اینتل از یادگیری ماشینی برای ساخت بازی GTA V کاملا واقع‌گرایانه استفاده می‌کند

تصور کنید درون یک عکس بازی کنید

0

یکی از جنبه‌های چشم‌گیر بازی Grand Theft Auto V در نسخه San Andreas، شباهت به زندگی واقعی در شهرهای لس‌آنجلس و کالیفرنیای جنوبی است.

اما اینتل می‌خواهند این شباهت را افزایش داده و بلکه کاملا واقعی کند. جدیدترین پروژه یادگیری ماشینی آزمایشگاه‌های اینتل به نام Enhancing Photorealism Enhancement می‌خواهد این بازی را به سوی واقع‌گرایی (photorealism) ببرد.

محققان این پروژه تا اینجا نتایج شگفت‌انگیزی را رقم زدند. یک نگاه بصری که شباهت غیرقابل‌انکاری با عکس‌هایی دارد که شاید شما از خودروی خودتان در خیابان گرفته باشید. شما باید در حال بازی این تفاوت و تغییر را دیده و درک کنید ولی اگر بخواهیم آن را توصیف کنیم؛ ترکیبی از روشنایی بیشتر و کمی شسته‌تر، خودروهایی که واقعی به نظر می‌رسند و خیابان هموارتر که این واقعیت را به شما القا می‌کند که دارید از داخل خودروی خود به خیابان واقعی نگاه می‌کنید.

محققان اینتل برخی از این واقعیت‌گرایی‌ها را توسط داده‌های شبکه عصبی خود تولید کردند و برخی دیگر از داده‌های Cityscapes پروژه استفاده شده است که عمدتا شامل عکس‌هایی از خیابان‌های کشور آلمان است. جزئیات کم‌نورتر و از زاویه دیگری است اما تقریبا همان چیزی است که شما یک نسخه نرم‌تر و تعاملی‌تر از آن در گوگل مپس مشاهده می‌کنید. این تصاویر کاملا واقعی نیستند ولی بسیار شبیه به عکس‌های واقعی هستند.

محققان می‌گویند پیشرفت‌های آن‌ها فراتر از فرآیندهای تبدیل واقع‌گرایانه است و از تلفیق اطلاعات مهندسی خود تیم GTA V به دست آمده است. این اطلاعات مهندسی شامل داده‌هایی مانند فاصله میان اشیا و دوربین، کیفیت بافت‌هایی مثل براق بودن خودروها و نظایر این‌ها است.

فوتورئالیسم فقط بهبود گرافیکی بازی را در نظر ندارد و دنبال چیزی فراتر از افزایش کیفیت بازی ویدئویی و کارهای هنری است. نسخه فوتورئالیسم از بازی GTA V به‌زودی منتشر نمی‌شود اما پروژه اینتل نشان می‌دهد هنوز فضاهای زیادی برای بهبود کارهای نرم‌افزاری مانند یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی وجود دارد.

تا کنون شاهد استفاه از هوش مصنوعی در چندین بازی ویدئویی برای افزایش رزولوشن و ارتقای گرافیک قدیمی بازی‌ها بودیم. شبکه عصبی هوش مصنوعی می‌تواند جزئیات از دست رفته در یک پیکسل یا فیلم را شناسایی و بازسازی کند تا کیفیت رزولوشن افزایش پیدا کند ولی پروژه اینتل جنبه‌های جدید از قدرت نرم‌افزارهای را نشان می‌دهد.

منبع Theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.