در اینستاگرام یک شبه‌وبلاگ بنویسید! همه چیزهایی که لازم است در مورد ویژگی جدید گایدز اینستاگرام بدانید

0

دو روزی می‌شود که اینستاگرام ویژگی تازه‌ای را اضافه کرده است، این ویژگی جدید گایدز Guides نام دارد. Guide همان طور که می‌دانید، معنی راهنما را می‌دهد.

گایدز اصلا برای چیست؟

گایدز برای این است که صاحبان صفحات اینستاگرام بتوانند در مورد یک کالا، محل یا ایده‌ای که در سر دارند، یک چیز طولانی بنویسند.

در شیوه روتین فعالیت در اینستاگرام، شما اول یک عکس یا ویدئو، یا چند عکس و ویدئو به صورت آلبوم انتخاب می‌کردید و زیر آن کپشن می‌نوشتید.

اما اینستاگرام فکر کرده که برای برخی این شیوه کارا نیست. آنها دوست دارند به صورت وبلاگ‌های روتین بیایند و یک مطلب طولانی در مورد چیزی بنویسند و بینابین آن عکس و ویدئو بگذارند.

مثلا تصور کنید که کسی بخواهد در مورد مناطق دیدنی یک شهر بنویسد یا دستورالعمل آشپزی بگذارد، پیداست که اگر متناسب با متن، بشود عکس و ویدئو گذاشت، کار خیلی جالب‌تر می‌شود.

چطور از گایدز اینستاگرام استفاده کنم و یک گاید بگذارم؟

۱- در گوشه راست و بالای پروفایل خودتان علامت + می‌بینید، روی آن کلیک کنید.

۲- حالا می‌بینید که در کادری که ظاهر می‌شود، اضافه کرد گاید استفاده شده.

۳- متناسب با فعالیت خودتان انتخاب کنید که می‌خواهید در مورد محل یا محصولی بنویسید یا اصلا می‌خواهید در مورد یک ایده یک پست بنگارید.

۴- حالا می‌توانید عکس و ویدئوهای قبلی خودتان یا عکس و ویدئوهای دیگران در مورد یک محل را انتخاب کنید تا کاور گاید شما شود.

۵- عنوانی برای گاید خود انتخاب کنید.

۶- متن پست را بنویسید.

۷- هر جا خواستید یک عکس جدید استفاده کنید، باید مراحل را تکرار کنید. یعنی دوباره باید عکس و ویدئوی از قبل موجود در اینستاگرام را انتخاب کنید و زیر آن مطلب اضافه کنید.

توجه: به عبارتی فعلا من راهی پیدا نکردم که شما بتوانید به جز عکس اول، در ادامه پست، از عکس و ودئوهای تازه‌ای که در گوشی یا تبلت خود ذخیره دارید، استفاده کنید. باید بروید و از عکس و ویدئوهای از قبل موجود اینستاگرام استفاده کنید.

توجه ۲: متاسفانه لینک نمی‌توانید بگذارید و چیزهایی مثل بولد کردن متن هم ندارید. متن مانند کپشن روتین اینستاگرام ساده و بدون فرمت خاصی باید نوشته شود.

پس به عبارتی اینستاگرام فعلا ایده این را ندارد که تبدیل به یک سرویس وبلاگ‌نویسی شود. اما همان طور که خیلی‌ها خلاقانه از استوری استفاده می‌کنند و در آن تولید محتوا می‌کنند، از گایدز هم می‌شود خلاقانه استفاده کرد.

شاید هم در آپدیت‌ها بعدی اینستاگرام این امکان را داد که از عکس‌های و ویدئوهای تازه استفاده شود. یا شاید هم اجازه لینک‌گذاری محدود را داد. این دومی البته کمی بعید است. چون اینستاگرام دوست دارد، مدام شما را در داخل خود اپلیکیشن نگه دارد.

خب، حالا من یک گاید نوشتم، کاربران کجا می‌توانند آن را ببینند؟

این طوری نیست که گاید در فید اصلی اینستاگرام ظاهر بشود. برای دیدن فالوورهای شما باید به صفحه پروفایل شما بروند و روی آیکون گایدز شما تپ کنند.

البته شما می‌توانید بعد از نوشتن یک گاید، آن را در استوری خود ارسال کنید، تا همه متوجه شوند که شما یک گاید جدید نوشته‌اید.

پس در مجموع ویژگی گایدز را می‌توان یک شبه‌وبلاگ خیلی ساده دانست.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر این ویژگی خیلی به درد فروشگاه‌ها بخورد. البته همان طور که اشاره شد، می‌توان از آن استفاده خلاقانه کرد و کاربردهای جدیدی برای آن ابداع کرد!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.