معرفی بهترین فروشگاه اینترنتی خرید زرشک در ایران

1

رپورتاژ

زرشک از قدمت تاریخی برخوردار بوده و تاریخچه آن به حدود ۲۰۰ سال قبل بر می گردد . خواص زیاد ان باعث شده که مصرف ان از دوران مصر باستان تا به امروز ادامه داشته باشد و دارای طبع سرد و خشک میباشد .
مهم ترین نکته ای که قبل از خرید زرشک باید به آن توجه کرد ، تشخیص مرغوبیت و کیفیت زرشک است . قبل از هر چیز شما باید ابتدا با انواع زرشک آشنا شوید تا خریدی ایمن و مطمئن داشته باشید . در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا انواع زرشک را به شما معرفی کنیم .

انواع زرشک

انواع زرشک به دلیل تفاوت در نگهداری و فرآوری آن به وجود امده است . زرشک به طور کلی به دو دسته زرشک قرمز و زرشک سیاه تقسیم میشود .
زرشک قرمز خود نیز به سه دسته زرشک پفکی ، زرشک دانه اناری و کوهی تقسیم می شود .

زرشک سیاه

زرشک سیاه در مناطق کوهستانی می روید و به طور تقریبی خواصی مشابه خواص زرشک قرمز دارد . البته زرشک سیاه به دلیل داشتن بربرین ( نوعی نمک آلکالوئید ) بیشتر نسبت به زرشک قرمز  از قیمت بالاتری برخوردار بوده و ارزشمند تر است .

زرشک قرمز

همانطور که قبلا اشاره کردیم زرشک قرمز به سه دسته پفکی ، دانه اناری و کوهی تقسیم می شود . به طور کلی این سه دسته به صورت تازه تقریبا مشابه همدیگر هستند .
اما شرایط نگهداری و نحوه خشک کردن ان ها ، باعث به وجود امدن این سه دسته می شوند . زرشک قرمز بیشترین مصرف را به خود اختصاص داده است و اکثر زرشک های موجود در بازار از این نوع زرشک است که هم به صورت تازه و هم به صورت خشک عرضه می شود .

زرشک پفکی

زرشک پفکی به دلیل داشتن روند خشک شدن طولانی ، مرغوبیت و ظاهر خوب از محبوبیت بالایی برخوردار است . در اوایل پاییز برداشت آن فرا می رسد .
زرشک را به همرا شاخه از درختچه جدا میکنند و در مکانی تاریک و خنک نگهداری می کنند . چند ماه بعد زرشک ا به صورت بادکرده خشک شده ک اصطلاحا زرشک پفکی می گویند .

زرشک دانه اناری

مدت زمان خشک شدن این زرشک نسبت به زرشک پفکی سریع تر است زیرا  زرشک را از قسمت خوشه جدا میکنند و سپس در برابر نور خورشید قرار می دهند تا خشک شود .
بعد از خشک شدن به روش دمیدن با بادهای مصنوعی یا طبیعی شاخه ها و برگ ها را جدا کرده . برای اینک محصول از کیفیت و مرغوبیت برخوردار باشد ، به صورت مداوم انها را زیر و رو میکنند تا از پوسیدگی جلوگیری کنند .

زرشک کوهی

زرشک کوهی به صورت خود رو در کوهستان می روید و برداشت آن به شرایط آب و هوایی ، میزان بارندگی سالانه و گرما بستگی دارد . رنگ ، مزه و عطر بی نظیری دارد اما خود رو بودن آن موجب شده در بازار کمیاب باشد و کمتر از دیگر انواع زرشک عرضه شود .

خواص زرشک

زرشک یک گیاه سم زدا بوده که از خواص دارویی و درمانی فراوانی برخوردار است . به همین دلیل است که مصرف ان در کشور افزایش یافته است .
به طور کلی و مختصر اگر بخواهیم به چند مورد از خواص بی نظیر زرشک اشاره کرد ، کنترل دیابت ، تصفیه خون ، بهبود سلامت قلب ، پاک سازی کبد و صفرا و … را میتوان نام برد .

بهبود دیابت

بربرین موجود در زرشک موجب بهبود واکنش سلول های بدن شما به هورمون های انسلوین که باعث منظم شدن قند خون میشود ، می باشد . مصرف زرشک در پایین امدن سطح قند خون شما بسیار موثر عمل می کند .

از بین بردن عفونت ها

بربرین ارزشمند ترین ماده موجود در زرشک است که ، خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی نیز دارد . از مهم ترین خواص زرشک مبارزه با عفونت ها و درمان آلودگی ها است که مصرف زرشک باعث بهبود عفونت های دستگاه گوارش ، عفونت های ادرار و مثانه می شود .
همچنین عفونت های ناشی از قارچ پوستی با مصرف زرشک نیز بهبود می یابد .پاکسازی کبد و کیسه صفرا

بربرین موجب ترشح صفرا می شود . مصرف زرشک ترشح صفرا را افزایش می دهد و باعث سلامت کبد و کیسه صفرا می شود .

درمان اسهال

اسهال به دلیل وجود باکتری های خاصی به وجود می آید . بربرین موجود در زرشک با عفونت هایی که به دلیل باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها به وجود می آید ، مبارزه می کند . همچنین بربرین با تولید گلبول های سفید ، با عفونت ها مبارزه می کند .

درمان سوء هاضمه

از دیگر خواص مهم زرشک ، بهبود سوء هاضمه است . مصرف زرشک به انواع مختلفی همچون دم کرده و یا مصرف آب زرشک برای بهبود سوء هاضمه پیشنهاد می شود .

بهبود مسمومیت غذایی

خواص ضد باکتریایی زرشک باعث شده به گزینه مناسبی برای درمان مسمومیت غذایی به شمار رود .

تنظیم سطح کلسترول خون

فیبر موجود در زرشک کلسترول غیر ضروری را کنترل می کند و  سطح کلسترول خوب را افزایش می دهد .

بهبود سیستم ایمنی بدن

مبارزه با رادیکال های آزاد و بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن ، توسط انتی اکسیدان های موجود در زرشک انجام می شود . مصرف زرشک برای بهبود سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب بوده و توصیه می شود.

درمان کم خونی

زرشک دارای ویتامین C بوده . کسانی که از کمبود آهن رنج می برند ،  مصرف زرشک یک درمان خانگی بسیار عالی است که موجب بهبود کم خونی می شود .

فواید خرید زرشک از کشاورز به صورت مستقیم

خرید مستقیم از کشاورز ، مطمئن ترین راه برای داشتن خریدی ایمن است که برای هر دو طرف یعنی هم فروشنده و هم خریدار بسیار سودمند است . مهم ترین فایده این روش ، کوتاه شدن دست واسطه ها و از بین رفتن امکان تقلب است .
البته علاوه بر این موارد فوایدی دیگری هم دارد که در ادامه مقاله  بیشتر به آن ها می پردازیم :

از بین رفتن واسطه ها

امروزه در تمامی بازار ها واسطه ها وجود دارند که محصولات را با قیمت بسیار پایین از کشاورزان خریده و با سود بالا در بازار به فروش می رسانند .
خرید مستقیم از کشاورز موجب می شود محصولی کاملا ارگانیک و درجه یک در اختیار شما قرار گیرد . همچنین شما محصولات را با قیمت واقعی خود و کمتر از چیزی که در بازار به فروش میرسد ، خریداری می کنید .
کشاورزان نیز سود واقعی از زحمات خود را دریافت کرده و دیگر مجبور نیستند با قیمتی پایین محصولات را به واسطه ها بفروشند که این موجب بالا رفتن انگیزه کشاورزان زحمت کش می شود .
همچنین امکان تقلب در این روش از بین می رود و مشتریان محصولی تازه و امسالی را خریداری می کنند و از صالت خرید خود مطمئن هستند .

بالا رفتن انگیزه کشاورزان و پیشرفت و گسترش کار کشاورزی

خرید مستقیم از کشاورز موجب انگیزه و امید به کشاورزان می شود . زیرا ان ها محصولات را به قیمت اصلی خود در بازار عرضه می کنند و سود واقعی محصولات برای خودشان است .
فروشگاه اینترنتی زرچین فضایی را ایجاد کرده تا کشاورزان ابتدا در سایت عضو شوند و بعد از ازمایش محصولات و تایید اصالت  ، آن ها را به صورت مستقیم در بازار عرضه کنند .
مشتریان عزیز نیز ابتدا قبل از خرید با شیوه کاشت ،چگونگی  نگهداری محصولات و استفاده  از کود ها در به عمل آمدن محصولات هر کشاورز آشنا شده و سپس نسبت به خریدی ایمن اقدام می کنند .

خرید محصولات ارگانیک

از دیگر فواید خرید مستقیم از کشاورز ، خرید محصولات ارگانیک و تازه می باشد . از دیگر  امکانات سایت زرچین ، فروش و عرضه محصولات به صورت کاملا ارگانیک بوده و تمامی محصولات تازه و امسالی می باشند .
محصولات سایت ما حاصل زحمات کشاورزان زحمت کش استان خراسان جنوبی به خصوص شهرستان های قائنات ، سرایان و توابع آن بوده که در کاشت محصولاتی نظیر زرشک و زعفران رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده اند .
نکته مهم قابل توجه این است که ، اگر شما بعد از خرید محصولات به هر دلیلی از محصول خود نا راضی بوده و قصد بازگشت ان را دارید ، این امکان برای شما فراهم است و بعد از بازگشت محصول وجه پرداختی به شما بازگردانده می شود .
تنها کافی است یک بار از سایت زرچین خرید کرده تا اصالت محصولات تازه و ارگانیک را درک کرده و از طعم و عطر محصولات بی نظیر برخوردار شوید .

خرید زرشک از فروشگاه اینترنتی زرچین

خرید کردن از فروشگاه های معتبر اولین قدم برای داشتن خریدی ایمن و مطمئن است . فروشگاه اینترنتی زرچین مکانی مناسب و ایمن برای خرید محصولات کاملا ارگانیک بوده که به صورت مستقیم از کشاورز در اختیار شما قرار می گیرد .

محصولات سایت زرچین دارای برگه ازمایش بوده و از اصالت برخوردار هستند . تمامی این محصولات بدون واسطه و به صورت مستقیم از کشاورز به فروش می رسند .
نکته قابل توجه این است که به دلیل خرید مستقیم از کشاورز ، شما محصولات را با قیمت واقعی خود تهیه می کنید و با این کار موجب بلال رفتن انگیزه کشاورزان می شوید زیرا آنها سود واقعی از زحمات خود را دریافت میکنند .
شما مشتریان عزیز نیز خریدی بدون واسطه داشته و با قیمتی کمتر از چیزی که در بازار به فروش می رسد ، محصولات مورد نیاز خود را خریداری می کنید .
برای خرید زرشک نیز شما می توانید ابتدا با هر کشاورز و نحوه کاشت و مراقبت از محصول او آشنا شده و سپس با شناخت  انواع مختلف زرشک و قیمت های آنها نسبت به خریدی ایمن و مطمئن اقدام کنید .
همچنین برای بالا رفتن اطمینان شما نسبت به ما در هنگام ارسال محصول ، برگه سلامت و آزمایش آن نیز برای شما پست میشود تا از اصالت آن اطمینان حاصل کنید .

برای ورود به فروشگاه اینترنتی زرچین ” اینجا ” کلیک کنید

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

1 نظر
  1. مشهدی می گوید

    سلام خدمت مدیر محترم
    امکان خرید عمده هم دارید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5