بیل گیتس و همسرش در تلاشی برای پایان دادن به فقر کودکان، دماغ‌قرمز شدند! شما هم می‌توانید با یک ری‌توییت، به آنها بپیوندید!

5

اگر ما دیوار مهربانی داریم، باید بگوییم که در مقابل، فرنگی‌ها سابقه زیادی در ترتیب دادن مهمانی‌های خیریه و حرکات نمادین، برای یاری رساندن به نیازمندان دارند. اگر رمان‌ها و فیلم‌ها و سریال‌ها را بررسی کنید، می‌بینید که در بخش‌هایی از آنها این سابقه فرهنگی و حرکات اجتماعی نقش بسته است.

باید اعتراف کنیم که افراد و NGOهای فرنگی، در این کارها، توانمندتر، پیگیرتر و باتجربه‌تر از ما هستند. پس شایسته است که ما در وبلاگستان، گاهی حرکات خوب آنها را بازتاب دهیم، چرا که دیر یا زود باعث خواهد شد که حرکات مشابهی در ایران خودمان هم شکل بگیرد.

اما در همین راستا، جالب است بدانید که ۴ روز دیگر، یعنی روز ۲۶ دی، به صورت نمادین، روز دماغ‌قرمزهاست! در این روز شخصیت‌های مشهور برای اینکه مسئله فقر کودکان در کانون توجه قرار بگیرد، به سبک دلقک‌های سیرک‌ها، بینی‌های قرمز به صورت می‌گذارند و عکس‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و تلاش می‌کنند که برای کودکان، کمک جمع‌آوری کنند.

5-22-2016 7-14-17 PM

در این میان، بنیاد خیریه بیل گیتس و همسرش-ملیندا- هم به این حرکت پیوسته‌اند و در اکانت‌های توییتری خود، تصاویر خود را با بینی‌های قرمز به اشتراک گذاشته‌اند.

و مهم‌تر از هر چیز، اعلام کرده‌اند، که هر ری‌توییت این تصاویر با هشتگ  #RedNose4Kids مساوی خواهد بود یا هدیه کردن ۱۰ دلار از سوی آنها به کودکان.

5-22-2016 7-11-12 PM

از سخاوتمندی بیل‌گیتس کمال استفاده را بکنید، و با یک ری‌توییت، ۱۰ دلار به کودکان نیازمند دنیا کمک کنید، ۱۰ دلاری که می‌تواند:

 • وعده‌های غذایی برای کودکان فراهم آورد.
 • تبدیل به دارو و کمک پزشکی برای آنها شود.
 • آنها را از خیابان‌خوابی نجات بدهد.
 • عینکی شود بر چشم‌های آنها.
 • یا مبدل به کتاب و مواد فرهنگی لازم، برای دانش‌افزایی و مبارزه با جهالت- این سرمنشأ بدبختی‌های عالم- شود.


 
5 نظرات
 1. میثم می گوید

  سلام دکتر جان،
  یه جا اشتباه نوشتی: یعنی روز ۲۶ دی ، باید بشه ۲۶ می.
  با تشکر از مطالب جذابتون.
  موفق باشید.

 2. هادی می گوید

  (مثل الذین ینفقون اموالهم فی سبیل الله کمثل حبه انبتت سبع سنابل فی کل سنبله مائه حبه و الله یضاعف لمن یشاء و الله واسع علیم.)

  حکایت کسانی که مالشان را در راه خدا می بخشند، حکایت دانه ای است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه صد دانه باشد و خدا برای هرکس بخواهد پاداشی چند برابر می دهد و خدا وسعت بخش داناست

 3. توجیهی می گوید

  ,واقعا به قیافه اش میاد … اصلا یه شیطنتی توی چشای این بیل گیتس هست …
  ولی باید از رفتار و سلوک آدمهایی مثل بیل گیتس باید درس گرفت در اوج ثروت هرگز پایین دست ها رو فراموش نکرد…

 4. محمد می گوید

  سلام
  پست برای ۲ خرداد هست بعد نوشته ایید ( جالب است بدانید که ۴ روز دیگر، یعنی روز ۲۶ دی، به صورت نمادین، روز دماغ‌قرمزهاست! ) ؟!؟!؟!؟!؟!؟

 5. navid farhang می گوید

  سلام
  لطفا لینک ری توییت را درج بفرمائید تا من هم بتونم تو این کار خیرخواهانه و بشردوستانه شرکت بکنم
  با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.