ویندوز جدید نصب کرده‌اید و حوصله نصب یک به یک برنامه‌های ضروری و محبوب را ندارید؟ از Ninite و ویژگی‌های محشرش استفاده کنید

0

هیچ حواستان هست که در طی همین یک دهه و نیم اخیر، چقدر ضروریات و علاق ما متفاوت شده؟ یک زمانی بیشتر اخبار فناوری حول و حوش ویندوز و برنامه‌های رنگارنگ آن می‌گشت.

اما الان اخبار موبایل و اپلیکیشن‌های اندروید و iOS‌و وب‌اپ‌ها به کلی اخبار ویندوز و برنامه‌های سنتی را محو کرده‌اند.

یک زمانی که ما اینقدر سرمان با شبکه‌های اجتماعی گرم نشده بود و وقت‌ آزادمان بیشتر بود، وسواس نصب ویندوز داشتیم. گاهی اصلا بدون هیچ دلیلی، ویندوز جدیدی را به صروت «فرش» نصب می‌کردیم و نسخه جدید برنامه‌ها را یکی یکی داخلش نصب می‌کردیم.

خیلی وقت‌ها جز تغییرات ظاهری و پوسته برنامه‌های چیز نصیبمان نمی‌شد، اما ما از کار خودمان راضی بودیم و آنقدر این ویندوز نصب کردن ما زیاد بود که اگر یادتان باشد، پسورد نصب ویندوزها، مثلا ویندوز ایکس پی را از بر بودیم.

الان دیگر حتی خوره‌های فناوری خیلی کمتر از پیش ویندوز نصب می‌کنند و راستش میزان استفاده از ویندوز و میزان نصب برنامه آنقدر کم شده که متوسط عمر بدون مشکل ویندوزها بیشتر از قبل شده. البته تغییرات ویندوز و سخت‌افزارها هم در این موثر بوده‌اند.

اما به هر دلیل ممکن است مجبور شویم که ویندوز را به صورت فرش نصب کنیم. در این موارد معمولا سرگیجه می‌گیریم و مراحل نصب ویندوز و درایورها و انتقال اطلاعات قدیمی مثل فایل‌های ضروری و اطلاعات مرورگها، واقعا وقت‌گیر و جان‌،رسا هستند.

در این میان کلی هم باید وقت بگذاریم تا برنامه‌های محبوب و ضروری را یک به یک دانلود کنیم و نصب کنیم.

اما اگر می‌خواهید این مرحله آخر را میانبر بزنید و خیلی سریع‌تر انجام بدهید، باید بگویم که سایت جالبی برای آن وجود دارد که اسمش Ninite  است.

بهتر است این سایت را جایی بوک‌مارک کنید. این سایت تعدادی زیادی از برنامه‌های ضروری را در کتگوری‌های مختلف، گرد آورده. شما کافی است که برنامه‌های مورد نظرتان را تیک بزنید و بعد سایت Ninite می‌آید و فایل نصاب همه موارد تیک زده شده را به شما می‌دهد.

فایل را دانلود می‌کنید و برنامه نصاب، خودش همه برنامه‌ها را برایتان نصب می‌کند.

البته آنهایی هم که از مک استفاده می‌کنند از سایت macapps.link استفاده کنند.

Ninite ویژگی‌های خوب دارد. مثلا بعد از صنب و اجرای آن شما لازم نیست که دیگر کادرهای تایید نصب و آپشن‌ها را تیک بزنید. همه برنامه‌های در یک محل پیش‌فرض برای شما نصب می‌شوند. خبری هم از نصب برنامه‌های جانبی پیشنهادی و تولبارهای مزاحم نیست. خودش می‌آید و نسخه ۶۴ بیتی برنامه‌ها را برای سیستم‌های ۶۴ بیتی نصب می‌کند. همه کارها را هم در بک‌گراند انجام می‌دهد.

Ninite خودش نسخه جدید برنامه‌ها را نصب می‌کند و از ری‌بوت شدن‌های غیرضروری پیشگیری می‌کند. همه برنامه‌ها هم از سایت اصلی برنامه‌های برای شما دانلود می‌شوند.

استفاده از Ninite به یک دلیل دیگر هم خوب است. بسیاری از ماها اصلا با نسخه‌های رایگان و کارای برنامه‌های پولی آشنا نیستیم و بی‌جهت برنامه‌های کرک شده را از روی DVDهای برنامه نصب می‌کنیم.

اما وقتی از Ninite استفاده می‌کنید خودش می‌آید و یادتان می‌اندازد که تا وقتی HandBrake است چرا دنبال برنامه‌های پولی مبدل دیگری هستی یا Foxit Reader یا برنامه خوب LibreOffice  را نصب کن.

این طوری کار برایتان خیلی ساده می‌شود و به علاوه وقتی دوستتان سیستم شما را ببیند، متوجه می‌شود که با شخص حرفه‌ای تری روبرو است که برنامه‌های خوب را می‌شناسد و بی‌جهت کامپیوترش را با برنامه‌های سنگین پولی پر و سنگین نکرده!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.