رمزگشایی از شخصی که بلیت ۲۸ میلیون دلاری پرواز به فضا با جف بزوس را خرید و بعد خیلی راحت گفت: سرم شلوغ است و به پرواز نمی‌رسم!

یک دانشجوی فیزیک ۱۸ ساله، جوان‌ترین انسان مسافر فضا در تاریخ شد

0

فرد ناشناسی که روز ۲۴ خرداد امسال بلیت ۲۸ میلیون دلار سفر به فضا به همراه جف بزوس با موشک شرکت بلو اوریجین را خریده بود؛ خیلی راحت و ساده از این پرواز تاریخی انصراف داده است.

آن‌طور که در رسانه‌ها مطرح شده؛ او به شرکت بلو اوریجین گفته است که سرش شلوغ است و به این برنامه‌ریزی پرواز به فضا نمی‌رسد. او از مقامات بلو اوریجین درخواست کرده است که برای او در سفرهای بعدی صندلی رزرو کنند.

برند بلیت ۲۸ میلیون دلاری بلو اوریجین همچنان درخواست کرده ناشناس باقی بماند و علت عدم حضور در این پرواز تاریخی را مشکلات برنامه‌ریزی نشده عنوان کرده است.

چیزی که برای رسانه‌ها اهمیت دارد و مقداری این داستان را مبهم و رازآلود کرده است؛ چه کار یا برنامه‌ای می‌توانسته مهم‌تر از پرواز به فضا روی صندلی کنار دست جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون و بلو اوریجین باشد؟ یا اینکه چه کاری ارزشمندتر از ۲۸ میلیون دلار آب می‌خورد؟

برخی رسانه‌ها به تمسخر می‌گویند شاید یک نوبت دندان‌پزشکی داشته یا اینکه یک قرار مهم دارد که اصلا نباید لغو شود.

حالا، این اتفاق تاریخی موجب رقم خوردن یک جایگزینی تاریخی دیگر شده است و شرکت بلو اوریجین تصمیم گرفته یک جوان ۱۸ ساله را با جف بزوس به سفر فضایی بفرستد. «الیور دیمن»، دانشجوی فیزیک ۱۸ ساله، جوان‌ترین فرد در تاریخ است که می‌خواهد به فضا سفر کند. هنوز مشخص نشده «دیمن» برای این سفر چقدر هزینه پرداخت کرده است ولی قطعا نباید هزینه پایینی باشد.

در «دیمن» مدیرعامل یک صندوق سرمایه‌گذاری است. رسانه‌ها گمانه‌زنی می‌کنند هزینه پرداخت شده از سوی «دیمن» کمتر از ۲۸ میلیون دلار است ولی آن‌قدر هم پایین نیست که صدها میلیاردر این فرصت را از دست بدهند.

مسابقه فضایی میلیاردرهای زمین

اولین سفر فضایی بلو اوریجین به همراه مسافر انسانی برای روز ۲۰ جولای برنامه‌ریزی شده است. در این سفر که با موشک «نیو شپرد» خواهد بود؛ حدود ۱۲ دقیقه طول می‌کشد و مسافران به مدت ۳ دقیقه بی‌وزنی در ورای مدار زمین را تجربه و از منظره‌های فوق‌العاده بالای سیاره زمین لذت خواهند برد و سپس به زمین بازگردانده می‌شوند.

در رقابت و مسابقه سفر فضایی که میان میلیاردرهای دنیا شکل گرفته است؛ هفته گذشته شرکت فضایی «ویرجین گلکتیک» آقای میلیاردر بریتانیایی «ریچارد برانسون» را به سفر بر فراز کره زمین برد. سفر «ویرجین گلکتیک» فقط به لبه فضا، یعنی خط کارمان و ارتفاع ۶۲ مایلی بود ولی پرواز بلو اوریجین واقعا به فضا خواهد رفت و از این منظر یک سفر به فضای تاریخی و ماندگار از نظر فنی است.

میلیاردر بعدی که بلیت سفر به فضا رزرو کرده است؛ ایلان ماسک، بنیان‌گذار خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس است. او هم می‌خواهد اولین سفر فضایی‌اش را با موشک و شرکت متبوعش انجام دهد. در این مسابقه فضایی، هر سه میلیاردر دوست دارند شرکت‌هایشان پروازهای منظمی به فضا داشته و مسافران فضا را مرتبا از زمین به فضا منتقل و برگردانند.

در نهایت، به نظر می‌رسد در یک دهه آینده شاهد سفرهای لاکچری گران‌قیمت به آن سوی مدار زمین خواهیم بود. سفرهایی که ویژه میلیاردرها و میلیونرهای روی زمین است و در شروع به یک دور باطل مسابقه فضایی تبدیل می‌شود؛ در حالی‌که روی زمین شاهد نابرابری‌های بیشتری هستیم.

منبع inputmag
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.