راهنمای خرید دزدگیر منازل

0

رپورتاژ

مقدمه

امنیت ساختمان امروزه یک اصل اساسی است و دغدغه اصلی تمام مصرف کنندگان محسوب می‌شود. از همین رو استفاده از انواع تجهیزات امنیتی روز به روز افزایش می‌یابد. یکی از رایج‌ترین سیستم‌های حفاظتی، انواع دزدگیر منازل است. استفاده از دزدگیر منازل آمار سرقت را پایین آورده است. در واقع دزدگیر منازل نقش چشمگیری در ایجاد امنیت و حفاظت از خانه شما خواهد داشت. این محصول نیز از تنوع فراوانی برخوردار است و انواع گوناگونی دارد. انواع دزدگیر منازل با قیمت‌ها و ویژگی‌های متنوع در بازار ارائه می‌شود که شما می‌توانید بسته به نیاز و بودجه مورد نظرتان بهترین گزینه را انتخاب و خرید نمایید. در ادامه این مقاله به معرفی انواع دزدگیر منازل می‌پردازیم. امیدواریم با مطالعه مطالب مقاله اطلاعات خوبی در این‌باره کسب کنید.

انواع دزدگیر منازل و ویژگی‌های آن‌ها

همان‌طور که گفته شد دزدگیر اماکن و منازل انواع مختلفی دارد. این مدل‌های گوناگون هر کدام برای منظوری خاص و با ویژگی‌هایی متفاوت تولید و عرضه می‌شوند. به مدل‌های متنوع دزدگیرهای منازل در ادامه توجه نمایید.

دزدگیر سیم‌دار

همان‌طور که می‌شود از عنوان این نوع دزدگیر منازل دریافت کرد این نوع دزدگیر که از قدیمی‌ترین و البته مطمئن‌ترین انواع دزدگیر منازل است، نیاز به سیم‌کشی دارد. در واقع به وسیله سیم‌کشی حسگرهای دستگاه را به مرکز اعلام خطر دستگاه وصل می‌نمایند. از این طریق چنانچه جسمی خارجی از جلو این سنسورها عبور کند بلافاصله مرکز اعلام خطر با صدای آژیر صاحبخانه را مطلع می‌نماید.

دزدگیر بی‌سیم

در مقابل دزدگیرهای سیم‌دار انواع دزدگیرهای بی‌سیم وجود دارد. این نوع دزدگیرها دیگر نیازی به سیم‌کشی ندارند. در واقع ارتباط بین مرکز اعلام خطر دستگاه و حسگرها در یک سیستم دزدگیر بی‌سیم از طریق فرستادن سیگنال چشمی دستگاه انجام می‌پذیرد. دزدگیرهای بی‌سیم به علت نصب آسان و جاگیر نبودن، و همچنین تکنولوژی پیشرفته‌تر معمولا مورد استقبال مصرف کنندگان بوده است.

دزدگیر تلفن دار ثابت

نسل جدیدتری از دزدگیرهای منازل نیز امروزه در بازار موجود هستند که به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت. یکی از این دزدگیرها که دارای ویژگی‌های جذاب‌تری نسبت به مدل‌‌های قدیمی‌تر هستند دزدگیرهای تلفن دار ثابت است. این نوع دزدگیر منازل دارای یک حافظه داخلی است که بر روی آن چندین شماره تلفن ثابت ذخیره می‌شود. به قاعده این شماره تلفن‌ها می‌تواند شماره‌ های صاحبخانه و یا نزدیکان او باشد‌.

هنگامی که جسمی خارجی از جلو سنسورهای این نوع دزدگیر منازل عبور کند مرکز اعلام خطر علاوه بر پخش کردن آژیر، بی درنگ با شماره‌های ذکر شده تماس می‌گیرد. سپس پیامی از قبل تعیین شده را نیز به اطلاع صاحب آن خط تلفن می‌رساند. سازکار جذاب این نوع دزدگیر منازل از جمله عوامل پرفروش بودن آن در سال‌های ارائه این محصول می‌باشد.

دزدگیر سیم‌کارت خور منازل

اما نسل بعدی دزدگیرهای منازل که در این مقاله به معرفی‌شان می‌پردازیم انواع دزدگیر سیم‌کارت خور منازل است. این نوع دزدگیرها سازکار جذابی دارند که بر اساس آن دستگاه مجهز است به یک سیم‌کارت تلفن همراه. این سیم‌کارت در مواقع خطر سرقت به صاحبخانه پیامکی ارسال می‌کند. البته مرکز اعلام خطر دستگاه همزمان آژیر نیز پخش خواهد کرد. اما ویژگی منحصربفرد این نوع دزدگیرها قابلیت کنترل آن‌ها از راه دور و  توسط همان سیم‌کارت می‌باشد.

چند نکته مهم برای خرید بهترین دزدگیر منزل

مانند هر خرید دیگری اولین نکته در خرید دزدگیر منازل نیز توجه به نیاز و شرایط محیط در هنگام خرید است. در واقع بهتر است مصرف کننده توجه کند که میان مدل دزدگیری که انتخاب می‌نماید و نیاز و شرایط محیط مورد نظرش تطابق خوبی برقرار است. نکته دوم در این‌باره توجه به برند قطعات یک دزدگیر منزل است.

از آن‌جا که قطعات دزدگیر منازل اصولا به صورت جداگانه خریداری می‌شود بهتر است هر کدام را از برندهای معتبر خریداری نمایید. نکته بعدی درباره چگونگی نصب یک دزدگیر است. باید بپذیرید که نصب یک دزدگیر به همراه چشمی‌های مورد نیاز آن امری تخصصی است. بنابراین حتما این کار را به نصاب‌های حرفه‌ای و ماهر واگذار نمایید. همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید دزدگیر اماکن باید به آن توجه داشت، مدل دزدگیر است. مثلا برای محیط‌هایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند و به عبارتی بیشتر در معرض سرقت هستند، بهتر است سیستم‌های حرفه‌ای مانند سیم‌کارتی و تلفن کننده را انتخاب کنید تا سریع‌تر از اعلام سرقت مطلع شوید.

قیمت دزدگیر منزل

به طور معمول قیمت‌های این نوع محصولات متنوع است. یعنی نمی‌‌شود برای آن قیمت ثابتی در تعیین نمود. زیرا مقدار قیمت نهایی دزدگیر به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد. برای نمونه برخی از این فاکتورها را می‌توان اینگونه دسته بندی نمود:

مارک و برند دزدگیر که بهتر است از برندهای معتبر موجود در بازار استفاده شود. یکی از بهترین برند های ایراینی دزدگیر کلاسیک است که در بازار به عنوان جنس عالی و بی نقص شناخته می شود.

مدل دزدگیر که بهتر است با توجه به شرایط و نیاز ساختمان انتخاب شود.

میزان قابلیت‌های دزدگیر که نکته بسیار مهمی است برای این که تطابق میان نیاز ساختمان و مدل مورد نظر را تعیین می‌نماید.

نوع لوازم جانبی دزدگیر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. کیفیت و در دسترس بودن لوازم جانبی دزدگیری که تهیه می‌کنیم بسیار مهم خواهد بود.

و در آخر میزان گارانتی دزدگیر که همواره و در هر خریدی از اهمیت بالایی برخوردار است.

با مطالعه این مقاله آموزشی یک راهنمای کاربردی درباره انواع دزدگیر منازل را در اختیار خواهید داشت.

آیا با دزدگیر اماکن امنیت ۱۰۰ درصدی داریم؟

به طور کلی می توان گفت با نصب سیستم دزدگیر اماکن تا حدود بالایی امنیت ساختمان خود را بالا می بریم. اما هر سیستمی نقص های خاص خودش را دارد و دزدگیر هم از این قاعده مستثنی نیست. اما چیزی که باعث می شود مصرف کننده از خرید خود راضی نباشد استفاده از دزدگیر اماکن بی کیفیت است. محصولات  بی کیفیت کاری میکنند که پس از مدتی خریدار اعطایش را به لقاحش ببخشد و کلا آن را فراموش کند.

مشکلات رایج دزدگیر اماکن چیست؟

اصلی ترین مشکل گزارش شده که مصرف کننده را آزرده می کند، تحریک شدن بی دلیل و آژیر کشیدن دستگاه است که در وهله اول او را نگران می سازد و پس از مراجعه به منزل و متوجه شدنش که هیچ اتفاقی نیفتاده و مزاحمتی که برای همیایگان ایجاد کرده او را بابت این جنس بی کیفیت تحت فشار قرار خواهد داد.

چشمی سیم دار بهتر است یا بی سیم؟

به طبع در ابتدا همه با چشمی ها و سنسور های بی سیم موافقند اما اگر این را بدانند که می بایست کمتر از ۲ ماه باطری این چشمی ها تخلیه شده و باید یک باتری جدید جایگزین کنند، به کلی نظرشان تغییر خواهد کرد. تعویض باتری بجز باز مالی نیاز به توجه بالا دارد که سیستم هیچ وقت ارتباطش با سنسورها قطع نشود.

سوالات مربوط به دزدگیر اماکن و همچنین مقایسه دزدگیرها را در سایت دی سی ای کالا پیگیری نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.