اپل نسخه بازطراحی شده‌ای از اپلیکیشن Weather آی‌او‌اس با پس‌زمینه‌ها، نقشه‌ها و اطلاعات جذاب رونمایی کرد

تصاویر و اطلاعات پویاتری در اپلیکیشن آب و هوای اختصاصی اپل می‌بینیم

0

اپل در کنفرانس توسعه‌دهنده‌های WWDC امسال خود از نسخه جدید اپلیکیشن iOS آب و هوای Weather رونمایی کرد.

در نسخه جدید این برنامه، علاوه بر اینکه شاهد یک بازطراحی کامل هستیم؛ ویژگی‌های جذاب و دراماتیکی مانند نقشه‌های تمام صفحه، اعلان‌های وضعیت آب‌وهوایی زنده و نمایش اطلاعات بیشتر به آن افزوده شده است.

اپل در این نسخه سراغ طرح‌های متحرک رفته است و می‌خواهد وضعیت آب و هوا و مکانی که جست‌وجو می‌کنید را به صورت زنده و گرافیکی به شما نشان بدهد. مثلا شاهد ویژگی‌هایی مانند اپ Dark Sky هستیم که اپل سال گذشته خریداری کرد.

این اپلیکیشن نسبت به سال گذشته بسیار پویاتر شده است و شما در آن باد، باران، خورشید، مه و دود شاهد خواهید بود تا دقیق‌تر متوجه شوید چه وضعیت آب و هوایی در انتظار شما است. دقت این برنامه نیز افزایش یافته است و درصدهای مختلفی از خورشید، بارش باران و ابرها را می‌بینیم.

اپل داشبورد گسترده‌ای از نقاط دنیا در اپلیکیشن Weather ارائه می‌دهد و اطلاعاتی فراتر از دما و بارش به دست می‌آورید. شاخص‌های باد، فشار و UV در این گرافیک‌ها گنجانده شده است و نقشه‌های آب و هوایی به صورت زیبا و تمام صفحه شدند. کیفیت این تصاویر و نقشه‌ها نیز بسیار بالا است.

روی این نقشه‌ها به وضوح می‌توانید حرکت ابرها، پیشرفت باران و کیفیت هوا و دما را حس کنید. پیشرفت‌های نسخه iOS این اپلیکیشن بسیار زیاد است و اصلا قابل مقایسه با نسخه پیشین نیست.

اپلیکیشن‌های آب و هوا یکی از کاربردی‌ترین برنامه روی گوشی‌های اندرویدی و iOS هستند ولی غالبا مورد غفلت قرار می‌گیرند و توسعه‌دهنده‌ها برنامه‌ها و ویژگی‌های جذابی برای آن‌ها ندارند. سال‌ها می‌گذرد ولی شاهد تغییراتی در آن‌ها نیستیم یا نهایتا فقط یک آیکون وضعیت آب و هوا و یک دما نشان می‌دهند.

اپل با رونمایی از Weather در iOS 15 نشان داد چقدر به این حوزه توجه دارد و روی آن تمرکز کرده است. البته، هنوز این اپلیکیشن نمی‌تواند تضمین بدهد شما در کمپین آخر هفته، آسمانی صاف و کاملا خورشیدی داشته باشید ولی می‌تواند اطلاعات و جزئیات بیشتری در اختیار شما بگذارد تا سرگرم شوید و بدانید روزها و هفته‌های آینده چه آب و هوایی در انتظار شما است.


منبع Macrumors
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.