شفاهی نسخه بنویسید!

0

با اجباری شدن نسخه الکترونیک، یکی از دغدغه‌های مهم پزشکان یافتن پلتفرمی سریع و مناسب برای ثبت نسخه است. در این میان، بخش خصوصیِ فعال در عرصه سلامت الکترونیک، از ناکارآمدی پلتفرم‌های دولتی سود جسته و ابتکار عمل را به دست گرفته است. یکی از چشمگیرترین و جذاب‌ترین ابتکارات در این زمینه، ثبت نسخه الکترونیک به صورت شفاهی است که توسط سامانه «دکترنکست» رونمایی شده است.

این ویژگی که «فرمان صوتی» نام دارد، در واقع یک فناوری هوشمند تبدیل صدا به متن است که مخصوص تشخیص لغات تخصصی پزشکی و دارویی طراحی شده است. فناوری دوزبانه‌ی (فارسی و انگلیسی) این موتور، نام داروها را به هر دو صورت ژنریک و برند تشخیص می‌دهد و نسخه شفاهی گفته شده توسط پزشک را به سازمان‌های بیمه ارسال می‌کند. بدین‌ترتیب، دکترنکست با ارائه یک راه‌حل نوآورانه، این امکان را برای پزشکان فراهم می‌کند که به صورت شفاهی و بدون نیاز به تایپ کردن، نسخه الکترونیک ثبت کنند.

با این اوصاف، در حالی که سامانه‌های دولتی همچنان از ارائه کاربری مناسب روی موبایل هم ناتوان هستند، سامانه‌های بخش خصوصی مثل دکترنکست با ارائه راهکارهای خلاقانه و فناوری‌های جذاب، در نقش پیشرو ظاهر شده و به سرعت پزشکان و کاربران را به خود جذب می‌نمایند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.