این خودروی کوپه GTS آلفا رومئو می‌تواند یک انقلاب و تحول طراحی خودرو در سال ۲۰۲۱ باشد

آیا این طراحی جسورانه می‌تواند نجات‌بخش برند خودروسازی ایتالیایی قدیمی باشد؟

0

با توجه به نامشخص بودن آینده برند تجاری آلفا رومئو (Alfa Romeo)، خودروی کوپه GTS می‌تواند یک گزینه واکنش سریع برای به راه انداختن دوباره زنجیره‌ای از موفقیت‌های این خودروسازی باشد.

خودروی کوپه Alfa Romeo GTS ترکیب متعادلی از سبک، زیبایی و هر آن چیزی است که علاقه‌مندان خودرو در یک چهار چرخ جمع و جور مدرن دوست دارند.

آلفا رومئو یکی از برندهای خودروسازی ایتالیایی است که با عشق و احساسات مدیریت می‌شود. پیش‌تر، عاشقان خودرو، مالکیت این برند ایتالیایی را در دست داشتند و چون عاشق بودند؛ به دنبال ساخت خودروهای عجیب و غریب می‌رفتند و چندان در قید بازار و سود و تجارت نبودند.

برخی از این خودروها در دنیا معروف هستند و می‌توان به Giulia Quadrifoglio gta یا Montreal و Disco Volante Spider اشاره کرد. Tipo 33 Stradale خودروی معروف دیگر از این برند طی سالیان گذشته بوده است.

سری GT از دهه ۶۰ و ۷۰ به بعد اصلا مورد توجه قرار نگرفت ولی کوپه‌های این برند خودروسازی همیشه مورد استقبال قرار گرفتند و بهترین خودروهای آلفا رومئو نیز در این سبک هستند.

در حالی‌که این برند دارد برای بقا در بازار تلاش می‌کند؛ یک طراحی جدید می‌تواند نفس تازه‌ای به آن‌ها برای احیای برنامه‌های آینده بدمد و بتوانند دوباره شکوه از دست رفته را بازگردانند.

طراح خودروی Alfa Romeo GTS شخصی به نام «گیلهرم نواس آروجو» (Guilherme Neves Araujo) است. او برای موفقیت در طراحی خود سراغ یک خودروی الکتریکی رفته است و یادآور جذابیت ۲۰۰۰ GTA البته با عناصر و المان‌های جدید و مدرن‌تری است.

در جلو، کاملا شبیه بال‌های نشان آلفا رومئو است و شما را به یاد خودروی «پولستر ۱» می‌اندازد؛ نشان دیگری از اینکه یک خودروی GTS الکتریکی در حال ساخت است.

قوس‌های پهن چرخ‌ها شما را سریعا به یاد خودروهای «دوج چلنجر» و «موستانگ» می‌اندازد. مهم نیست از کدام زاویه به این خودرو نگاه می‌کنید؛ چون تا حد بسیار بالایی دارای توازن در طراحی و تعادل بدنه است. قسمت عقبی خودرو کمی آرام‌تر و راحت‌تر طراحی شده است ولی باز به زیبایی خودرو می‌افزاید.

برند آلفا رومئو هنوز روی خودروهای شاسی بلند تمرکز نکرده است که اگر این طور بود؛ قطعا وضع و حال این برند بهتر از اکنون می‌شد. این خودروساز باید بتوانند با طرح‌های جسورانه‌ای مانند همین Alfa Romeo GTS تمام تلاش خود را بکند تا رقبا شگفت‌زده شوند.

متاسفانه، فعلا خودروی Alfa Romeo GTS فقط در حد یک ایده پیاده‌سازی شده روی کاغذ است ولی امیدواریم که این برند خودروساز ایتالیایی بتواند آن را زنده کند. بسیاری از علاقه‌مندان دنیای خودروها دوست دارند Alfa Romeo GTS را در دنیای واقعی ببینند و حتی سوار بشوند و حتما برایش پول می‌دهند:

منبع yankodesign
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.