گوشی پرچم‌دار کره شمالی را می‌شناسید؟! پیونگ یانگ ۲۴۲۸

0

ملیتی کردن تولید گوشی در دنیای امروز، چندات منطقی نیست. حتی بزرگ‌ترین گوشی‌سازهای دنیا هم، در بخش‌های تامین قطعه می‌کنند. اما خب، از سوی دیگر اینکه یک کشور مصرف‌کننده صرف نباشد و شرکت‌های قبالیت طراحی گوشی و تولید قطعات کلیدی گوشی را داشته باشند، نشان از پیشرفته بودن کشور از نظر فناوری و پویایی اقتصاد آن دارد.

ما دقیقا نمی‌دانیم که با یک گوشی موبایل در کره شمالی چه می‌شود کرد. کلا گجت‌های این روزها ما بدون داشتن اینترنت سریع و بدون محدودیت، ارزش خاصی ندارند.

اما مرور اخبار نشان می‌دهد که پرچم‌دار فعلی ملی در کره شمالی گوشی پیونگ یانگ ۲۴۲۸ نام دارد. این گوشی بعد از گوشی ۲۴۲۶ رونمایی شد.

خط گوشی‌های هوشمند پیونگ یانگ در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد. نخستین مدل، مدل ۲۴۰۴ بود و از آن زمان به بعد این گوشی پیوسته به روز می‌شده و در سال‌های اخیر، سرعت ارتقای گوشی این سری، بیشتر شده است.

گفته ی‌شود که گروه سرمایه‌گذاری مشترک Checom Technology این گوشی را می‌سازد، اما مقامات رسمی کره شمالی تولید این گوشی در خارج کشور را تایید نکرده‌‌اند.

گوشی پیونگ یانگ تنها گوشی موبایل پرطرفدار در کره شمالی نیست و به غیر از آن برندهایی مانند Jindallae, Arirang و Phurun Hanul وجود دارند. اما در این بین گوشی پرچم‌دار، گوشی پیونگ یانگ است.

تازه‌ترین گوشی پیونگ یانگ صفحه نمایش بدون لبه دارد و از فناوری واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کند.

اپلیکیشن آموزشی education app توسط دانش‌آموزان کره شمالی استفاده می‌شود. با این اپ آنها علوم طبیعی می‌آموزند و با تاریخ کشورشان آشنا می‌شوند.

سیستم عامل این گوشی اندروید ۹.۰ است. رم این گوشی ۴ گیگی است و ۳۲ گیگ هم حاظه داخلی دارد. به نظر می‌رسد با توجه به اپلیکیشن‌های محدودی که روی این گوشی توسط شهروندان کره‌ای نصب می‌شوند، همین میزان رم کافی باشد.

دوربین جلوی این گوشی ۵ مگاپیکسلی و دوربین پشت آن ۴۸ مگاپیکسلی است. وضوح صفحه تمایش ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.