باورنکردنی: بیل گیتس و همسرش -ملیندا- بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک، در حال جدایی از هم هستند!

0

روز گذشته بیل گیتس در توییتر خود اعلام کرد که در حال جدایی از همسرش -ملیندا فرنچ گیتس- است. این دو ۲۷ سال زندگی مشترک داشتند.

در عین حال اعلام شده که این دو همچنان تلاش‌های خیرخواهانه خود را در بنیادشان، در کنار هم ادامه خواهند داد و در زمینه بهبود وضعیت آموزش، برابری جنسیتی و مراقبت‌های بهداشتی، خواهند کوشید.

دیروز بیل و ملیندا در توییتی که به صورت مشترک نوشته بودند و در حساب توییتر بیل گیتس منتشر شد، اعلام کردند که:

بعد از تفکر و اندیشه بسیار و اقدامات زیاد در روابطمان؛ تصمیم گرفته‌ایم که به ازدواجمان، پایان بدهیم.

آنها نوشتند که:

در طی ۲۷ سال گذشته، ما ۳ فرزند فوق العاده بزرگ کردیم و بنیادی تاسیس کردیم که در همه جهان در پی توانمند کردم مردم برای رسیدن به سلامت و زندگی بارور است. ما همچنان به هدفمان باور داریم و به کارمان در بنیاد ادامه خواهیم داد، ولی دیگر تصور نمی‌کنیم که به عنوان یک زوج در مرحله بعدی زندگی‌مان بتوانیم در کنار هم باشیم. ما درخواست می‌کنیم که به حریم خصوصی‌مان در شرایطی که در تکاپوی رسیدن به زندگی نو هستیم، احترام گذاشته شود.

بیل گیتس، یکی از مشهورترین آدم‌های زمین است و حتی آدم‌هایی که اهل فناوری نیستند، می‌دانند که او در سال ۱۹۷۵ به همراه پل الن مایکروسافت را تاسیس کرد. بیل گیتس تا سال ۲۰۰۰ رئیس مایکروسافت بود. بعد از سال ۲۰۰۰ او شرکت را به استیو بالمر سپرد و خودش به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره و معمار اصلی بخش نرم‌افزار فعالیت کرد.

در سال ۲۰۰۸، او دیگر به صورت روزانه در شرکت فعالیت نمی‌کند و زمان بیشتری را برای کار در بنیاد خیریه خود کنار گذاشت.

سال پیش، گیتس حتی از از هئیت مدیره مایکروسافت هم کنار گرفت تا در دنیای درگیر کرونا، باز هم زمان بیشتری برای کار در بنیادش داشته باشد. بیل گیتس و ملیندا بنیادشان را در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرده بودند.

ملیندا گیتس هم زمانی در مایکروسافت کار می‌کرد و مدیریت بخش محصولاتی مانند دانشنامه Encarta را برعهده داشت.

بیل و ملیندا در سال ۱۹۸۷ با هم آشنا داشتند و بعد چند ماه بیل گیتس از ملیندا درخواست ازدواج کرد.

ملیندا در جایی گفته بود که منافع و مضرات را ازدواج را روی تابلوسیاه برای خودش فهرست‌بندی کرده بود! به هر حال آنها در سال ۱۹۹۴ با هم ازدواج کردند و مراسمشان در هاوایی برگزار شد.

هنوز مشخص نیست که در پی جدایی، از نظر اقتصادی چه رخ خواهد داد. بیل گیتس در حال حاضر ۱.۳۷ درصد سهام مایکروسافت را دارد که ارزشی حدود ۲۶ میلیارد دلار دارد. این زوج، مثل وارن بافت در یک برنامه خیرخواهانه عضو بودند که بر اساس آن می‌بایست بیش از نیمی از ثروت خود را اهدا می‌کردند.

آنها در یک بازه زمانی تصمیم گرفته بودند که ۲۰ میلیارد دلار از سهام شرکت را صرف بنیادشان کنند. در حال حاضر بنیاید آنها ۵۱ میلیارد دلار دارایی دارد و یکی از ثروتمندترین بنیادهای دنیا محسوب می‌شود.

در مستندی که نت‌فلیکس در سال ۲۰۱۹ با عنوان «درون مغز گیتس» منتشر کرده بود، بیل گیتس اشاره کرده بود که ملیندا، شریک زندگی همتای خودش بوده. افکاری شبیه خودش دارد، خوش‌بین و دارای نگاه مثبت است و به دانش علاقه دارد. گیتس گفته بود که ملیندا حتی در رباطه با مردم، از خودش بهتر است. ولی در زمینه دانش ایمنی‌شناسی، میزان علاقه‌اش اندکی کمتر است.

در سال ۲۰۱۵ بیل گیتس به مسائل مربوط به انرژی علاقه‌مند شده بود و شرکت فرعی تاسیس کرده بود که هدفش تلاش برای کاهش تغییرات مخرب اقلیمی بود. میلیندا هم فعالیت‌های در زمینه برابری جنسیتی را شروع کرده بود.

حتی تا روز عشاق یا ولنتاین سال ۲۰۲۰ همه چیز این زوج، رویایی به نظر می‌رسید. بیل گیتس در اینستاگرام خود در این زمان عکسی منتشر می‌کرد که او را دست در دست ملیندا نشان می‌داد و در کپشن نوشته بود در زندگی‌اش نی‌توانسته شریکی بهتر از ملیندا پیدا کند!

بیل گیتس در این سال‌ها، عادت داشت که هر سال مقاله‌ای در مورد کارهای بنیاد خیریه‌اش در طی یک سال، منتشر کند. در آخرین نوشته او از شرایط همه‌گیری جهانی کرونا نالیده بود و این شاید به صورت محوی به شرایط دشوار این زوج هم اشاره می‌کرد:

برای ما، روزها با نشست‌های ویدئویی محو، اخبار هشداردهنده و غذاهایی که با فر مایکرو ویو گرم می‌شوند، سپری می‌شوند.

در حال حاضر بیل گیتس، چهارمین فرد ثروتمند دنیاست و پشت سر جف بزوس، برنارد آرونولت از شرکت LVMH و ایلان ماسک قرار دارد.

خبر جدایی این زوج رؤیایی، ۲ سال بعد از یک جدایی جنجالی دیگر، یعنی جدایی بزوس از همسرش -مک‌کنزی- اعلام می‌شود.

گرچه این زوج درخواست کرده‌اند که به حریم خصوصی‌شان احترام گذاشته شود و به عبارتی در مورد دلیل جدایی آنها کنجکاوی نشود، اما مسلما جلوی گمانه‌زنی نشریات و خبرنگارها را نمی‌شود گرفت.

منطقی است که فکر کنیم که افکار و روحیات آدم‌ها با گذشت زمان، تغییر می‌کند و یک زوج ایده‌آل ممکن است، دیگر به جای همراهی ممکن است، دل‌آزار و تضعیف‌کننده هم باشند. اما از سوی دیگر جلوی شایعات را هم نمی‌شود گرفت: آیا پای فرد دیگری در بین بوده؟!

البته گیک‌ها شاید چیز دیگری به ذهنشان برسد: آیا بیل گیتس حس می‌کرده که بیش از حد در شرکت خیریه‌اش غرق شده و به دنیال تکرار سال‌های خوش گذشته در مایکروسافت بوده؟

آیا شرایط کرونا، جدایی این دو از هم را تسهیل نکرده است؟

شاید هم آنها در اختصاص دادن وقت برای خانواده و در خانه ماندن، تنبلی کرده بودند و همین مقدمه جدایی‌شان شده؟

از سوی دیگر تکلیف تقسیم ثروت آنها چه می‌شود؟ عملا آنها بر سر همه چیز توافق کرده‌اند؟ چقدر از ثروت بیل گیتس به ملیندا خواهد رسید؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.