بوگاتی تایپ ۵۷ با طراحی جدید اسپرت و موتور الکتریکی در سال ۲۰۳۶

ترکیبی از طراحی کلاسیک و پیشرفت‌های مدرن خودروها در آینده

0

خودروی بوگاتی تایپ ۵۷ توسط «ژان بوگاتی» خلق شده و در فاصله سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ یک نمونه از ماشین رویایی مردم بود.

طراحی کوپه Type 57 SC Atlantic این خودرو، یکی از محبوب‌ترین اتومبیل‌های کلاسیک تاریخ است. متاسفانه، فقط ۴ نمونه از ۵۷ SC در فاصله سال‌های ۱۹۳۶ و ۱۹۳۸ تولید شده است که هنوز سه مورد آن‌ها وجود دارند. بیش از هشت دهه است که دنبال نمونه چهارم می‌گردند و هنوز یافت نشده است. می‌توانید ارزش خودروی Type 57 SC Atlantic را از همین واقعیت تشخیص دهید.

حالا، به درستی می‌توان خودروی مفهومی Bugatti Hommage 100 2036 طراحی شده توسط «حبیب اورهان» را یک مدل آواتاری مدرن از بزرگ‌ترین چهار چرخ قرن گذشته دانست.

این طراح، نقشه اولیه را در قرنطینه فوریه ۲۰۲۱ و براساس طراحی خودروی Type 57 SC Atlantic کشیده است. البته، با یک ستون عمودی که از نوک تا بالای خودروی ادامه پیدا کرده و دقیقا خودرو را به دو نیمه تبدیل می‌کند.

«حبیب» تصور می‌کند خودروهای سال ۲۰۳۶ ضمن اینکه کاملا الکتریکی هستند؛ به سبب پیشرفت‌های فنی بسیار زیاد در حوزه فیبر کربن، دارای طراحی شاسی آسان‌تری هستند. با این دیدگاه، خودروی بوگاتی هومیج ۱۰۰ از یک طراحی بسیار سبک و ساده سفینه‌مانند C برخوردار است و رگه‌هایی از الهام‌گیری از Bugatti Ventoux Coupe در آن دیده می‌شود.

موتور این خودرو درون چرخ‌ها قرار دارد. باورکردنی نیست ولی این می‌توان تصویری از خودروهای آینده باشد. این خودروی مفهومی ضمن داشتن ظاهری اسپرت و مدرن، نسبت به سری GT لوکس‌تر و هیجانی‌تر است.

طراحی عقب بوگاتی هومیج ۱۰۰ یک ادای احترام به مدل Type 57 SC Atlantic است با تفاوت‌هایی که باعث سبک‌تر و زیباتر شدن خودرو می‌شوند. کلاهک کابین هم مشابه مدل GT است ولی باز تغییراتی مطابق با یک خودروی اسپرت سال ۲۰۳۶ دارد. شما در هر بخش از این خودروی مفهومی طراحی شده توسط «حبیب» می‌توانید یک احساس نوستالژیک به بوگاتی‌های قدیمی را ببینید.

خطوط برجسته و چراغ‌های مدرنی که روی این خودرو در نظر گرفته شده است؛ نشان می‌دهد یک خودرو متعلق به آینده است. با هم تصاویر بیشتری از خودروی مفهومی بوگاتی سال ۲۰۳۶ می‌بینیم:

 


منبع yankodesign
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.