معامله بزرگ ابرخودرویی‌های اسپرت دنیا: برند جدید بوگاتی ریماک تاسیس شد

همکاری مشترک پورشه، هیوندای، بوگاتی و ریماک برای ساخت ابرخودروهای مدرن

0

استارتاپ ابرخودروی الکتریکی Rimac کرواسی اعلام کرد برند بوگاتی ار از فولکس‌واگن تحویل گرفته و شرکت جدیدی به نام Bugatti Rimac تاسیس می‌شود. این خبر توسط رسانه‌های مختلفی از جمله فایننشال تایمز تایید شده است.

شرکت جدید تازه تاسیس «بوگاتی ریماک» توسط «مک ریماک» ۳۳ ساله هدایت خواهد شد. او شرکت سازنده ابرخودروهای برقی «ریماک» را در سال ۲۰۰۹ و در یک گاراژ به صورت تک نفره تاسیس کرده بود. امروزه، برند ریماک بسیار معروف بوده و شرکت‌های تازه‌کار خودروساز برای ساخت ابرخودروهای برقی خود از ریماک تقاضای کمک دارند.

ریماک اوایل امسال خودروی الکتریکی چهار موتوره Nevera را با قدرت ۱۹۱۴ اسب بخار و حداکثر سرعت ۲۵۶ مایل در ساعت و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت زیر ۲ ثانیه معرفی کرد. انتظار می‌رود که خودروی Nevera سریع‌ترین اتومبیل اسپرت ساخته شده در جهان باشد. عنوانی که پیش از این در اختیار خودروهای بوگاتی شیرون بود.

براساس این معامله، شرکت ریماک ۵۵ درصد سهام شرکت «بوگاتی ریماک» را خواهد داشت و ۴۵ درصد دیگر آن در اختیار شرکت پورشه است. ۳۷ درصد سهام شرکت جدید برای آقای «مک ریماک» است و به این دلیل مدیرعامل آن خواهد بود. از آن سو، پورشه مالک ۲۴ درصد و هیوندای مالک ۱۲ درصد از سهام ریمک هستند.

به این ترتیب، برند فرانسوی ۱۱۲ ساله بوگاتی با خودروهای معروف سری ویرون و شیرون که در مالکیت شرکت فولکس‌واگن بود؛ به شرکت ریماک منتقل می‌شود. البته، هنوز فولکس واگن پورشه سهام‌دار بوگاتی باقی خواهد ماند و پورشه روی تولید ابرخودروهای مدرن توسط بوگاتی ریماک نظارت دارد.

شرکت فولکس واگن در سال ۱۹۹۸ برند بوگاتی را با ۵۰ میلیون دلارتصاحب کرد؛ پس از خرید برندهای خودروهای اسپرت دیگری مانند رولزرویس و لامبورگینی!

به‌زودی ابرخودروهای برقی بوگاتی

اکنون، گروه Rimac صاحب هر دو شرکت Bugatti Rimac و Rimac Technologies (شاخه‌ای از شرکت ریماک که روی توسعه، تولید و عرضه سیستم‌های باتری، پیشرانه‌ها و سایر اجزای خودروهای الکتریکی تمرکز دارد) است. تا کنون، ریماک قطعات خودرویی ساخته شده را به شرکت‌های دیگری مانند پورشه، هیوندای و بوگاتی می‌فروخت.

بوگاتی و ریماک به فعالیت‌های خود به طور جداگانه ادامه می‌دهند و بازارهای فروش و کانال‌های توزیع خود را حفظ می‌کنند. در حقیقت، شرکت بوگاتی ریماک می‌خواهد به منابع، بودجه و تخصص بیشتری برای تحقیق و توسعه ابرخودروهای اسپرت و تولید خودروهای الکتریکی آینده دسترسی پیدا کند.

هر دو شرکت، دفاتر خود را حفظ خواهند کرد اما ریماک قصد دارد در نهایت نیروی کار خود را به محل ریمک کامپوس در پایتخت کشور کرواسی با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری که سال ۲۰۳۰ افتتاح می‌شود؛ منتقل کند.

پیش‌بینی می‌شود این ادغام بزرگ چند جانبه در دنیای خودروهای اسپرت به تولید ابرخودروهای برقی بوگاتی در آینده نزدیک منجر خواهد شد تا پیشرانه‌های W16 با موتورهای الکتریکی جایگزین شوند.

منبع theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.