تا کمتر از یک ماه بعد سرویس پرسش و پاسخ یاهو یا Yahoo Answers برای همیشه خاموش می‌شود

2

انگار همین دیروز بود که سرویس پرسش و پاسخ یاهو یا Yahoo Answers را در وبلاگ یک پزشک معرفی کرده بودم. ۱۷ آذر سال ۱۳۸۴، خبر شروع به کار این سرویس را برای خوانندگانم نوشته بودم. (عکس اول این پست را ببینید که اسکرین شاتی از پست آن زمانم است، با همان قالب قدیمی!)

حالا خبر رسیده که باسابقه‌ترین سرویس پرسش و پاسخ اینترنتی دنیا که اتفاقا بیشترین حجم پرسش و پاسخ‌ها را هم دارد، ۴ ماه می، یعنی کمتر از یک ماه دیگر خاموش و تعطیل می‌شود.

از این تاریخ به بعد اگر آدرس این سرویس را در مرورگر بزنید، به صفحه اول یاهو، ری دایرکت می‌شوید.

یاهو الان دیگر بخشی از گروه رسانه‌ای Verizon  شده. یاهو در سال ۲۰۱۷ با مبلغ ۵ میلیارد دلار به تلکام که زیرمجموعه Verizon  است فروخته شد. باورتان می‌شود یاهوی افسانه‌ای به این مبلغ نازل فروخته شده باشد؟ البته تا ۲۰۱۷ عملا دیگر چیزی از افسانه یاهو باقی نمانده بود.

سرویس پرسش و پاسخ یاهو در ضمن از ۲۰ ماه میلادی جاری دیگر پذیرای پرسش تازه نیست. کاربران البته تا ۳۰ ژوئن می‌توانند اطلاعات خود را پشتیبان‌گیری کنند تا چیزی از دست ندهند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

حتی در آستانه خاموشی هم نگاهی به صفحه نخست Yahoo Answers نشان می‌دهد که کاربران فعالی دارد. آنها هنوز سؤال‌هایی بکر و حتی متفاوت از باورها و تفسیرهای عمومی می‌پرسند.

به هر حال نباید به جاودانگی هیچ سرویس اینترنتی دل بست. چه بسا که غول‌هایی مانند گوگل هم زمانی فراموش شوند. به نظرتان زمانی می‌رسد که من در سایت خبر از خاموشی موتور جستجوی گوگل برای همیشه بدهم و اسکرین‌شات‌هایی از گذشته آن را برای نوستالژی بگذارم؟!

   
2 نظرات
  1. محمود می گوید

    به نظر گوگل نباید خاموش شود ولی مگر یاهو قبل از گوگل نبود؟ کو آن سرویسهای قدیمی؟ همه چیز امکان دارد../.

  2. وحید می گوید

    گوگل خاموش نمیشه!
    تو کل زندگیمون ریشه، چنبره، هرچی اسمشو بزارید زده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.