف و ابعاد انسانی و فرهنگی آن در نظر گرفته شود. در ضمن امکان توسعه آن در آینده مد نظر قرار گیرد و همچنین چه بهتر که دوست‌دار محیط زیست…

لوگو‌های جالب و دیدنی بر اساس ابرقهرمانان و تبهکاران محبوب که این طراح ایجاد کرده

طراح گرافیک، سرگئی کرمانوف، طرح‌های لوگوی برخی از محبوب‌ترین ابرقهرمانان، تبهکاران و دیگر شخصیت‌ها را ایجاد کرده که تایپوگرافی را به طرز شگفت‌آوری در خود جای داده‌اند.«برای من جالب بود که تصاویر شخصیت‌ها را با متن نوشته‌هایشان ترکیب…

شوخی با درونگراها (نرنجید! خودم یک درونگرا هستم)

در مورد درونگراها بسیار مطلب نوشته‌ام. یک زمانی درونگرایی در جامعه خیلی تابو بود و هنوز هم مقداری است.خود من به عنوان یک درونگرا زمانی از درونگرایی خود شرمنده بودم. اما بعدا متوجه شدم که درونگرایی یک ویژگی شخصی است. درونگراهایی یک طیف…

تخیل: تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی از زمین بازدید می‌کرد و در اینستاگرام پست به سبک…

ما نمی‌دانیم که هیچ وقت بیگانگانی که می‌گویند اینقدر وجودشان محتمل است، از زمین بازدید خواهند کرد یا آیا آشکارا رخ خواهند نمود یا نه.فعلا در حد داستان‌های علمی تخیلی به قضیه نگاه می‌کنیم.اما تصور کنید که یک موجود هوشمند فرازمینی…

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است.پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

نمونه‌هایی از تغییر دکوراسیون‌های زیبا و اقتصادی

بعضی از تغییر دکوراسیون‌ها بسیار زمان‌بر و پرهزینه هستند، اما برخی هم بسیار اقتصادی و مختصیر و مفید هستند، با این همه تغییر زیادی در روحیه ما و زیبایی خانه‌مان ایجاد می‌کنند.این تغییر دکوراسیون‌ها ممکن است برایتان جالب باشند:…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.