با جستجوی ساده عبارت «جدول تناوبی» در گوگل از این به بعد می‌توانید به جدول تناوبی عناصر ساخته شده توسط گوگل دسترسی داشته باشید

0

جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی یا جدول مَندَلیُف، نمایش جدولی عنصرهای شیمیایی بر پایهٔ عدد اتمی، آرایش الکترونی و ویژگی‌های شیمیایی آن‌ها است.

برخی از ما در دوران تحصیل، از شیمی خوشمان نمی‌آمد، اما شیمی رشته تحصیلی یا علاقه جانبی برخی دیگر شد. در هر صورت برخی اوقات برای کنجکاوی، چک کردن چیزی یا پاسخ دادن به سوالی، نیاز پیدا می‌کنیم، نگاهی به جدول تناوبی بیندازیم.

درست به همین خاطر است که گوگل یک جدول تناوبی دقیق و تعاملی درست کرده است. شما می‌توانید این جدول تناوبی را در اینجا ببینید.

البته اگر در گوگل عبارت جدول تناوبی به فارسی یا periodic table را به انگلیسی جستجو کنید در کادر سمت راست، این کادر را خواهید دید که با کلیک روی اکسپلور می‌توانید مستقیم به صفحه جدول تناوبی گوگل بروید.

در اینجا وقتی روی عنصری کلیک کنید، می‌توانید مدل سه‌بعدی هر عنصر را ببینید و نیز اطلاعات مختصر و گاه مفرحی در مورد آن را بخوانید، مثلا اینکه از تالیوم برای قتل در یکی از رمان‌های آگاتا کریستی استفاده شده بود!

اطلاعات جانبی دیگر مانند نام مکتشف، سال کشف، نقطه ذوب و جوش و چگالی هم در مورد هر عنصر مشخص هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.