می‌خواهید رژیم بگیرید و هر روز به میزان معینی، کالری به بدن برسانید؟ سایت Eat This Much همه چیز را برایتان محاسبه و ساده‌سازی می‌کند

0

کاهش وزن و آب کردن چربی‌ها و تناسب اندام، یک راه ساده و در عین حال دشوار دارد که معمولا خیلی‌ها سال‌ها خود را فریب می‌دهند و همین راه نمی‌روند و انواع جوشانده‌ها و چربی‌آب‌کن‌ها و قرص‌های ظاهرا معجزه‌آسا را آزمایش می‌کنند.

خیلی ساده است: جمع جبری کالری دریافتی شما هر روز باید کمتر از کالری مصرفی باشد.

برای این کار یا باید خیلی زیاد فعالیت کنید یا باید کمتر کالری غذایی به خود برسانید.

راه بهتر هم این است که هر دو کار را با هم بکنید، یعنی کمتر بخورید و بیشتر فعالیت کنید.

ضمن اینکه ورزش خیلی شدید بدون رژیم علمی، هیچ وقت نمی‌تواند شما را به وزن ایده‌آل برگرداند. چون ما خیلی راحت می‌توانیم در عرض چند دقیقه، نتیجه یک ساعت ورزش شدید خود را بر باد دهیم.

اما ما باید چه میزان کمتر بخوریم و چه چیزهایی را بخوریم و کدام‌ها را نه؟ چه کار کنیم که دچار مشکلاتی مانند کمبود ویتامین و کم‌خونی و از دست دادن طروات پوست نشویم؟ چه کار کنیم که بدون حذف یک وعده غذایی و بدون کم شدن زیاد قند خون، دوره رژیم را بگذارنیم.

در این زمینه بهترین کار مراجعه به متخصص تغذیه است که متناسب با شرایط پزشکی خاص و شاخص‌ها بدن و طول مدت زمانی که لازم به وزن ایده‌آل برسید، به شما برنامه رژیم پیشنهاد می‌کند.

اما به صورت دم دستی فرمول‌هایی هم برای کاهش وزن وجود دارند. مثلا شما پیش خودتان حساب می‌کنید که اگر هر روز کمتر از ۱۳۰۰ کالری غذا مصرف کنید، می‌توانید در دو سه ماه به وزن خوب برگردید.

حالا سایت‌هایی وجود دارند که این کالری را به صورت دقیق تبدیل به وعده‌های غذایی می‌کنند.

یکی از سایت‌های خوب در این زمینه، Eat This Much است. کاری که این سایت می‌کند این است که میزان کالری را اول باید وارد آن کنید.

بعد باید مشخص کنید که می‌خواهید چند وعده غذا بخورید. مثلا برخی عادت دارند که کلا ۲ وعده غذا بخورند و بعضی با وعده‌های غذایی کوچک‌تر با دفعات بیشتر راحت‌ترند.

به علاوه برخی گیاهخوار یا وگان هستند و برخی رژیم غذایی مدیترانه‌‌ای را سالم‌تر می‌دانند.

سایت Eat This Much می‌آید و این میزان کالری را بین وعده‌های غذایی تقسیم می‌کند و آنها را به غذاهای پیشنهادی تبدیل می‌کند.

تازه شما می‌توانید انتخاب کنید که هر وعده غذایی چه میزان از نظر آماده‌سازی ساده باشد و سایت Eat This Much می‌تواند به شما غذاهایی که تهیه‌ان خیلی ساده است و اصلا نیاز به پخت و پز خاصی ندارند، پیشنهاد کند.

در این سایت برای کسانی که اصلا نمی‌دانند بهتر است با چه میزان کالری، کاهش وزنشان می‌تواند رخ بدهد، بخشی برای محاسبه کالری هم پیشبینی شده:

کلا سایت Eat This Much سایت خلاقانه‌ای به نظر می‌رسد. نمی‌دانم که مشابه ایرانی این سایت هم وجود دارد یا نه.

اما به نظر می‌رسد که شکل بومی این سایت با غذاها و ذائقه ایرانی خیلی پتانسیل محبوب شدن را دارد. (اصلا می‌شود برخی قسمت‌هایش را پولی کرد. قسمت مشاوره برایش گذاشت یا غذاهای سالم را لینک کرد به فروشگاه‌های آنلاین)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.