مستند جدید نت‌فلیکس: چگونه تبدیل به یک دیکتاتور شویم؟ با نریشن ستاره سریال گیم آو ترونز: پیتر دینکلیج

چگونه و چرا مردم کشورهای آلمان، عراق و لیبی، در زمان زمامداری آدولف هیتلر، صدام حسین و کلنل قذافی دیوانه‌وار دوستش داشتند؟ آنها چگونه قدرت را قبضه کردند؟ با چه ترفندی آنها توده‌های مردم را به تبعیت از خود واداشتند، حتی هنگامی که بیش و کم دریافتند که آنها کارهای وحشتناکی می‌کنند؟

سریال مستند جدید نتلیکس، نامش، چگونه دیکتاتور یا مستند شویم یا How to Become a Tyrant نام دارد و می‌کوشد که به این سؤالات پاسخ بدهد. این سریال نگاهی طعنه‌‌آمیز به تاریخ دیکتاتورهایی دارد که با استفاده از اسلحه هراس‌افکنی و دستکاری ذهن توده‌ها، تاریخ را تغییر داده‌اند.

این مستند قرار است که روز جمعه – فردا (۹ جولای) توسط نت‌فلیکس پخش شود.

این مستند از آمیزه‌ای از ویدئوهای تاریخی، انیمیشن و تحلیل کارشناسان استفاده می‌کند. شاخص‌ترین مستبدانی که مورد بررسی قرار می‌گیرند آدولف هیتلر، ژوزف استالین، موسولینی، صدام حسین و عیدی امین هستند.

نریشن این سریال توسط چهره‌ای آشنا و محبوب انجام می‌شود، یعنی پیتر دینکلیج که همه ما بازی‌های هنرمندانه او در نقش تیریون لینستر را در سریال گیم آو ترونز به یاد داریم. او که در سال ۱۹۶۹ در نیوجرسی به دنیا آمد، هنرپیشگی را در کالج آموخت و نخستین بار در سال ۱۹۹۵ با فیلم جلوی دوربین Living In Oblivion رفت. اما لحظه شاخص زندگی او فیلم بازی در فیلم The Station Agent بود. از اینجا بود که به یک چهره تبدیل شد و نقش‌های به‌یادماندنی‌تری را در سینما و تلویزیون بازی کرد.

تصاویر زیر از تریلر سریال است و ظاهرا به عناوین مباحث مطرح‌شده در این سریال مستند مربوط است و قرار است شیوه استفاده از تاکتیک‌ها در مورد تک تک بدنامان تاریخ بررسی شود:

 

نظرات بسته شده است.