چگونه جاستین ترودو- نخست‌وزیر کانادا- با تکنیک دست دادن استخوان‌شکن ترامپ مقابله کرد؟ شما هم می‌توانید در حین دست دادن، طرف مغلوب نباشید!

4

برخی از آدم‌های سیاسی برای روزنامه‌نگارها و وبلاگ‌نویس‌ها در حکم سفره‌ای پر از سوژه هستند،

ترامپ هم در کمتر از یک ماهی که از ریاست‌جمهوری‌اش گذشته، با کارهای عجیب و غریبش در کانون توجه رسانه‌های قرار گرفته است. او جزو معدود سیاستمدارهایی است که گاهی برخی از آداب دیپلماتیک را رعایت نمی‌کند.

موضوع جدید در مورد او شیوه دست دادن متفاوت اوست. شیوه دست دادنی که او به آن علاقه دارد، به این صورت است که با قدرت و به صورت استخوان‌شکنی دست طرف مقابل را می‌گیرد و می‌فشارد و بعد سعی می‌کند طرف مقابل را به سمت خود بکشاند!

[aparat id=”gY9fD”]

این شاید از نظر برخی فقط یک شیوه دست دادن نامتعارف باشد، اما از نظر روانشناسی و زبان بدن، این شیوه برای خودش تفاسیری دارد.

در ویدئوهایی که منتشر شده، برای مثال ترامپ در حین دست دادن با نخست‌وزیر ژاپن- شینزو آبه- و قاضی نیل گورساچ او از همین شیوه استفاده کرد. او آنقدر شدید دست «آبه» را فشرد که او نتوانست ناراحتی‌اش را پنهان کند و آشکارا از درد دستش نالید!

یک متخصص در زمینه زبان بدن به نام دارن استنتون در این زمینه می‌گوید که این شیوه دست دادن، در حالی که ترامپ از گرفتن دست همسرش در حین راه رفتن خودداری می‌کند، نشانه آن است که او دوست دارد او خود را یک مرد غالب و به اصطلاح آلفا نشان بدهد. او آگاهانه یا ناخودآگاه دوست دارد که قدرت و کنترل خودش را القا کند.

البته برخی از متخصصان زبان بدن اعتماد دارند که وقتی شخصی احساس عدم امنیت می‌کند، سعی می‌کند با کشاندن طرف به سمت فضای شخصی خودش، یک فضای ایمن ایجاد کند. یا وقتی که شخصی در درون احساس کوچکی می‌کند ناخودآگاه با این شیوه می‌خواهد احساس تعادل را بروز بدهد.

اما در دیداری که ترامپ با نخست‌وزیر کانادا-جاستین ترودو- داشت، او به سادگی مانع از تکرار این روند شد. ترودوی ۴۵ ساله در بسیاری موارد از جمله حقوق زنان و مهاجران، نقطه مقابل ترامپ است.

او به استفاده از یک تکنیک ساده تکنیک دست دادن ترامپ را خنثی کرد. او دست دیگر خود را روی بازو ترامپ قرار داد و به این ترتیپ مانع از کشیده شدن خود به سمت ترامپ شد.

چنین چیزهایی برای دسته‌ای از شما ممکن است تصادفی به نظر برسند. اما زبان بدن مقوله‌ای است که بسیاری از آدم‌های سیاسی در مورد آن، آموزش می‌بینند و خوب می‌دانند که یک زبان بدن برتر می‌تواند با برگداندن رأی تنها چند درصد از مردم، ضامن موفقیت آنها در کارزارهای انتخاباتی نزدیک باشد.

بسیاری از آدم‌هایی که شیوه‌های دست دادن ناراحت‌کننده‌ای را در پیش می‌گیرند و دوست دارند به نحوی برتری خود را در دست دادن هم دیکته کنند و طرف مقابل را در این حین تحقیر کنند، ممکن است ناخودآگاه این کار را بکنند، اما برخی‌ها هم به صورت آگاهانه و با تیزهوشی این کار را می‌کنند.

مثلا آدمی را تصور کنید که هنگام دست دادن، دست خود را به اندازه کافی به سمت جلو نمی‌برد، به این ترتیب شمایی که پیشبینی نمی‌کردید که او اینقدر کم دست خود را به جلو می‌گیرد، برای رعایت ادب و ممکن شدن دست دادن، مجبور می‌شوید که کمی بالاتنه خود را به سمت او خم کنید. از دید ناظران دیگر، این کار مساوی است با تعظیم مختصر شما به سمت ظرف مقابل و نتیجه این طور تفسیر می‌شود که طرف شما، آنقدر آدم مهم و قابل احترامی است که دیگران به سمت کرنش و تعظیم می‌کنند! در صورتی که طرف مقابل ممکن است آدمی هم سطح و فرودست‌تر از شما بوده باشد.

۸ حالت از بدترین دست‌دادن‌های دنیا

۱- ماهی خیس!

در این حالت دست شما بیش از حد سر و خیس است و مردم هنگام دست دادن به شما منجز می‌شوند و حتی در برخی از فرهنگ‌ها این کار را توهین تلقی می‌کنند.

۲- گیره

برخی از مردانی درگیر در کسب و کار دوست دارند تا با فشردن شدید دست طرف مقابل، تسلط خود را بر دیگران به نمایش بگذارند.

۳- استخوان‌خرد کن

برخی‌ها به صورت کاملا تهاجمی دست طرف مقابل را مثل آسیاب در دست می‌گیرند و می‌فشارند. طوری که اگر انگشتری در دست داشته باشید، احتمال صدمه وقاعی انگشتان شما هم وجود دارد!

۴- گرفتن نوک انگشت

چنان دست شما گرفته می‌شود، انگار دست شما کاغذ است. این امر نشاندهنده عدم اعتماد به نفس طرف مقابل است و البته گاهی به خاطر فاصله نامناسب دوطرف از هم رخ می‌دهد.

۵- دست دادن صاف و اتوکشیده

وقتی می‌خواهید به طرف مقابل القا کنید که حریمش را حفظ کند و وارد حوزه شما نشود، ممکن است ناخودآگاه از این شیوه استفاده کنید. در این شیوه اندکی طرف مقابل را به سمت عقب هل می‌دهید.

۶- پیچاندن دست

در این شیوه فرد علاوه بر اینکه دست طرف مقابل را محکم می‌گیرد، دست را از مفصل مچ به یک سمت می‌پیچاند و شخص را به سمت خود می‌کشاند. گاهی در این نوع دست دادن آنقدر افراط می‌شود که شخص مقابل، تعادلش را هم از دست می‌دهد.

این شیوه، همان شیوه دست دادن ترامپ است.

۷- تلمبه زدن

دست طرف مقابل را می‌گیرید و به دفعات زیاد بالا و پایین می‌کنید و گاهی هم خیلی دیر دست طرف را رها می کنید.

۸- هویج هلندی

هلندی‌ها این شیوه دست دادن را نامگذاری کرده‌اند. یعنی اینکه دست طرف را طوری می‌گیرید انگار که یک دسته هویج را در دست گرفته‌اید!

چگونه کسی را که در پی دست دادن در حالت غالب و تحقیر شماست، خلع سلاح کنیم؟

برخی از افراد از خودراضی و متکبر، در دست دادن پیش‌قدم می‌شوند، کف دست خود را کاملا به سمت پایین و موازی با زمین می‌گیرند و با قرار دادن دست خود در بالای دست شما، حس برتری را القا می‌کنند.

در این صورت چگونه از تحقیر ناخواسته خود پیشگیری کنیم؟

۱- با پای چپ جلو بروید!

این شیوه را باید عملا تمرین کنید تا در ان مهارت پیدا کنید. بیشتر راست‌دست‌ها، هنگام دست دادن، پای راست خود را نخست جلو می‌گذارند. اما اگر به جای این کار ابتدا پای چپ را جلو بگذارید و بعد پای راست را کنار پای چپ بگذارید و همزمان کف دست را به بالا بچرخانید، شیوه دست دادن طرف مقابل خنثی می‌شود.

۲- تکنیک دست روی دست

کف دستتان به سمت بالا باشد، اما دست چپتان را روی دست راست طرف سلطه‌جو بگذارید، تا حالت دست دادن دوبل ایجاد بشود.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

روجلدهای خاطره‌انگیز مجموعه کتاب های طلایی که کودکی‌مان را رنگی می‌کردند!

عبدالرحیم جعفری، پایه گذار انتشارات امیرکبیر و کتاب های طلایی، است. او ۱۲ آبان ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. عبدالرحیم جعفری در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را پایه گذاشت. و در سال ۱۳۴۰ انتشار مجموعه ی کتابهای طلائی را آغاز کرد. کتابهای طلایی مجموعه…

اگر این شخصیت‌های سینمایی و تلویزیونی به صورت گربه تصور می‌شدند

این کاری است با هوش مصنوعی انجام آن نستا ساده شده است. اما به یاد دارم که در سالیان دور برای همانند نشان دادن برخی سگ‌ها با شخصیت‌ها انسانی خاص، عکاس و روتوش کار چه زحمتی کشیده بود و این سری عکس‌ها را در شماره ظاهرا نوروزی یک شماره مجله…

جوزف ساموئل: مردی که نمی‌توانست به دار آویخته شود!

جوزف ساموئل یک جنایتکار بزرگ بود نبود، فقط از منازل سرقت می‌کرد. در وهله اول،هیچ چیز قابل توجهی دیگری در مورد زندگی او جالب نبود. با این حال، وقتی قرار شد او را اعدام کنند، همه چیز عجیب و غریب شد. جوزف ساموئل در سن چهارده سالگی در سال…

تجدید خاطره‌ای با وبلاگستان – اسکرین شات‌هایی از برخی از وبلاگ‌های قدیمی خوب

شبکه‌های اجتماعی وبلاگ‌ها را فرونرخیتند. دلایل فروریختن آنها بسیار بیشتر از محبوب شدن شبکه‌های اجتماعی بود: ۱- بسته شدن ابزارهای رایگان‌های وبلاگ‌نویسی ۲- نوع نوشتن وبلاگ‌نویس‌ها که هم بسیار انرژی‌بر و وقت‌گیر بود و هم به خاطر…

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…

صندلی‌های بامزه طراحی شده با هوش مصنوعی توسط بونی کاره‌را

تصور کنید وارد اتاقی می‌شوید و صندلی‌ای را می‌بینید که شبیه یک قاچ هندوانه غول‌پیکر است، همراه با پوست و دانه‌هایش. یا صندلی‌ای که شبیه آناناس سیخ‌دار است، با لبه های تیز و اندرون نرمش؟ این دنیای بونی کاره‌را است، هنرمند با استعداد سه…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

4 نظرات
 1. حمید می گوید

  بنظر شما این خبرهایی که در مورد اختلالات جدی روانی و شخصیتی ترامپ هست، چقدر به حقیقت نزدیکه؟

  1. نیما می گوید

   همش بازی ها و سوژه سازی های رسانه ایه! برای اوباما هم این قضایا بوده ولی کمتر به گوش رسیده یا اصلا خبرش جهانی نشده چون رسانه به این شکل قفل نکرده بودن رو اوباما! اصلا یه فرهنگ جهانی علیه ترامپ تشکیل شده که با واقعیت فرسنگ ها فاصله داره.

 2. امید می گوید

  حالا مثلاً با یک عبارت توضیح دادین که جاستین ترودو چکار کرد؟؟؟ ظاهراً فقط به کشیدنش تونسته غلبه کنه اما فشار دادن دست چی؟

  1. سروش می گوید

   چرخاندن دست طرف یک مقداری از فشار کم میکند.

   مطلب جالب و بامزه ای بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5