گشت‌وگذار سایبرتراک تسلا در خیابان‌های شهر نیویورک

پیکاپ تسلا تا پایان سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود و مانورهای این‌چنینی برای جلب توجه بیشتر است

0

روز شنبه ۸ می ماه، مردم شهر نیویورک شاهد گشت‌زنی یک خودروی جدید و عجیب در حیابان‌ها بودند. وانت آینده‌نگرانه تسلا سایبرتراک، دقیقا چند ساعت پیش از شروع رویداد Saturday Night Live ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، مشغول پرسه‌زنی در شهر بود.

اکانت رسمی تسلا در توییتر با انتشار فیلمی کوتاه از پیکاپ مفهومی آینده این شرکت که هنوز عرضه تچاری نشده است؛ توجه‌ها را به سوی خود جلب کرد. تسلا سایبرتراک در این ویدئو دارد از کنار Radio City Music Hall منهتن عبور می‌کند.

افرادی که با این خودرو آشنا نباشند و این ویدئو را ببینند؛ تصور می‌کنند سکانسی از یک فیلم علمی تخیلی پر شده در شهر نیویورک است. کاربران دیگری هم لحظاتی از خیابان‌گردی خودروی جدید تسلا را توییت کردند.

این اولین باری نیست که تسلا سایبرتراک در طبیعت مشاهده می‌شود؛ اگرچه اولین بار است که در شهر نیویورک از آن رونمایی می‌شود.

تسلا در نوامبر سال ۲۰۱۹ این خود را رونمایی کرد و از به عنوان یک خودروی کامیون با کارایی یک ماشین اسپرت نام برد. معرفی این خودرو روی صحنه با بدلکاری و نمایش قدرت نشکن‌ بودن شیشه‌ها همراه بود و باعث جلب توجه زیادی شد.

این خودرو در کارخانه جدیدی از تسلا تولید می‌شود که در منطقه آستین تگزاس در حال ساخت است. تسلا قصد دارد ماشین Cybertruck را تا پایان سال ۲۰۲۱ وارد بازار کند اما هنوز تاریخ قطعی مشخص نشده است.

پیش‌سفارش این پیکاپ از همان زمان رونمایی آغاز شده است. مدل ۳۹۹۰۰ دلاری سیابرتراک با یک موتور الکتریکی بهترین قیمت را دارد. این موتور می‌تواند ۲۵۰ مایل را با یک بار شارژ باتری طی کند و ۷۵۰۰ پوند را یدک بکشد.

مدل دو موتوره ۴۹۹۰۰ دلار که محبوب‌ترین نسخه تا کنون است؛ بردی ۳۰۰ مایلی و ظرفیت یدک‌کشی ۱۰ هزار پوند را دارد. مدل سه موتوره نیز با قیمت ۶۹۹۰۰ دلار، بردی ۵۰۰ مایلی و ظرفیت ید‌ک‌کشی ۱۴۰۰۰ پوندی دارد.

همیشه خودروهای تسلا مورد توجه بوده و سریعا به عناوین اول خبری دنیا تبدیل می‌شوند ولی خودروی پیکاپ جدید این شرکت، هم طراحی عجیب و غریب‌تری نسبت به دیگر خودروهای تسلا دارد و هم مرموزتر است. دقیقا در سبک مورد علاقه افرادی است که می‌خواهند در ۵۰ سال بعد و روی فضا زندگی کنند.

منبع digitaltrends
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.