می‌خواهید بدانید که گربه خانگی‌تان خوشحال یا ناراحت است یا کلا روحیه‌اش چطور است؟ از اپلیکیشن هوش مصنوعی Tably استفاده کنید!

0

تصور می‌کنید که شناخت خوبی از گربه خانگی‌تان دارید؟ برخی‌ها این ادعا را دارند و راستش همیشه ادعایشان صحیح نیست.

اما همان طور که هوش مصنوعی می‌تواند چهره آدم‌ها را از هم افتراق بدهد و یا متوجه خشم، ناامیدی یا خوشحالی‌شان شود، می‌تواند به کار تحلیل روحیه گربه‌ها هم بیاید!

به تازگی یک هوش مصنوعی ویژه همین کار به نام Tably توسعه یافته که کارش همین گربه‌شناسی است! شما کافی است به سادگی دوربین گوشی هوشمندتان را سمت گربه‌تان بگیرید و عکسی از او ثبت کنید و بعد اپلیکیشن به شما می‌گوید که روحیه گربه‌تان واقعا چطور است.

شرکتی که این اپ را توسعه داده است، سیلوستر یا Sylvester.AI نام دارد و کاری که می‌کند واقعا علمی است و بر مبنای مقیاسی به نام مقیاس فلین Feline بنا شده که به دانشمندان کمک می‌کند میزان دردی که یک حیوان متحمل می‌شود را بر اساس حالت چهره‌اش برآورد کنند.

این معیارها قبلا وجود داشتند، اما الان دیگر این معیارها را به خورد هوش مصنوعی داده‌اند تا خودش به صورت خودکار، روحیه حیوان را حدس بزند.

برخی از معیارها عبارتند از موقعیت گوش، میزان تنگ بودن کره چشم، موقعیت سر، میزان تنش پوزه یا حتی وضعیت سبیل گربه!

به این ترتیب Tably می‌تواند یک ابزار خوب برای صاحبان گربه‌ها و دامپزشکان باشد.

جالب است بدانید که گربه‌های در پنهان کرد درد خود مهارت دارند و این می‌تواند منجر به غفلت از آنها شود. اما حالا دیگر هوش مصنوعی به کمک آمده است.

اگر شما عکس خوبی از گربه بگیرید که همه صورتش در آن به خوبی مشخص باشد، میزان درستی عملکرد اپ Tably حدود ۹۷ درصد است.

اپ Tably فعلا به صورت بتا عرضه شده است. برای استفاده شما باید سایت شرکت هوش مصنوعی سیلوستر بشوید و از وب اپ آن استفاده کنید.

البته این اپ به زودی هم برای اندروید و هم برای iOS عرضه خواهد شد.

شرکت سیلوستر قصد دارد بعد از عرضه اپلیکیشن مخصوص گربه‌ها، نسخه‌های مخصوص سایر حیوانات را هم وارد بازار کند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.