لپ‌تاپ مفهومی با ۷ صفحه‌نمایش تاشو برای عاشقان مالتی‌تسک یا چندکارگی

بیشتر از اینکه برای این تعداد صفحه‌نمایش هیجان‌زده باشیم؛ نگران لولاها و باتری و وزن لپ‌تاپ هستیم

1

شرکتی به نام Expanscape لپ‌تاپی ساخته است که بیشتر به ابزارهای «کاراگاه گجت» شبیه است.

این لپ‌تاپ مفهومی که فعلا Aurora 7 نام گرفته است؛ یک جعبه بزرگ سیاه رنگ است که قابلیت اضافه شدن ۶ صفحه‌نمایش به جز نمایشگر اصلی و پیش‌فرض همه لپ‌تاپ‌ها را دارد.

این نمایشگرها در اطراف و دورتر از صفحه‌نمایش اصلی به شاسی لپ‌تاپ وصل شده و در هریک می‌توان یک اپلیکیشن یا پنجره را باز کرد. هر نمایشگر مخصوص اجرای یک سری پنجره‌ها و برنامه‌ها است.

شاید شما هم سریعا به فکر لولاهای این لپ‌تاپ بیفتید. همه لپ‌تاپ‌ها از لولاهای ضعیفی برخورداراند و کاربران همیشه نگران خرابی این لولاها هستند. حالا تصور کنید در یک لپ‌تاپ شاهد ۷ لولای ضعیف باشیم. آیا واقعا در عمل می‌توان با چنین دستگاهی برای طولانی‌مدت کار کرد یا آن را با خود به این طرف و آن طرف برد؟

صفحه‌نمایش اصلی لپ‌تاپ Aurora 7 در اندازه ۱۷.۳ اینچ ۴K ساخته شده است. سه صفحه‌نمایش دیگر چسبیده به این لپ‌تاپ دارای همین اندازه و رزولوشن هستند. در بالای صفحه‌نمایش‌های سمت چپ و راست، دو صفحه‌نمایش ۷ اینچی با دقت تصویر ۱۲۰۰p کار گذاشته شده است و نمایشگر هفتم در بخش تکیه‌گاه مچ دست روی صفحه‌کلید دیده می‌شود. این نمایشگر هم ۷ اینچی و با رزولوشن ۱۲۰۰p است.

وزن این لپ‌تاپ نمونه اولیه در حدود ۲۶ پوند (تقریبا ۱۱.۸ کیلوگرم) و ضخامت آن ۴.۳ اینچ است تا علاوه بر ظاهر، مشخصات ترسناکی هم داشته باشد.

کارت گرافیک، پردازنده، رم و باتری

چه GPU مسئول تغذیه چهار صفحه‌نمایش ۴K است؟ یک کارت گرافیکی میان رده Nvidia GTX 1060 که از نظر مصرف برق در وضعیت مطلوبی قرار دارد. پردازنده این دستگاه چند نمایشگری هم اینتل Core i9-9900K با ۶۴ گیگابایت رم است.

شرکت Expanscape می‌خواهد در نسل‌های بعدی این لپ‌تاپ از کارت گرافیکی Nvidia RTX 2070 با پردازنده AMD Ryzen 9 3950x یا اینتل i9-10900K استفاده کند.

سایت گیزمودو متوجه شده نمونه اولیه این لپ‌تاپ فقط می‌تواند یک ساعت شارژ باتری داشته باشد؛ بنابراین برای مصارف موبایلی و همراه چندان مناسب نیست و باید بیشتر اوقات به برق وصل شود. باتری نصب شده روی لپ‌تاپ Aurora 7 ظرفیتی ۱۴۸ کیلووات‌ساعتی دارد و نمی‌توانید آن را همراه خود داخل هواپیما ببرید؛ چون از نظر قوانین FAA یک باتری بیش از حد بزرگ است.

شرکت سازنده می‌گوید در صدد اصلاح این عیب است تا بتوانید این لپ‌تاپ را با خود به درون هواپیما ببرید. مشکل فقط اندازه بزرگ باتری نیست؛ بلکه اگر بخواهید با آن کار کنید؛ باید یک ردیف صندلی کامل را اشغال کنید.

قطعا لپ‌تاپ Aurora 7 از لپ‌تاپ سه نمایشگری ریزر Project Valerie که چند سال پیش معرفی شد؛ خشن‌تر و عجیب‌تر است. شرکت Expanscape می‌گوید واقعا به دنبال ساخت لپ‌تاپی برای فروش در بازار است. هنوز قیمت این لپ‌تاپ مشخص نشده است ولی بی‌شک در آینده شاهد برخی تغییرات و اصلاحات در آن خواهیم بود. به‌ویژه پروسه باز شدن هفت صفحه‌نمایش که اینک دستی است و انتظار داریم با زدن یک کلید انجام شود!

منبع ورج
 
1 نظر
  1. فراز گرگین می گوید

    این دقیقا اون چیزیه که میخوام. چقدر خوبه. چقدر لذتبخشه کار باهاش.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.