بعد از ۳۰ سال همکاری EA Sports و فیفا به اتمام رسید و از سال بعد بازی فیفا EA Sports FC نامیده خواهد شد

0

الکترونیک آرتز روز سه‌شنبه اعلام کرد که بازی FIFA 23 که در پاییز امسال وارد بازار خواهد شد، آخرین عنوانی خواهد بود که در یک دوره تقریباً ۳۰ ساله، نام فیفا داشته و از جولای ۲۰۲۳، این بازی به EA Sports FC تغییر نام پیدا خواهد کرد.

EA در بیانیه‌ای گفته، علیرغم این امر و تغییر نام به EA SPORTS FC هیچ‌یک از بازی‌های فعلی فوتبال جهانی EA Sports تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد، و EA و فیفا هیجان‌زده هستند که بزرگترین و شکوهمندترین گیم فوتبال را در اواخر پاییز امسال ارائه کنند. محصول نهایی فیفا همچنین شامل حالت‌های بازی، ویژگی‌های جدید، تیم‌ها، لیگ‌ها، بازیکنان و مسابقات بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی خواهد بود.

پاییز گذشته، کم وبر، مدیر کل و مدیر ارشد اجرایی EA Sports، گفت که این شرکت در حال ارزیابی مجدد قرارداد مجوز خود با فیفا است. در همان روز، فاش شد که EA علائم تجاری “EA Sports FC” را در بریتانیا ثبت کرده است.

در بیانیه روز سه شنبه، اندرو ویلسون، مدیر اجرایی EA گفت: «برای نزدیک به ۳۰ سال، ما در حال ساختن بزرگترین جامعه فوتبال جهان – با صد‌ها میلیون گیمر، هزاران ورزشکار و صد‌ها لیگ، فدراسیون و تیم بوده‌ایم.»

EA SPORTS FC باشگاهی برای هر یک از آن‌ها و برای هواداران فوتبال در همه جا خواهد بود.

بیانیه می‌خواهد به صورت ضمنی بگوید که برند فیفا در شرایط کنونی با توجه به قراردادهای دوطرفه بین EA SPORTS با تورنمنت لیگ قهرمانان یوفا، لیگ برتر انگلیس، بیشتر باشگاه‌های سری آ ایتالیا، قهرمانی باشگاهی کوپا لیبرتادورس آمریکای جنوبی و غیره چندان مهم نیست.  EA Sports FC بیش از ۳۰۰ شریک دارای مجوز انفرادی خواهد داشت که به گیمرها امکان می‌دهد در این بازی به بیش از ۱۹۰۰۰ ورزشکار، ۷۰۰ تیم، ۱۰۰ استادیوم و بیش از ۳۰ لیگ در سراسر جهان دسترسی داشته باشند. اما خب، جام جهانی مردان و زنان، اینگونه از EA SPORTS دریغ خواهد شد!

فیفا یک شریک بسیار با سایقه EA SPORTS بود و از سال ۱۹۹۳ این دو با همکاری داشتند. فقط لیگ NFL , NHL سابقه همکاری‌شان از فیفا هم بیشتر بوده. (به ترتیب از سال ۱۹۸۸ و ۱۹۹۱ با EA SPORTS همکاری دارند.)

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.