۱۲ کشور دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در جهان

در چه کشورهایی افراد دارای تحصیلات عالی، زندگی و مزایای کار بهتری دارند؟

0

آموزش موفقیت آینده یک کشور را تعیین می‌کند. همه کشورها به اهمیت نقش آموزش و پرورش پی بردند اما در رشد افراد تحصیل‌کرده دچار افت و خیز یا پیشرفت و پسرفت هستند.

گزارش سال ۲۰۱۷ یونسکو نشان می‌دهد تعداد دانشجویان در حال تحصیل در سراسر جهان از مرز ۱۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۰۰ به مرز ۲۰۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ رسیده است.

با این حال، هنوز فاصله تحصیلاتی بین شهرهای کوچک با شهرهای بزرگ و پایتخت وجود دارد. بیشتر بزرگ‌سالان در کشورهای پیشرفته باسواد هستند ولی در کشورهای توسعه نیافته یا عقب مانده، ضمن اینکه افراد باسواد کمتری وجود دارد؛ کیفیت آموزش‌ها نیز پایین است.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) که می‌توان به یک اتاق فکر برجسته در میان کشورهای توسعه یافته و دارای اقتصاد پیشرفته تشبیه‌اش کرد؛ سطح تحصیلات اعضای خود را بررسی کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده در سال ۲۰۱۹، افراد تحصیل‌کرده در میان هر دو جنس بین سال‌های ۲۵ تا ۳۴ سال است. در زیر می‌توانید به تحصیل‌کرده‌ترین کشورها و جمعیت‌ها در میان کشورهای جهان نگاهی بیندازید:

۱۲- هلند (۴۹ درصد)

گزارش OECD نشان می‌دهد آموزش عالی و تحصیلات در میان بزرگ‌سالان هلندی بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ نزدیک به ۸ درصد افزایش پیدا کرده است. این مطالعه تاکید دارد هنوز داشتن یک مدرک تحصیلات عالی، مزایای قابل توجهی در بازار کار دارد.

۱۱- ایالات متحده (۵۰.۴ درصد)

علی‌رغم پاداش‌های زیاد در بازار کار برای افرادی که مدارک عالی داشته باشند؛ تعداد کمی از دانشجویان حاضر می‌شوند تحصیلات خود را بیشتر از مدارک دانشگاهی پایه ادامه دهند.

گزارش سازمان OECD می‌گوید در کشور ایالات متحده، سهم بزرگ‌سالان جوان (سن ۲۵ تا ۳۴ سال) با تحصیلات عالی بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ با افزایش ۸ درصدی به ۴۹ درصد رسیده است.

اما ارقام تحصیل‌کرده‌ها در ایالت‌های مختلف بسیار متنوع و گاهی پنهان است. در سال ۲۰۱۷، این نرخ در ایالت لوئیزیانا و ویرجینیای غربی به ۳۲ درصد و در کلمبیا به ۷۳ درصد می‌رسد.

۱۰- انگلیس (۵۱.۸ درصد)

گزارش OEDC نشان می‌دهد اگرچه افراد دارای تحصیلات عالی در بازار کار عملکرد به مراتب بهتری دارند اما رشته تحصیلی آن‌ها نیز عمیقا تاثیرگذار است.

در انگلیس، میانگین نرخ اشتغال برای بزرگ‌سالان تحصیلات عالی ۵ درصد بیشتر از افرادی است که فقط مدرک متوسطه دارند. این آمار نسبتا کم است. در میان کشورهای عضو OEDC، فقط ۵ کشور از مزیت اشتغال کمتر برای تحصیلات بالاتر برخوردار هستند. با این حال، نرخ اشتغال برای افرادی که دارای مدرک غیر ارشد کارشناسی یا کارشناسی در انگلیس نسبتا بالا است.

۹- استرالیا (۵۲.۶ درصد)

گزارش OEDC می‌گوید همچنان در استرالیا بودجه کافی در سیستم آموزش عالی وجود ندارد و اگرچه در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان افزایش پیدا کرده است ولی با کارکنان متناظر در اداره‌ها تناسب ندارد.

۸- سوئیس (۵۲.۷ درصد)

این کشور همچنان سهی بزرگی در تحصیلات عالی بزرگ‌سالان دارد و دومین کشور از نظر مدرک دکتری در میان کشورهای OECD است. برنامه‌های تحصیل در دوره دکتری برای دانشجویان کشورهای دیگر بسیار جذاب است.

۷- لوکزامبورگ (۵۵ درصد)

مدرک کارشناسی ارشد متداول‌ترین مدرک تحصیلی در میان بزرگ‌سالان لوکزانبورک بود. مزیت استخدام مدرک کارشناسی ارشد نسبت به لیسانس دو برابر میانگین کشورهای عضو OECD است.

در این کشور، تعامل میان کار و زندگی از سطح متوسط OECD بالاتر است ولی وقتی تحصیلات بالاتر می‌رود؛ این تعادل کاهش پیدا می‌کند و روندی مشابه دیگر کشورها پیدا می‌کند.

۶- لیتوانی (۵۵.۲ درصد)

سطح تحصیلات عالی در این کشور طی یک دهه گذشته افزایش یافته است. بزرگ‌سالان دارای تحصیلات عالی فرصت‌های شغلی بهتری هستند.

گزارش OECD نشان می‌دهد کل هزینه‌های هر دانشجو در لیتوانی در مقایسه با سطح متوسط، به ویژه در سطح عالی، کمتر است. لیتوانی برای هر دانشجو ۷۷۰۰ دلار هزینه می‌خواهد که نسبت به ۱۵۶۰۰ دلار در سطح کشورهای OECD تقریبا نصف است.

۵- ایرلند ( ۵۵.۴ درصد)

جشم‌انداز افرادی که تحصیلات بیشتری دارند؛ شغل و مزایا بالاتر است. گزارش OECD نشان می‌دهد تقریبا نیمی از بزرگ‌سالان (۲۵ تا ۶۴ ساله) در ایرلند (۴۷ درصد) یک مدرک تحصیلی عالی دارند که در میان کشورهای عضو رتبه بسیار بالایی است.

۴- ژاپن (۶۱.۵ درصد)

گزارش OEDC می‌گوید ژاپن دارای یک سیستم آموزشی عالی پیشرفته است و دانشجویان آن نسبتا همگن هستند.

بیش از نیمی از افراد ۲۵ تا ۶۴ ساله در سال ۲۰۱۸ به تحصیلات عالیه رسیده‌اند که ۱۳ درصد بیشتر از متوسط OEDC است. اما ژاپن نسبتا دانشجویان بزرگسالان و بین‌المللی کمتری در مقایسه با کشورهای دیگر دارد.

۳- روسیه (۶۲.۱ درصد)

در حالی‌که روسیه دارای جمعیت تحصیلات عالی بسیار بالایی است؛ هزینه‌های تحصیلات عالیه به طرز شگفت‌انگیزی زیر میانگین OEDC است. هزینه‌های روسیه برای هر دانشجو در سطح عالی برای سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۸.۴۷۹ دلار است.

۲- کانادا (۶۳ درصد)

سهم بزرگی از مردم در کانادا تحصیلات عالی دارند ولی درصد کمی در مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری هستند. افرادی که تحصیلات عالی دارند؛ موفقیت‌ها و سطح زندگی و مزایای بالاتری دارند ولی باز این موارد باعث نشده افراد زیادی سراغ مدارک کارشناسی ارشد و دکتری بروند و از میانگین OEDC پایین‌تر است.

یک چهارم افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله یک دوره عالی کوتاه مدت را گذرانده‌اند و تقریبا به همان نسبت دوره لیسانس را گذراندند. در این میان، فقط ۱۰ درصد دوره کارشناسی ارشد و دکترا را می‌گذرانند.

۱- کره جنوبی (۶۹.۸ درصد)

تقریبا هر جوان کره‌ای دارای مدرک دوره متوسطه است و بالاتر است. نرخ اشتغال افرادی که دارای تحصیلات عالی هستند؛ بیش از متوسط OEDC است.

در این گزارش آمده است که حداقل ۹۰ درصد کودکان ۳ تا ۱۷ ساله کره‌ای در سال ۲۰۱۷ و ۸۷ درصد افراد ۱۵ تا ۱۹ ساله در آموزش و پرورش ثبت‌نام کردند. برای جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله، این آمار به ۵۰ درصد می‌رسد.

کره جنوبی بیش از میانگین OEDC برای دوره ابتدایی و آموزش عالی هزینه می‌کند. هزینه تحصیل در بخش خصوصی بسیار بالاتر از بخش عمومی است.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است. پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

داستان پسر دو سر بنگال، آن هم به صورتی تقریبا دیده نشده!

در ماه مه ۱۷۸۳، در روستای کوچکی به نام Mundul Gaut، در بنگال هند، یک کودک عجیب به دنیا آمد. او دو سر داشت. مامایی که به زایمان کمک می کرد از ظاهر کودک چنان وحشت زده شد که سعی کرد با انداختن او به داخل آتش این هیولا را بکشد. خوشبختانه…

منتخبی از تصاویر تاریخی کمتر دیده شده

با اینکه دسترسی به مستندهای خوب این روزها خیلی زیاد شده و به سبب وجود اینترنت (یا شبحی از اینترنت!) ما عکس تاریخی بسیار زیاد می‌بینیم (و می‌توانیم حدس بزنیم که که کئام عکس‌های معاصر روزی تبدیل به عکس تاریخی خواهند شد)، اما باز هم حجم…

یک عکاس از هوش مصنوعی برای تصور اینکه شخصیت‌ها و سلبریتی‌های تاریخی امروز چه شکلی می‌شدند، استفاده…

یک عکاس از هوش مصنوعی (AI) استفاده کرده است تا تصور کند شخصیت‌های تاریخی مانند آل کاپون، بنجامین فرانکلین و شارون تیت اگر امروز به دنیا می‌آمدند چه شکلی بودند. این عکاس به نام آلپر یسیلاتس که در استانبول ترکیه زندگی می‌کند، پرتره های فوق…

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید. در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن! مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…
منبع Newsweek

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5