پاسخ‌های عالی ۳۰ ثانیه‌ای بیل گیتس به سؤالات روتین آزمون‌های استخدامی، بخوانید و از این به بعد خوب پاسخ بدهید!

0

بیل گیتس تا به حال هزاران نفر را در مایکروسافت و همچنین بنیاد بیل و ملیندا که یک بنیاد خیریه است، اسخدام کرده است.

به تازگی او در ویدئویی در یوتیوب، حضور یافته است. در این ویدئو استفان کری -ستاره NBA- از بیل گیتس خواست که خودش را جای یک مهندس تازه‌کار نرم‌افزار جا بزند که می‌خواهد تازه در مایکروسافت استخدام شود و به سوالات روتین استخدامی پاسخ بدهد.

پاسخ بیل گیتس به سوالات استخدامی حتما باید جالب باشد و می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

چرا باید شما را استخدام کنیم؟

باید به کدهایی که نوشته‌ام نگاهی بیندازید. من نرم‌افزارهایی نوشته‌ام که سطحشان بالاتر از کلاس‌هایی بود که در آنها شرکت کرده بود. فکر می‌کنم که بهتر هم می‌شوم. حس جاه‌طلبی خوبی هم دارم.

فکر می‌کنم می‌توانم به خوبی با دیگر کارمندها کار کنم. البته من کدها و کارهای آنها را با کمی تندی، نقد خواهم کرد. اما کلا کسی هستم که با تیم کار کردن را دوست دارم. من اهداف بزرگی در سر دارم. به فکر کردن در مورد چگونگی پیشبینی آینده علاقه دارم.

کار نرم‌افزاری چیز دلخواهی برای من است و من دوست دارم مشغول آن بشوم.

نقاط ضعف و قوت خودت را چطور ارزیابی می‌کنید و چطور آنها را در قالب یک تیم مورد استفاده قرار می‌دهی؟

خب من در مورد بازاریابی چیز زیادی نمی‌دانم. از اینکه در نقش یک فروشنده ظاهر شوم، لذت نمی‌برم.

ولی مجذوب این هستم که شیوه ساختن محصولات را بدانم و اینکه چه ویژگی‌هایی باید در آنها گنجانده شوند.

من تاریخ صنایع را دنبال می‌کنم و در مورد اشتباهاتی که در روند آنها وجود داشته، تحقیق می‌کنم. حس من به تعریف محصول و خلق آنها، قوی است.

اگر تیمی داشته باشید که شناخت از مشتری‌ها و روند فروش و بازاریابی داشته باشد، گرچه من در این زمینه‌های وارد نیستم، اما از کار با آنها لذت خواهم برد.

توقع شما از میزان درآمدتان در این شغل چقدر است؟

فکر می‌کنم که اگر حقوقم با آپشن پرداخت شود، بهتر است. قادر هستم که ریسک‌ها را تاب بیاورم و فکر می‌کنم که شرکت آینده خوبی دارد و دوست دارم که بخشی از حقوقم در قالب سهام شرکت پرداخت شود تا به صورت پول نقد.

شنیده‌ام که برخی شرکت‌ها حقوق بیشتری می‌دهند، اما من ترجیح می‌دهم که جایی که در آن کار می‌کنم، با من منصفانه رفتار کند و این ویژگی را ترجیح می‌دهم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.