فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی هر چند وقت یک بار باید تعویض شوند؟

0

رپورتاژ

مراقبت صحیح از دستگاه تصفیه آب و فیلترهای آن می‌تواند دستگاه شما را تا سال‌ها سالم نگه دارد و می‌توانید تا سال‌ها از آن استفاده کنید. با این وجود، ممکن است روش صحیح مراقبت از دستگاه را ندانید و حتی ندانید که چه زمانی برای تعویض فیلترها مناسب است.

فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب خانگی ناخالصی‌های موجود در آب آشامیدنی شما را کاهش می‌دهند و در واقع اصلی‌ترین وظیفه تصفیه آب در دستگاه‌ها بر عهده این بخش است؛ با این حال، با گذشت زمان و استفاده مداوم، کارایی فیلترها کاهش می‌یابد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

اگر اولین بار است که در خانه دستگاه نصب می‌کنید، ممکن است برای زمان تعویض آن سراغ مقالات موجود در اینترنت بروید و از آنها کمک بگیرید. باید این نکته را در این تحقیق بدانید که هر فیلتر تصفیه آب و هر سیستم تصفیه آب زمان مشخصی برای تعویض دارد.

چرا تعویض فیلترها ضروری است؟

با گذشت زمان، استفاده مداوم از فیلترها می‌تواند اثربخشی آنها را کم کند. برای اطمینان از عملکرد صحیح، فیلترها هر از چند گاهی باید تعویض شوند. پس از ماه‌ها استفاده، فیلترها می‌توانند محلی برای جمع شدن تمام آن املاحی شوند که در مراحل تصفیه آب تصفیه شدند. اگر این املاح و ذرات بیش از اندازه در فیلترها جمع شوند، عبور آب از آنها دشوار می‌شود و این باعث می‌شود که به پمپ دستگاه تصفیه آب فشار وارد شود تا بتواند آب را از این فیلترها عبور دهد. در نهایت نیز آب رد شده، به هیچ عنوان کیفیت آب تصفیه شده را ندارد و دستگاه‌ها شما نیز ممکن است بر اثر فشار بر روی پمپ، دچار سوختگی موتور شود.

اگر به موقع فیلترها را تعویض کنید قدم مثبتی در اشباع نشدن آنها برداشتید. تصویر زیر به خوبی تفاوت فیلتر نو و تعویض نشده را نشان می‌دهد که اتفاقا در این عکس می‌توان به این موضوع رسید که آب تصفیه شده با فیلتر نو و سالم چقدر می‌تواند با فیلتر کهنه و از رده خارج شده تفاوت داشته باشد.

یک خانواده بزرگ متشکل از هشت نفر مسلما بیشتر از یک خانواده سه نفره آب در روز مصرف می‌کنند. به همین خاطر، این خانواده باید برای تعویض فیلترهای تصفیه آب خود زودتر از خانواده‌ی کوچک‌تر اقدام کنند. بنابراین، بهتر است متناسب با شرایط خود زمان تعویض را در نظر داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید. تمام اجزای سیستم فیلتراسیون خود را زیر نظر داشته باشید تا ببینید به خوبی کار می‌کند یا خیر. در صورت مشاهده تغییر در شکل، مزه و بوی آب، فیلترها را تعویض کنید تا از نوشیدن آب سالم و تصفیه شده اطمینان پیدا کنید.

هر چند وقت یک بار باید فیلترها را تعویض کنیم؟

تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی بسته به شرایط آب منطقه و محله شما ممکن است کمی متفاوت باشد. به طور کلی، فیلترها باید هر سه تا شش ماه تعویض شوند. اما برخی فیلترها نیز هستند که نیاز به تعویض بعد از نه ماه دارند.

شما می‌توانید با خرید از برندهای معتبری که خدمات کاملی در زمینه تعویض فیلتر دارند،‌ از زمان تعویض فیلترها باخبر شوید. مینروا فیلتر یکی از همان برندهاست که اگر از آنها دستگاه تصفیه آب بخرید، به باشگاه مشتریان آن راه پیدا می‌کنید و کارشناسان مینروا، در زمان درست شما را از زمان تعویض باخبر می‌کنند تا به موقع فیلترها را با فیلترهای جدید جایگزین کنید.

بهترین زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب مینروا

همان‌طور که عنوان کردیم، هر فیلتر تصفیه آب یک زمان مشخص برای تعویض دارد و خوب است که شما از این زمان باخبر نیز باشید. جدول زیر زمان تعویض تمام فیلترهای تصفیه آب است که تمام این فیلترها در دستگاه‌های آب تصفیه کن مینروا نیز وجود دارند.

زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب

فیلتر مرحله یک پلی پروپیلن  pp هر ۴ الی ۶ ماه
فیلتر مرحله دو کربن اکتیو فعال گرانول gac udf هر ۴ الی ۶ ماه
فیلتر مرحله سه کربن بلاک  cto هر ۴ الی ۶ ماه
فیلتر مرحله چهار ممبران تصفیه آب هر یک سال و نیم الی دو سال
فیلتر مرحله پنج پست کربن خطی post carbon هر یک سال الی یک سال و نیم
فیلتر مرحله شش مینرال معدنی ساز mineral هر یک سال الی  یک سال و نیم
فیلتر مرحله هفت آلکالاین  orp هر یک سال الی یک سال و نیم
فیلتر مرحله هشت  o2plus هر یک سال الی یک سال و نیم
فیلتر مرحله هشت لامپ  UV تا زمان سوختن یا نیم سوز شدن لامپ نیاز به تعویض نیست

 

خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب در محل با مینروا فیلتر

اگر مطمئن هستید که نمی‌توانید زمان درست تعویض را به خاطر بسپارید و نیاز به این دارید که کسی آن را به شما یادآوری کند و تمام کارها را انجام دهد، می‌توانید روی مینروا فیلتر حساب کنید. شما عزیزان می‌توانید از زمان تعویض فیلتر دستگاه‌های مینروا توسط کارشناسان این برند آگاه شوید و در زمان تعویض نیز با کارشناسان مینروا فیلتر تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را ثبت نموده تا در اسرع وقت تعویض فیلترهای دستگاه شما در محل و با بهترین قیمت انجام گردد.

منبع: وبلاگ مینروا فیلتر


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.