۱۰ خودروی پر فروش جهان در سال ۲۰۲۰

کرولا فروش خودروسازها را کاهش داد ولی باز خودروهای محبوب توانستند در بازار خوش بدرخشند

1

کرونا فروش خودروها را کاهش داد و خودروسازها در سال ۲۰۲۰ با ظرفیت کمتری مدل‌های جدید خود را تولید و روانه بازار کردند. تقریبا می‌توان گفت در اکثر مدل‌های معروف بازار، شاهد کاهش فروش در سال ۲۰۲۰ بودیم.

قرنطینه‌های طولانی‌مدت، کساد شدن بازار سفر و گردشگری، کاهش قدرت خرید مردم به خاطر شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری نمایشگاه‌ها و تبلیغات مناسب برای معرفی خودروهای جدید، همگی عواملی هستند که صنعت خودروسازی را با یک شوک بزرگ در سال ۲۰۲۰ روبرو کردند.

اما همیشه می‌توان فهرستی از پرفروش‌ترین خودروهای جهان تهیه کرد. برخی از مدل‌ها توانستند در وضعیت بحرانی بازار، باز هم فروش بالایی داشته و بر محبوبیت خود اضافه کنند. بسیاری از این خودروها، در سال‌های گذشته هم جزو پرفروش‌ترین‌ها بودند و توانستند جایگاه خود را حفظ کرده یا ارتقا دهند.

در ادامه می‌خواهیم نگاهی به ۱۰ خودروی پرفروش بازارهای جهانی در سال گذشته داشته باشیم:

۱- تویوتا کرولا

تنها خودرویی است که توانست دوباره فروش میلیونی خود را تکرار کند. البته، فروش تویوتا کرولا در سال ۲۰۲۰ کمتر از سال ۲۰۱۹ بوده است ولی باز با فاصله زیاد پرفروش‌ترین خودروی دنیا است.

شرکت تویوتا موفق شد در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱ میلیون و ۱۳۵ هزار تویوتا کرولا بفروشد. این خودرو در بازارهای جهانی بسیار بزرگ، پرفروش‌ترین نیست ولی به لطف گستردگی شبکه‌های فروش و توزیع تویوتا در سراسر جهان، در مجموع رتبه نخست پرفروش‌ترین خودروی بازار را کسب می‌کند. حتی تویوتا امید زیادی دارد در سال ۲۰۲۱ هم باز پرفروش‌ترین خودروی سدان دنیا شود.

۲- تویوتا RAV4

تویوتا RAV4 در صدر پرفروش‌ترین خودروهای شاسی بلند و کراس‌اوور دنیا نشسته است؛ حتی از خودروی بسیار پرفروش فورد سری F پیشی گرفته است. علت آن هم افزایش محبوبیت و استقبال از خودروهای SUV در بازارهای جهانی است.

تویوتا هم با راه‌اندازی نسل جدید خودروهای سری RAV خود توانست از این فرصت طلایی بیشترین بهره را ببرد. تویوتا در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۹۹۵ هزار و ۷۶۲ دستگاه تویوتا RAV4 فروخته است.

۳- فورد سری F

پیکاپ فورد سری F در سال ۲۰۲۰ با افت فروشی نسبت به سال ۲۰۱۹ مواجه شده و در مجموع ۹۳۶ هزار و ۸۴ دستگاه فروخت تا پشت سر تویوتا RAV4 قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۹، بیش از ۱ میلیون فوری F فروخته شده بود.

با وجودی که این پیکاپ محبوب فورد کاهش فروش داشته ولی باز در میان سه خودروی پرفروش دنیا قرار دارد. فورد در تولید سری F هم در سال گذشته و هم امسال با مشکلاتی روبرو بود. مثلا، نسخه فیس لیفت سری F به تاخیر به دست نمایندگی‌ها رسید. امسال هم فورد در تامین و تولید برخی از قطعات و تراشه‌های کوچک با محدودیت‌هایی روبرو بوده و خطوط تولید آن تاخیرهایی را متحمل شدند.

۴- هوندا CR-V

چهارمین خودروی پرفروش دنیا باز هم یک شاسی بلند است. هوندا CR-V برای سال‌های متمادی پرفروش‌ترین شاسی بلند سال بود ولی اینک جای خود را به تویوتا RAV4 داده است.

مجموع فروش هوندا CR-V در سال ۲۰۲۰ به ۷۳۷ هزار دستگاه می‌رسد که یک افت ۱۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ را شامل می‌شود. هوندا سیویک نیز یکی دیگر از خودروهای پرفروش این برند ژاپنی است که البته کمتر از مدل CR-V فروخته است اما هر دو از رقیب آلمانی،  فولکس واگن تیگوان پیشی گرفتند.

۵- هوندا سیویک

درست پس از هوندا CR-V، خودروی دیگری از این برند در جایگاه پنجم پرفروش‌ترین خودروهای جهان قرار دارد تا موفقیت‌های این خودروساز ژاپنی تکرار شوند.

مجموع فروش هوندا سیویک در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۶۹۷ هزار و ۹۴۵ دستگاه است که ۱۲۰ هزار دستگاه کمتر از سال ۲۰۱۹ است. هوندا امیدوار است در سال ۲۰۲۱ و با عرضه نسل جدید سری یازدهم دوباره بتواند فروش بالای ۸۰۰ هزار دستگاه مدل سیویک را تکرار کند.

۶- نیسان Sylphy

نیسان Sylphy همان نیسان سنترا در بازارهای بین‌المللی است ولی در کشور چین به نام نیسان Sylphy شناخته می‌شود. این خودرو فروش بالای خود را مدیون همین بازار چین است.

در سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۵۴۲ هزار و ۷۲۵ دستگاه نیسان Sylphy در بازار چین به فروش رفته است. مجموع فروش جهانی این خودرو به ۶۷۴ هزار و ۶۶۳ دستگاه می‌رسد. در واقع، بازار چین باعث شده این خودرو در فهرست ۱۰ پر فروش جهانی سال گذشته قرار بگیرد. البته، نباید از مزایای نسل جدید خودروی نیسان به سادگی عبور کرد.

۷- شورلت سیلورادو

در بازارهای جهانی رقابت نزدیکی میان دو خودروی شورلت سیلورادو و پیکاپ رم وجود دارد. سال ۲۰۲۰، این شورلت سیلورادو بود که موفق شد فروش بیشتری نسبت به پیکاپ رم داشته باشد. شورلت این فروش خوب خود را مدیون بازارهای ایالات متحده و کانادا است.

همین‌طور، شورلت سیلورادو جزو معدود خودروهایی است که در سال ۲۰۲۰ فروش بیشتری نسبت به سال ۲۰۱۹ داشته است. مجموع فروش این خودرو در سال ۲۰۲۰ به نزدیک به ۶۴۴ هزار دستگاه است.

۸- پیکاپ رم

پیکاپ رم با مجموع فروش ۶۳۱ هزار و ۴۴۵ دستگاه و با اندکی اختلاف نسبت به رقیب سنتی و دیرینه خود، شورلت سیلورادو، در رتبه هشتم پرفروش‌ترین خودروهای جهان نشسته است.

پیکاپ رم هم در بازارهای ایالات متحده و کانادا پرفروش است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. این دو بازار برای پرفروش کردن هر خودرویی کافی هستند. موفقیت فروش پیکاپ رم در این بازارها باعث شده هنوز بتواند خودش را به عنوان یک خودروی پرفروش مطرح کند.

۹- فولکس واگن تیگوان

شرکت فولکس واگن در سال ۲۰۲۰ با فروش ۱۰.۸ میلیون دستگاه، پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد و حتی از شرکت تویوتا با ۱۰.۵ میلیون دستگاه جلو زد.

اما خودروی مدل تیگوان ۲ این شرکت با افت فروش روبرو شد و از جایگاه هفتم در سال ۲۰۱۹ به جایگاه نهم سقوط کرد. مجموع فروش فولکس‌واگن تیگوان به ۶۰۷ هزار و ۱۲۱ دستگاه می‌رسد. سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۷۷۰ هزار دستگاه فروخت.

۱۰- تویوتا کمری

تویوتا سه خودرو در میان پرفروش‌ترین‌های دنیا دارد. پس از تویوتا کرولا و تویوتا RAV4، حالا تویوتا کمری نیز با مجموع فروش ۵۹۲ هزار و ۶۸۴ دستگاه در رتبه دهم قرار گرفته است.

فروش این خودرو نسبت به سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۲۰ هزار دستگاه کاهش یافته است؛ اتفاقی که برای بسیاری از خودروهای دیگر نیز تکرار شده و حالا امیدوار هستند در سال ۲۰۲۱ جبران کنند.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

پرتره خانواده‌های روتین از کشورهای مختلف به کمک هوش مصنوعی ایجاد شد

هوش مصنوعی مدتی است که ما را شگفت زده کرده است. اخیراً با قابلیت‌های هوش مصنوعی در ساخت متون و درک زبان طبیعی برای پاسخ به بسیاری از سؤالات میزان تعجب ما پیشتر شده است. س از ChatGPT،  مایکروسافت هوش مصنوعی خود را همراه با مرورگر Edge و…

عکس‌های بی‌نظیر از آبشارهای رنگارنگ دریاچه‌های پلیتویس در کرواسی و مقایسه آنها با فصل یخ‌زده

نوشته: تاماس دومبورا توث من چهار سال پیش در فصل زمستان از دریاچه‌های پلیتویس بازدید کردم و از دنیای زیبا و یخ زده آنها با آبشارهای یخی و مناظر سفید عکس گرفتم. اخیراً دوباره به این دریاچه‌ها بازگشته‌ام تا از همان منظره خیره‌کننده عکس…

کودکی که از کتابخانه عمومی شهر می‌خواستند بیرون بیندازندش، اما فضانورد شد!

دو برادر به نام‌ها رونالد (چپ) و کارل مک نیر (راست) با ۱۰ ماه اختلاف در جنوب جدا شده به دنیا آمدند. این دو در دوران کودکی تا بزرگسالی جدایی‌ناپذیر بودند. در سال ۱۹۵۹، رونالد مک نیر ۹ ساله به یک کتابخانه عمومی در لیک سیتی در کارولینای…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در ۴ ژوئن ۱۷۸۳، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به ۲ کیلومتر بالا رفت و به مدت ۱۰ دقیقه در هوا باقی ماند. خبر موفقیت…

به نظرتان کدام شغل‌ها بیش از آنچه که لایقشان است، درآمد دارند؟!

بسته به فرهنگ هر کشور و شرایط سیاسی و اقتصادی هر ناحیه پاسخ به این سوال هم متغییر است. اما چرا ما برخی‌ها را از این نظر همیشه در رادار خود داریم و بعضی‌ها را نه. واقعیت این است که برخی اصلا چراغ خاموش حرکت می‌کنند و در رادار ما نیستند…

تبدیل شخصیت‌های انیمیشن‌های و کارتون‌ها به نمونه‌های انسانی شبیه به آنها

در انیمیشن‌ها ما حیوانات را دارای شخصیت انسانی می‌کنیم، رخت و لباس به تنشان می‌کنیم، آنها را صاحب جامعه و شهر می‌کنیم و رفتارهای انسانی را به آنها منتسب می‌کنیم. اما تصور کنید که در کاری معکوس، این شخصیت‌های کارتونی را می‌توانستیم به…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

1 نظر
  1. سامان می گوید

    بسیار عالی
    کوروش شماره ۱۰ رو نوشتین تویوتا کرونا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5