گروه موسیقی آبا Abba طرفدارانش را با یک آلبوم ۱۰ قطعه‌ای و فراتر از آن کنسرت‌هایی با آواتارهای جوان دیجیتالی‌شان شگفت‌زده می‌کند!

0

گروه موسیقی آبا Abba ، یک گروه سوئدی ۴ نفره بسیار محبوب بود که در دهه ۷۰ میلادی ترانه‌های بسیار ماندگار و پرفروشی اجرا کرد. در ایران هم آبا بسیار محبوب بوده است و بچه‌های دهه پنجاهی و شصتی این گروه را بسیار دوست دارند و هنوز هم وقتی به قطعه‌ای از این گروه گوشی می‌کنند، یاد روزهای نوجوانی و جوانی می‌افتند و ایامی را به خاطر می‌آورند که به موسیقی‌های این گروه روی نوار کاست گوش می‌کردند و حتی روی موج کوتاه هر وقت ترانه‌هایشان را می‌شنیدند، سر ذوق می‌آمدند.

اما دقایقی پیش، خبر جنجالی و بسیار داغی منتشر شده که هم می‌تواند برای دوست‌داران این سبک موسیقی جذب باشد و هم دوست‌داران فناوری.

موضوع از این قرار است بعد از ۴۰ سال از جدایی اعضای این گروه، دوباره آبا می‌خواهد یک آلبوم موسیقی روانه بازار کند. از سال ۱۹۸۲ که جدایی رخ داده بود، دیگر آلبوم جدیدی از گروه منتشر نشده بود. آلبوم جدید در ماه نوامبر، یعنی یک ماه دیگر منتشر می‌شود و ۱۰ ترانه خواهد داشت.

فعلا از این ۱۰ ترک موسیقی، دو ترک همین امروز منتشر شده است. این دو قطعه در جریان کنفرنس خبری این گروه در همین پنج‌شنبه منتشر شده. قطعه اول I Still Have Faith In Yo نام دارد و نام دومی هم Don’t Shut Me Down است.

اصلا از اول قرار نبود که آلبوم جدید ۱۰ قطعه‌ای باشد، اما وقتی دو سه قطعه ضبط شد، اعضای گروه به وسوسه افتادند و با خود گفتند که چرا قطعات بیشتری ضبط نکنند.

اما این همه ماجرا نیست. چیز جالب‌تر این است که قرار است کنسرت مجازی‌ای با نام Abba Voyage هم سال‌ آینده میلادی برگزار شود. در این کنسرت اما خبری از خود اعضای گروه که الان دیگر مسن شده‌اند و بیشتر از ۷۰ سال سن دارند، نیست!

در این کنسرت‌ها از ۵ نوامبر برگزار خواهند شد، آواتارها یا نسخه‌های دیجیتال اعضای گروه را خواهیم دید. توجه داشته باشید که این کنسرت آواتاری با فناوری هولوگرام تفاوت دارد. به این صورت که اعضای گروه در لباس تنگ نشان‌دار شده برنامه ایجاد خواهند، دوربین‌ها از آنها فیلم برخواهند داشت و تماشاگران روی سن، نسخه جوان اعضای آبا را خواهند دید.

این آواتارها که که نام بامزه آباتار Abba-tar بر آنها گذاشته شده، توسط یک شرکت جلوه‌های ویژه درست شده‌اند. این شرکت Industrial Light and Magic نام دارد و توسط جورج لوکاس -حالق جنگ‌های ستاره‌ای- تاسیس شده است.

برای ایجاد این آواتارهای دیجیتال یک لشگر ۸۵۰ نفره مشغول به کار شدند. آنها با دقت همه حالات صورت و بازتاب‌های احساسی صورت اعضای گروه را با فناوری استاپ موشن ضبط کردند. این کار هم با استفاده از ۱۶۰ دوربین صورت گرفت. ۵ هفته تمام صرف همین ضبطها شد.

کنسرت‌های آواتاری اعضای گروه، یک تور جهانی خواهد بود که بین سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ برگزار خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.