گیم نت سیل زده در فیلیپین و تلاش گروهی از گیمرهای مشتاق به ادامه بازی

0

گروهی از گیمرها در فیلیپین به تازگی تیتر اخبار بین المللی شدند، چون ویدئوگیم مورد علاقه‌شان را علیرغم رخ دادن سیل و ورود آب به مکان بازی، ادامه داده بودند!

تصاویری سوررئالی از آنها پخش شده که نشان می‌دهد این جوانان بالا آمدن سطح آب را نادیده گرفته‌اند و پنجشنبه گذشته در یک کافه اینترنتی در شهر Cainta در Rizal ، همچنان بازی می‌کنند.

آنها علیرغم اینکه نیمی از بدنشان در آب و گل و لای سیلاب غوطه‌ور شده بود و خطر برق گرفتگی وجود دارد ، به مانیتورهای خود نگاه می‌کردند و تنها زمانی از آنجا رفتند که کامپیوترها را صاحب گیم نت خاموش کرد و ترجیح داد مکان را ببندد.

سیو سامسون -مالک گیم نت- در این مورد می‌گوید:

«ما نمی‌دانستیم آن روز سیلاب بالا می‌آید، بنابراین وقتی آنها را دیدم بلافاصله اقدام کردم و به آنها گفتم که باید تجهیزات را به مکان بالاتر منتقل کنم. پس از آن آنها گیم را متوقف کردند و هیچکدام از ما آسیبی ندیدند.»

خوشبختانه همه کابل‌های برق گیم نت بالاتر از سطح آب بود و پریزهای برق نیز در بالا قرار داشت. در مناطق مستعد سیل این امر متداول است، وگرنه این علاقه شدید به بازی‌های ویدئویی م‌ توانست به یک تراژدی ختم شود.

اگرچه بسیاری از مردم نگرش بچه‌ها  به اینکه “گیم بازهای واقعی هرگز دس‌ت‌بردار نیستند” را تشویق می‌کردند، برخی اشاره کردند که بازی‌های ویدئویی ارزش این را ندارند که جان شما را به خطر بیندازند و در این شرایط خطر برق گرفتگی بسیار محتمل است.

صاحب گیم نت که یک مهندس کامپیوتر است به فاصله کوتاهی از گرفته شدن ویدئو، کامپیوترها را خاموش کرد تا از فاجعه جلوگیری کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.