داستان فرار اسیران جنگی از یک کمپ روسی و سفری ۶۴۰۰ کیلومتر تا آزادی

0

«اسلاوُمیر راویچ»، دو سال را به‌عنوان اسیر جنگی در یک کمپ واقع در سیبری به سر برد. سپس به کمک همسر فرمانده‌ی کمپ، او و شش نفر دیگر از هم‌بندان‌ش از آن جا گریختن. اما سفر او به‌سوی آزادی، آن‌قدرها هم ساده نبود.

آن‌ها در فصل کولاک‌های کشنده‌ی سیبری و از منطقه‌ی قطبی آن، فرار خود را آغاز کرده‌بودند و چیزهایی را که شکار می‌کردند یا می‌یافتند، می‌خوردند. بعد از گذار از بخش قطبی سیری، آن‌ها به صحرای گبی رسیدند و مسیری دشوار را در این صحرا پیش رو گرفتند. بعد از آن، هیمالیا انتظارشان را می‌کشید. با این حال، آزادی ارزش‌ش را داشت که از جان بگذرند و از آن هم عبور کنند تا به هند برسند.

آن‌ها به هند رسیدند، اما در مسیر ۳ تن از آن‌ها فوت شد و تنها ۴ نفر از آن‌ها نجات پیدا کردند. آن‌ها برای آزادی‌شان، ۶۴۰۰ کیلومتر را پیاده پیموده بودند. آن هم از میان سخت‌ترین محیط‌های طبیعی که در جهان وجود دارد!

من برای‌تان حدود ۵ سال پیش، در پستی فیلم «راه بازگشت» را معرفی کرده‌بودم. این فیلم فوق‌العاده، از روی همین داستان ساخته شده‌است. هنوز هم برای من، این اثر یکی از برترین فیلم‌های سینمایی در ستایش امید و آزادی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.