بهترین سریال های 2020 از دید نشریه سینمایی توتال فیلم

0

ماهنامه توتال فیلم در شماره‌ی ویژه‌اش در اول سال ۲۰۲۱ سعی کرده بود رویداد‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های مهم سال قبل میلادی را بررسی کند. این بررسی‌ها فارغ از اینکه چه کیفیتی دارند حکم یک جور منو هم دارند تا تماشاگران را با آثاری روبه رو کنند که شاید از دیدنشان غفلت کرده است. در این شماره، توتال فیلم بهترین سریال های 2020 از دید این نشریه فهرست شده‌اند.

فکر کردیم بد نیست شما هم در جریان این فهرست قرار بگیرید و ببینید که چه جور سریال‌هایی مورد توجه مجلات خارجی‌اند.

سریال همینیم که هستیم We Are Who We Are

این سریال را یکی از بهترین آثار درباره نوجوانان آمریکایی می‌دانند. قصه درباره پسری است که همراه مادرش به یک اردوگاه نظامی آمریکایی در ایتالیا می‌رود و آنجا باید شرایط تازه‌ای از زندگی را تجربه کند. اما دوستی‌اش با یک گروه از نوجوان‌های ساکن پایگاه او را در معرض حوادث تازه‌ای قرار می‌دهد. سریال «همینیم که هستیم» درباره بلوغ و بحران هویت است؛ اینکه بزرگ شدن چه معنایی دارد و در جامعه آمریکایی این هویت چطور به دست می‌آید و هر نوجوانی با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

سریال ادی Eddy

شاید اسم سازنده‌اش هر بیننده سینمادوستی را قانع کند که این یک سریال جذاب است. «ادی» را دمین شزل ساخته است؛ همان کارگردان فیلم‌های «لالالند» و «ویپلش» که این بار به فرانسه آمده و آنجا قصه‌ای را درباره یک کافه روایت می‌کند. ماجرای «ادی» به یک کافه و نوازندگان حاضر در آن می‌پردازد. مثل دو فیلمی که از شزل نام بردیم این یکی هم درباره‌ موسیقی و نوازندگان است اما یک قصه‌ معمایی و جنایی هم در کنارش روایت می‌شود. هر قسمت سریال با یکی از شخصیت‌ها وارد ماجرا می‌شود اما قصه روی او متمرکز نمی‌ماند و ماجرا‌ها ادامه پیدا می‌کند.

سریال تد لاسو Tedd Lasso

یک سریال کمدی که مدتی است کلی سروصدا به پا کرد. سریال «تد لاسو» سریالی ورزشی کمدی با بازی جیسون سودیکیس است. این سریال داستان زندگی «تد لاسو» یک مربی آماتور فوتبال آمریکایی را روایت می‌کند که پس از قهرمان کردن تیمش در مسابقات سطح دو کالج‌های ایالات متحده، برای مربیگری یک تیم فوتبال پر حاشیه لندنی که در لیگ برتر بازی می‌کند به انگلیس می‌آید. سریال «تد لاسو» به تدریج شما را راضی می‌کند که قرار است یک سریال کمدی ببینید و در جهان کمدی احتمال مربیگری یک تیم در لیگ برتر انگلیس توسط یک مربی آماتور فوتبال آمریکایی هم می‌تواند اتفاق بیافتد.

سریال خانم آمریکا Mrs. America

محصول شبکه اف ایکس و اولو با حضور ستاره بزرگ سینما؛ خانم کیت بلانشت. ایده اصلی این مینی سریال درباره جنبش سیاسی برای تصویب «متمم حقوق برابر» است. متمم حقوق برابر، اصلاحیه‌ای بر قانون اساسی آمریکا بود که تاریخی ۱۰۰ ساله از ابتدای مطرح شدن در آمریکا دارد و در همین تغییراتی که در سال‌های اخیر در این کشور اتفاق افتاده امید برای تائید آن بیشتر شده است. موضوع سر این است که تمام زنان و مردان از حقوق یکسان قانونی برخوردار باشند «خانم آمریکا نشان می‌دهد که بخشی از مخالفان این قانون خود زنان بودند و قصه‌ فیلیس شلفلی، محافظه کارسرسخت امریکایی را تصویر می‌کند که سردسته‌ی مخالفان این قانون بود.

سریال مسابقه Quiz

سریالی که شبکه‌ ای تی وی تولید کرد و امسال کلی هوادارش شدند. قصه‌ی این سریال درباره مسابقه چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟ » است؛ ماجرای ساخت این برنامه و البته حضور برنده‌ای که موفق شد جایزه‌ی اصلی را ببرد. احتمالا این قصه شما را یاد «میلیونر زاغه نشین» می‌اندازد. اما این سریال محصول انگلیس است و قهرمانش هم نه یک نوجوان که یک مرد بزرگسال است. اما این فقط یک بخش از قصه است چون ماجرا خیلی زود به یک اثر جنایی بدل می‌شود.

سریال بوجک هورسمن Bojack Horseman

«بوجک هورسمن» سریالی است که پخشش از ۶ سال پیش شروع شده و در تمام این سال هم مورد توجه بوده است. این سریال یک انیمیشن بزرگسالانه است؛ داستان سریال درباره انسانی اسب نما به نام بوجک هورسمن است که در دهه هشتاد و نود میلادی ستاره سیتکام محبوبی به نام Horsin’ Around بوده، اما هجده سال پس از کنسل شدن سریال را به بطالت و بیهودگی گذرانده است. حالا او تصمیم گرفته تا با نوشتن و انتشار زندگی نامه‌اش به آن دوران باشکوه بازگردد. فصل ششم این سریال که سال ۲۰۲۰ پخش شد آن را به عنوان یک اثر محبوب و جذاب دوباره به صدر اخبار رساند

سریال لاوکرافت کانتری Lovecraft Country

سریالی از HBO که در ظاهر سریالی در ژانر وحشت است اما مثل تمام آثار ترسناک اشاره‌ای به جامعه‌ی امریکا وتبعیض‌های درونش دارد. «لاوکرافت کانتری» قصه‌ای درباره سیاهان آمریکاست در دوره‌ای که آن‌ها قادر نبودند در هر جایی و هر نقطه‌ای که دلشان می‌خواست ساکن شوند. قصه‌ این سریال از جایی شروع می‌شود که یک مرد به نام فریمن همراه با عمو و دوستش عازم سفری می‌شوند تا پدر گمشده‌اش را پیدا کنند اما ناگهان با افرادی بر می‌خورند که طبیعی نیستند و دشمن سیاهان‌اند و می‌خواهند آن‌ها را بکشند.

سریال شتر کریک Schitt’s Creek 

آن‌ها که فصل‌های اول سریال را دیده‌اند می‌دانند که شتر کریک سریال بامزه‌ای نبوده است. اما ظاهرا در فصل‌های تازه‌اش توانسته به یک جنس کمدی متکی به دیالوگ و موقعیت دست پیدا کند که تماشاگران هم از آن ناراضی نباشند. قصه درباره یک خانواده است که بعد از ورشکستگی ناچار می‌شوند به یک شهر کوچک مهاجرت کنند و زندگی در این شهر تازه برایشان ساده نیست. فصل ششم این سریال امسال هم کلی جایزه گرفت، هم در فهرست محبوب‌های تماشاگران جایی برای خودش پیدا کرد.

سریال آخرین رقص The Last Dance

شبکه‌ نتفلیکس در بهار سال ۲۰۲۰ یک سریال ورزشی درباره مایکل جردن را پخش کرد؛ سریالی درباره ستاره بی‌تکرار بسکتبال آمریکا در تیم شیکاگو بولز. اگر می‌خواهید بدانید که جردن که بود و چه کرد و بفهمید که تیم شیکاگو بولز چطور به دومین سه‌گانه قهرمانی رسید این سریال را ببینید. ما در «آخرین رقص» با مستندی ورزشی روبه رو هستیم که نه تنها بی‌نهایت جذاب است بلکه هر بیننده را به پشت صحنه یکی از تاریخی‌ترین تیم‌های ورزشی دنیا می‌برد.

سریال من در تاریکی رفته‌ام I’ll Be Gone in the Dark

یک سریال دیگر از HBO که این هم مستند است. سریال من در تاریکی رفته‌ام درباره زنی است به نام میشل مک نامارا؛ او کسی بود که شب‌ها روی پروژ‌های کار می‌کرد که خیلی‌ها سعی می‌کردند به آن نپردازند. او تحقیق روی قاتلی زنجیره‌ای را شروع کرد که مشهور بود به قالت گلدن گیت. تحقیقات او در چت روم‌ها و فضای مجازی کم کم به نتیجه رسید و دست قاتل را مشخص کرد. این سریالی است درباره کشف یک قتل و گزارشی تحقیقی که منجر به حل یک پرونده‌ی لاینحل شد. امتیاز بالای سریال نشان می‌دهد که هم مخاطبان هم منتقدان از آن راضی بوده‌اند.

سریال من از سوزی متنفرم I Hate Suzie

از این سریال کمتر خبری خوانده‌ایم و شنیده‌ایم اما این یکی از محبوب‌ها نزد مخاطبان است. قصه درباره یک بازیگر و مجری جوان تلویزیون است که تلفن همراهش هک می‌شود و از آن پس باید تلاش کند تا زندگی شخصی‌اش، همسرش و فرزندش را حفظ کند. ولی این کار راحتی نیست. فصل اول سریال در هشت قسمت تولید شده

سریال مرده از نظر من Dead To Me

محصولی از شبکه‌ی نتفلیکس که فصل دومش از فصل اولش محبوب‌تر شد. ماجرای این سریال درباره دوستی دو زن است؛ هر دو همسرانشان را از دست داده‌اند و عزادارند. اما یک جلسه‌ی روان درمانی آن‌ها را به هم نزدیک می‌کند و با وجود روحیه متفاوتی که هر کدام دارند کم کم سعی می‌کنند مشکلات یکدیگر را حل کنند. این سریال یک کمدی سیاه است که معما‌های زیادی را طرح و حل می‌کند. یکی از محبوب‌ترین آثار نتفلیکس در سال 2020 همین سریال ده قسمتی بود.

سریال پسران The Boys

بهترین سریال های 2020
بهترین سریال های 2020

فصل دوم این سریال هم در جرگه‌ی محبوب‌ترین‌های سال قرار گرفته است. پسر‌ها در ژانر ابرقهرمانی و بر اساس یک کتاب داستان مصور با همین نام توسط گارت انیس و داریک رابرتسون ساخته شده است. شبکهی آمازون با این سریال در رقابت‌های امسال حضور جدی داشت. ماجرا درباره کنترل شهر به دست ابرقهرمان‌های فاسد است. گروهی از پسران تصمیم می‌گیرند که علیه آن‌ها شورش کنند و به این اوضاع خاتمه بدهند. سریال قصه این افراد را تک تک دنبال می‌کند.

سریال بهتره با سال تماس بگیرید Better Call Soul

فصل پنجم این سریال هم مثل تمام سال‌های قبل از محبوب‌ترین آثار تلویزیونی بوده است. این فصل از «بهتره با سال تماس بگیرید» یکی از بهترین قصه‌ها و اجرا‌ها را داشت؛ ماجرا‌هایی پیچیده، پررمز و راز و درعین حال متکی به اجرایی منحصر به فرد که تماشاگر را مدام غافلگیر می‌کرد و او را به دل ماجرا‌هایی می‌برد که انتظارش را نداشت. این یکی از بهترین آثار امسال بود.

سریال گامبی وزیر The Queen Gambit

سریالی درباره شطرنج بدون اینکه روی این ورزش یا بازی تمرکز کند. یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های تلویزیون در سال جدید همین سریال بود؛ سریالی درباره یک دختر نوجوان شطرنج باز که از این طریق می‌توانست خودش را به جهان ثابت کند و در دل دنیایی مردانه کار خودش را بکند و قهرمان شود. سریال در عصر جنگ سرد روایت می‌شد و پر از نشانه‌های سیاسی بود. اما گامبی وزیر بیشتر سریالی زنانه با ماجرا‌هایی جذاب و پرتعلیق بود که سیاست را کنار می‌زد و به موضوعی اجتماعی می‌پرداخت.

سریال دوز Devs

بهترین سریال های 2020

یکی از عجیب‌ترین سریال‌ها ساخته الکس گارلند، کارگردانی که به هوش مصنوعی علاقه‌مند است. دوز که نام عجیبی دارد اشاره به هوش مصنوعی است که قادر است زمان گذشته را بازسازی کند. فضای سرد، قصه جدی و معمایی و البته عبوس و فضاسازی منحصر به فرد مزیت سریال گارلند بود که کمتر از آن حرف زدند. ډوز از بهترین سریال‌های علمی- خیالی با مایه‌های فلسفی بود که سال 2020 پخش شد.

مردم عادی Normal People

سریالی پرده درانه که زیادی جدی گرفته شد و به دلیل مضمون بی‌پروایش به فهرست‌ها راه یافت. قصه درباره دختری است منزوی که دل باخته یکی از همکلاسی‌هایش می‌شود اما هیچ کدام نمی‌توانند موضوع را افشا کنند. با وجود ظاهر نوجوانانه سریال، بیشتر مناسب بزرگسالان بود و به دلیل وقاحت و بی‌پروایی‌اش مورد توجه قرار گرفت.

ممکنه تو رو نابود کنم I May Destroy You

سریال به یک شخصیت محبوب توییتری می‌پردازد که رمان نوشته و با همین رمانش هم مشهور شده است. اما او یک شب با دوستانش بیرون می‌رود و فردا، وقتی از خواب بیدار می‌شود هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورد. او حالا به کمک دوستانش می‌خواهد بفهمد چه بر سرش آمده است. سریال به دلیل نگاهش به شبکه‌های اجتماعی و نقد صریح آن‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

سریال ماندالوریان Mandalorian

این مجموعه در دنیای خیالی مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان، ساخته جرج لوکاس، اتفاق می‌افتد وخط زمانی این سریال پنج سال پس از فیلم بازگشت جدایی و بیست و پنج سال قبل از نیرو برمی خیزد قرار دارد. در اصل «ماندالوریان» سریالی است برای هواداران خاص فیلم‌های «جنگ ستارگان». با این که قصه‌اش برای تماشاگر عام و ناآشنا به دنیای فیلم‌های لوکاس قابل فهم است اما آن‌ها که این مجموعه فیلم را از قبل دنبال کرده‌اند حالا بیشتر از تماشایش لذت می‌برند.

سریال تبر کوچک Small Axe

«تبر کوچک» ساخته استیو مک کویین است. قرار بود قسمت اول سریال به عنوان فیلمی مستقل در جشنواره کن رونمایی شود. اما با شیوع کرونا آن را در قالب سریال پخش کردند. موضوع اصلی‌اش مثل تمام آثار کویین در سال‌های اخیر درباره نژادپرستی و سیاهان است و هر قسمتش مثل یک فیلم سینمایی زمانی حدود ۹۰ دقیقه با قصه‌ای مجزا از باقی قسمت‌ها دارد. بعضی از قسمت‌های «تبر کوچک» در فهرست بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ هم آمده است و همین نشان می‌دهد که اثر مک کویین محبوب گروه‌های مختلف شده است.


این نوشته‌ها را هم دوست خواهید داشت:

زنان هنرپیشه نامدار سینمای فرانسه

بریژیت باردو، کاترین دونوو، ژان مورو: به سختی بتوان کشور دیگری را یافت که به اندازه فرانسه سینمایش این تعداد هنرپیشه زن عالی داشته باشد. در اینجا نگاهی انداخته‌ایم به شماری از این ستاره‌های فراموش‌ناشدنی.کاترین دونوو: بانوی باشکوه او…

بهترین فیلم‌های تاریخ سینما – فهرست 40 فیلم برتر به همراه خلاصه داستان – قسمت دوم

چند روز پیش قسمت اول منتخب بهترین فیلم‌های تاریخ سینما را با هم خواندیم. در اینجا به قسمت دوم این فهرست توجه کنید. در آینده نزدیک 3 قسمت دیگر این سری از پست‌ها را هم می‌توانید بخوانید. پس باز تاکید می‌کنم که اگر نام فیلم مورد نظر خودتان را…

بهترین فیلم های علمی تخیلی تاریخ سینما – فهرست 67 عنوان برتر

در ابتدای این پست باید بنویسم که تعریف ژانر علمی تخیلی بسیار پیچیده و مورد اختلاف است. در واقع ژانر علمی تخیلی یک طیف است و نمی‌شود مرز قاطعی برای آن متصور شد.برخی‌ها حتی هر فانتزی بی‌بنیانی را که در آینده رخ دهد، هر داستانی که در آن…

برترین فیلم‌های عاشقانه تاریخ سینما: فهرست 40 تایی

سینما بدون سوژه اصلی عشق و عاشقی چه معنایی دارد؟! سینما از همان روزهای نخستینش بدون این مضمون بی‌معنی بود. همچنانکه ترانه و شعر و نقاشی و داستان و رمان را بدون مضمون عشق، اصولا به کلی معنای خود را از دست می‌دهند، سینما هم بدون این سوژه،…

معرفی 64 سریال تلویزیونی محبوب و تازه سال 2018 بر اساس آرای IMDB

دنیای سرگرمی‌سازی یک لحظه استراحت نمی‌کند و مطابق با سلیقه‌های مختلف، فیلم و سریال و موسیقی تولید می‌کند. هر چقدر هم سلیقه شما خاص یا عجیب باشد، اگر در فهرست بلندبالای تولیدهای تازه بگردید، سرانجام به محصولات مورد علاقه خود خواهید رسید.…

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

خوشمزه‌ترین غذاهای کشورهای مختلف دنیا از دید میدجرنی- قسمت دوم

در قسمت دوم خوشمزه‌ترین غذاهای کشورهای مختلف ما باز غذاهای لذیذ و گاه عجیبی از کشورهای مختلف می‌بینیم. این تصاویر توسط میدجرنی با اطلاعاتی که به آن داده‌اند، بازسازی شده‌اند.قسمت اول این پست را در اینجا ببینید.شیلیبلژیک:…

درخت‌هایی که با شیواترین زبان می‌گویند: می‌خواهم زنده بمانم!

درخت‌ها از 370 میلیون سال پیش بر روی کره زمین بوده‌اند و گرچه ما انسان‌ها با همه امکانات خود سعی در از بین بردن آنها داریم، آنها تا جایی که می‌توانند مقاومت می‌کنند.برآورد می‌شود که روی زمین علیرغم همه جفاهایی که ما به طبیعت وارد…

داستان قهرمانانه خواهران میرابال، فعالان دومینیکنی که به سرنگونی یک دیکتاتور کمک کردند

خواهران میرابال: پاتریا، مینروا و ماریا ترزا که در خانواده‌ای کشاورز از طبقه متوسط به دنیا آمدند، در جمهوری دومینیکن زندگی نسبتاً راحتی داشتند.اما با به قدرت رسیدن رافائل تروخیو، دیکتاتور خشن، در سال ۱۹۳۰، زنجیره‌ای از حوادث به راه…

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد.اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…

هوش مصنوعی کودکی بازیگران سریال فرندز Friends را بازسازی کرد!

هوش مصنوعی این روزها کارهای عجیب و غریبی می‌کند و حالا به یاری آن چهره کودکی بازیگران سریال فرندز Friends بازسازی شده است. این فناوری عجیب و غریب، نسخه‌های کودکی شش بازیگر معروف را ایجاد کرده.صفحه فیس بوک the_ai_dreams این کار را کرده،…

عکس‌های تصادفی که از شانس خوب عکاس مانند یک تابلو یا یک عکس خیلی حرفه‌ای شده‌اند

عکاس‌های حرفه‌ای گاهی ماه‌ها وقت صرف می‌کنند تا در زمان و مکان مشخصی حاضر باشند و تجهیزاتشان متناسب با نور و سرعت گذر سوژه و فاصله‌شان مناسب باشد تا یک عکس خوب بگیرند.اما گاهی شانس یا فرصت‌طلبی یا آمادگی ذهنی یک عکاس برای کادربندی مناسب…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.