فروش ایرپادزهای فیک و غیراصل، تنها در سال ۲۰۲۱، حدود ۳.۲ میلیارد دلار به اپل زیان وارد کرده‌اند

0

ایرپادز یکی از محبوب‌ترین هدفون‌های داخل گوشی دنیا است و به صورت غیرمترقبه‌ای سود سرشاری هم برای اپل به ارمغان آورده است.

اما به دنبال عرضه ایرپادز اپل، ما ناگهان با هجوم انبوهی از هدفون‌های فیک هم روبرو شدیم. البته هیچ اشکالی ندارد که هدفون‌های شرکت‌های دیگر بخواهند همان امکانات ایرپادز یا بخشی از آن را در قالب محصول‌هایی ارزان‌تر ارائه بدهند. اما موضوع این است که بسیاری از سازندگان سعی کرده‌اند، از نظر ظاهر دقیقا شبیه ایرپادز باشند. حتی آن دسته خریدارانی که از نظر فنی و مرور اخبار ضعیف هستند، گاهی این ایرپادزهای فیک را با محصول اصلی اشتباه می‌گیرند و دچار زیان مالی و حتی مشکلات سلامتی و بهداشت گوش و حتی حریم خصوصی می‌شوند.

حالا رقم بسیار عجیبی بیرون آمده و آن این است که اپل به خاطر همین محصولات فیک در سال ۲۰۲۱، حدود ۳.۳ میلیارد دلار زیان دیده است.

برآورد تعداد ایرپازدهای فیک به فروش رفته در آمریکا در طی ۹ ماه اخیر ۳ میلیون ۶۰۰ هزار دستگاه است.

البته بخشی از این فروش، به خاطر این است که بخش قالب توجهی از مردم می‌خواهند وسیله‌ای با امکانات پایه با به اصطلاح پرستیژ خوب داشته باشند و این دسته عامدانه اقدام به خرید این اجناس می‌کنند.

از سوی دیگر در بازار تعداد قابل توجهی هدفون‌های شرکت‌های معتبر هم وجود دارد که همان امکانات اپرپادز و شاید در مواردی بهتر از آن را در طراحی‌های متفاوت ارائه می‌دهند. با این همه برندسازی اپل و تاثیرش روی ذهن‌ها به گونه‌ای است که خصوصا در مورد ایرپادز مردم دوست دارند، محصولات شبیه آن را تهیه کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.