فیفا در پی تغییر قوانین فوتبال است، ۴ تغییری که فوتبال را متحول خواهند کرد، چه‌ها هستند؟

0

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید که چند ماه پیش تلاش‌ او به همراه تعداد دیگری از باشگاه اروپایی برای برگزاری سوپرلیگ، با شکست مواجه شده بود، مدتی پیش هشدار داده بود که برای نجات فوتبال تغییراتی باید صورت بگیرد.

او گفت که جوان‌ها فوتبال را کسل‌کننده و طولانی می‌دانند و باید زمان مسابقات فوتبال را کوتاه کرد.

و حالا شنیده‌ها حاکی از آن هستند که فیفا تغییراتی را در نظر دارد.

یکی از این تغییرات این است که طول هر نیمه فوتبال به جای ۴۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه شود. البته در کنار این قرار شده که ساعت مسابقه هر زمان که وقفه‌ای در جریان بازی رخ بدهد، بایستد و مثل بسکتبال زمان واقعی مسابقه محاسبه شود. (فاجعه‌ای برای تیم‌هایی که وقت تلف می‌کنند!)

تغییر دیگر نامحدود کردن تعویض‌ها است. در زمان همه‌گیری تعداد تعویض از 3 به 5 افزایش یافته و اگر مسابقه‌ای به وقت اضافه کشیده شود، هر تیم حق 6 تعویض را در مجموع خواهد داشت. ولی چه می‌شود اگر تعداد تعویض‌ها نامحدود شود؟!

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

تغییر دیگر خداحافظی با پرتاب اوت با دست است. آرسن ونگر که الان در بخش توسعه فوتبال با فیفا همکاری می‌کند هم از جمله طرفداران شروع بازی بعد از اوت با ضربه پا است. او می‌گوید الان خیلی وقت‌ها به جای اینکه تیمی که اوت نصیبش شده بهره‌ای ببرد، تیم مقابل است که سود می‌برد. شروع ضربات با پا بازی را سریع‌تر خواهد کرد. البته این قانون را محدود به وقتی است که تیمی در نیمه خودی تیمی صاحب اوت شود.

خروج بازیکن‌هایی که کارت زرد گرفته‌اند به مدت 5 دقیقه هم تغییر دیگر است. این کار شبیه قانون ورزش راگبی است.

قرار است که این تغییرات در یک تورنمنت فوتبال جوانان ارزیابی اولیه شوند.

البته در شبکه‌های اجتماعی، واکنش‌های بسیار منفی نسبت به این تغییرات مشاهده شده و اکثر کاربران این تغییرات را نابودکننده ورزش زیبای فوتبال می‌دانند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.