همه چیزهایی که لازم است در مورد باطری آی‌فون و آی‌پد و شارژ آنها بدانید

112

مطالبی که در این نوشته می‌خوانید بیشتر در مورد آی‌فون و آی‌پد صادق هستند، با وجود اینکه پیش از این هم مطلبی در مورد باطری‌های گوشی‌های موبایل در «یک پزشک» نوشته بودم، مطلب خوبی پیدا کردم که بد ندیدم با شما به اشتراکش بگذارم:

ابتدا لازم است که افسانه یا به عبارت دیگر برداشت‌های اشتباهی که در ذهن خیلی از ماها در مورد باطری آی‌فون و آی‌پد و شارژ آنها وجود دارد، روشن کنیم.

1- آیا درست است که بستن اپلیکیشن‌هایی که در پشت صحنه اجرا می‌شوند، عمر باطری را بیشتر می‌کنند؟
نه! این کار کمک چندانی به افزایش عمر باطری شما نمی‌کند، چرا که بر اساس آنچه خود اپل ادعا می‌کند چندکاره بودن یا مولتی‌تسک بودن نسخه‌های جدیدتر iOS باعث خالی شدن باطری از شارژ نمی‌شوند و اپلیکیشن‌هایی که در پشت‌صحنه اجرا می‌شوند، به نحو مؤثری حالت «فریز»شده دارند.

البته استثنائاتی در این زمینه وجود دارند: اپلیکیشن‌های تعیین موقعیت، پخش موسیقی در پشت‌صحنه و همچنین دانلود به وسیله اپلیکیشن Newsstand.

باطری آی‌فون , آی‌پد

2- آیا کالیبره کردن، عمر باطری را افزایش می‌دهد؟
اندازه‌گیری فیزیکی میزان شارژ باقیمانده غیرممکن است، به همین خاطر است که شرکت‌های تولییدکننده موبایل، الگوریتم‌های پیچیده‌ای را برای  تخمین میزان شارژ ابداع کرده‌اند. با این همه، با گذشت زمان، صحت تخمین شارژ، از میزان واقعی شارژ باقیمانده، فاصله می‌گیرد.

کالیبره کردن یعنی استفاده از گوشی تا اتمام کامل شارژ و سپس شارژ تا 100 درصد، باعث می‌شود که عدد تخمین‌زده شده به عدد واقعی نزدیک شود ولی مسلما کمکی به افزایش عمر باطری نمی‌کند.

اپل به مشتریانش توصیه می‌کند که ماهی یک بار وسیله خود را کالیبره کنند ولی نه بیشتر.

کالیبره کردن از نظر الکتریکی-شیمیایی سودمندی‌هایی دارد، ولی اگر شما به صورت منظم از گوشی خود استفاده می‌کنید، نباید نگران کالیبره کردن گوشی خود باشید.

3- آیا شارژ طولانی مدت یا خالی کردن کامل باطری از شارژ، باعث صدمه دیدن باطری می‌شود؟
در گجت‌هایی که از باطری‌هایی لیتیومی استفاده می‌کنند، شارژ کردن زیاد یعنی متصل بودن گوشی به شارژر بعد از 100 درصد شارژ شدن یا جدا کردن گوشی از شارژر تا قبل از اینکه به 100 درصد شارژ برسد، همیشه نگرانی‌هایی برای کاربران ایجاد می‌کند.

اما اپل مکانیسم محافظتی در وسایل خود گنجانده است که این نگرانی را رفع می‌کنند: وقتی باطری کاملا پر می‌شود و با این همه هنوز متصل به شارزر است، گوشی به صورت خودکار تا 99 درصد دشارژ می‌شود و سپس دوباره به 100 درصد می‌رسد. این چرخه به صورت پیوسته ادامه می‌یابد. البته در این حین نشانگر میزان شارژ، به طور مداوم 100 درصد را نشان می‌دهد تا از گیج کردن کاربران جلوگیری شود.

به شیوه مشابهی خیلی از ماها نگران خالی شدن کامل آی‌دیوایس‌های خود از شارز هستیم، ما می‌ترسیم که اگر وسیله‌مان با خالی شدن باطری، خاموش شود یا اصطلاحا بمیرد به باطری صدمه وارد آید. اما جالب است بدانید که  باطری‌های لیتیومی همیشه موقع خاموش شدن، مقدار اندکی شارژ الکتریکی را در خود برای جلوگیری از وارد شدن آسیب، نگه می‌دارند.

پس با این حرف‌ها، آیا چیزی هم پیدا می‌شود که باطری صدمه بزند؟!
بله! اگر باطری آی‌دیوایس شما کاملا خالی شود و بعد شما از وسیله دو ماه استفاده نکنید، از آنجا که حتی اگر گوشی خاموش باشد، همیشه مقداری از شارژ باطری مصرف می‌شود، باطری به مرور زمان همان شارژ اندک باقیمانده را هم از دست می‌دهد و ظرفیت باطری کم شود.

آیا شارژر آی‌پد، آی‌فون را سریع‌تر شارژ می‌کند؟
شارژر آی‌پد میزان جریان الکتریکی بیشتری نسبت به شارژر آی‌فون انتفال می‌دهد (دو آمپر به جای یک آمپر). با این حساب شاید تصور کنید که شارژ آی‌فون با شارژر آی‌پد به مراتب سریع‌تر صورت بگیرد.

اما عجله نکنید! میزان جریان الکتریکی تنها عمل تعیین‌کننده طول زمان شارژ نیست. باطری‌ها در سه مرحله شارژ می‌شوند، تنها در مرحله اول، میزان جریان الکتریکی، تنها عململ تعیین‌کننده است و در مراحل بعدی باطری‌های لیتیومی از طریق کنترل‌کننده‌های نرم‌افزاری که دارند، میزان جریان را دریافتی را محدود به میزان مورد نیاز خود می‌کنند.

این مطلب به این معنی است که با شارژر آی‌پد، در ایتدا یک آی‌فون سریع‌تر شارژ می‌شود، اما وقتی که شارژ به بیست درصد انتهایی خود می‌رسد، سرعت شارژ محدود می‌شود.

البته از این مسئله می‌توانیم نتیجه بگیریم که اگر شما عجله داشته باشید باید از با لپ‌تاپ خود گوشی خود را شارژ نکنید.

مک‌بوک‌های جدید به صورت خودکار متصل شدن آی‌فون و آی‌پد را تشخیص می‌دهند و میزان جریان متناسبی با آنها تحویل می‌دهند.

iphone


حالا که این از دست این برداشت‌های نادرست رهایی یافتیم، بهتر است که راه‌های عملی برای استفاده بهینه از شارژ را با هم مرور کنیم:

– پرهیز از استفاده از اپلیکیشن‌هایی که توان پردازشی زیادی مطلبند: این مسئله بدیهی است، شما باید از گیم‌هایی با گرافیک سنگین مثل Infinity Blade یا اپلیکیشن موسیقی BeatMaker وقتی شارژتان کم است، پرهیز کنید.

– کم کردن میزان روشنایی صفحه نمایش: آی‌دیوایس‌ها به صورت خودکار میزان روشنایی صفحه نمایش را با میزان روشنایی محیط پیرامونی، تطبیق می‌دهند، اما شک و تریدهایی در مورد میزان کارایی این مکانیسم خودکار وجود دارد، بنابراین خودتان هم می‌توانید، میزان روشنایی را هر گاه خواستید، پایین بیاورید یا بالا ببرید.

– کم کردن بعضی از فعالیت‌های پشت صحنه: از اپلیکیشن‌های تعیین موقعیت مثل Foursquare وقتی که میزان شارژ کمی دارید استفاده نکنید.
آی‌کلاد را فقط برای سرویس‌های ضروری روشن بگذارید.
می‌توانید اگر نیاز نداشتید، بلوتوث و وای‌فای خود را خاموش کنید.
شما می‌توانید در قسمت تنظیمات با رفتن به قسمت Network، هر وقت نیاز نداشتید 3G یا کل سرویس‌های شبکه‌های را غیرفعال کنید.
رفتن به حالت Airplane ، سرویس‌های تلفن، GPS، وای‌فای و بلوتوث را به یکباره خاموش می‌کند.
با غیرفعال کردن Push Notificationها هم می‌توانید قدم دیگری به سمت بهینه کردن مصرف انرژی بردارید.
مسلم است که استفاده از گوشی خودتان به عنوان یک هات اسپات برای اشتراک اتصال 3G، از عمر باطری کم می‌کند، پس می‌توایند هر وقت نیازی نبود، این ویژگی را هم غیرفعال کنید. Spotlight ویژگی خوبی در آی‌دیوایس‌ها است، Spotlight به صورت مرتب کلیه اطلاعات گوشی شما را اندکس می‌کند، طوری که وقتی از صفحه اول به سمت راست سوایپ می‌کنید، می‌توانید به سرعت چیزی را جستجو کنید تا نتابج را بی‌درنگ ببینید، اما متأسفانه این اندکس مداوم هم محتاج صرف انرژی است و شما اگر نگران شارژ باقیمانده بودید، می‌توانید با رفتن به قسمت تنظیمات Spotlight را غیرفعال کنید.


مواظبت از باطری‌های لیتیومی: باطری‌ها به دو علت با گذشت زمان، طرفیت شارژشان کاهش می‌یابد:

اولین علت، برهمکنش‌های الکتروشیمیایی است که در داخل باطری رخ می‌دهند، این برهم‌کنش‌ها حتی در حالت استراحت باطری هم اتفاق می‌افتند.

دومین علت، اثر خود شارژ کردن باطری است، یون‌های لیتیوم با شارژ کردن در داخل گوشی منبسط و با دشارژ شدن منقبض می‌شوند و  به تدریج باعث تنرل ظرفیت گوشی می‌شوند.

شارژ کردن منظم باطری به افزایش عمر باطری کمک می‌کند، این توصیه موصوم به قانون ABC یا Always Be Charging است.

عمق دشارژ شدن گوشی، عامل تعیین‌کننده‌‌ای است، به این معنی که اگر مرتب در هر بار شارژ مثلا بین 10 تا 100 درصد شارژ حرکت کنید، نسبت به کسی که در هر بار شارژ بین 40 تا 100 درصد حرکت می‌کند، ظرفیت باطری‌تان زودتر کاهش می‌یابد.

دمای بیشتر، سرعت واکنش‌هایی به زوال‌برنده باطری را تسریع می‌کند، بنابراین هر چقدر گوشی‌تان خنک‌تر نگه داشته شود، باطری‌اش بیشتر حفظ می‌شود و برعکس مثلا اگر گوشی‌تان را در یک روز دلغ تابستانی در خودرو جا بگذارید، با باطری‌اش صدمه وارد کرده‌اید.

مطلب پیشنهادی:
Galaxy S و Galaxy Tab سامسونگ


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن!مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…

عکس‌هایی از حوادث ناگوار که با کمی «احتیاط» و عقل قابل پیشگیری‌اند

گاهی ما در کارهایمان به اصطلاح از خلاقیت استفاده می‌کنیم یا سعی می‌کنیم کاری را بدون اینکه وسایل لازمش را داشته باشیم با چیزهای بی‌ربط، در زمان کم، تمام کنیم. خب راستش گاهی شانس می‌آوریم و پز می‌دهیم که خلاقیت داشته‌ایم، اما خیلی وقت‌ها…

با این تصاویر کارت پستال خیلی قدیمی در دهه ۱۹۰۰ آمریکایی‌ها، تصور خود از ۱۰۰ سال بعد را نشان داده…

مجموعه‌ای جذاب از کارت پستال‌های عجیب و غریب و در عین حال جذاب از استیون آر. شوک، دیدگاه‌هایی را ارائه می‌دهد که در دهه ۱۹۰۰ تصور شده است و نشان می‌دهند که چگونه شهر‌ها، شهرک‌ها و دهکده‌ها در سراسر ایالات متحده ممکن است طی ۱۰۰ سال آینده…

کلاژهای کاغذی زیبای مینیمال از شخصیت‌های سینمایی مشهور

اینکه بتوانی به صورت خلاصه و مختصر و مفید با هنر خودت، مفهومی را برسانی، هر بسیار جالبی است. حالا تصور کنید که با برش چند کاغذ رنگی و کنار هم نهادت انها، یغنی کلاژ کاغذی بشود، شخصیت‌های مهم سینمایی را بازسازی کرد.این کاری است که مارگارت…

خرابی چون‌ که از حد بگذرد آباد می‌گردد! – گالری عکس‌های قبل و بعد این مکان‌های زشت یا مخروبه

تماشای مراحل ساخت هنرهای دستی یا دکوراسیون داخلی و خارجی منزل برای بسیاری جالب و لذت‌بخش است. حتی اگر فعلا یارای تجمل باز اقتصادی خرید و بهسازی و نوسازی منزل نداشته باشند یا عملا در کار هنری نباشند.دست‌کم ایده‌ای در ذهنشان می‌ماند که از…

توهم کوتارد: آنهایی که تصور می‌کنند مدتهاست مرده‌اند!

«می‌اندیشم پس هستم»  Cogito, ergo sum با این حال همه کسانی که می‌اندیشند با این باور دکارت موافق نیستند.محتوای تفکر برخی از افراد مبتلا به یک اختلال عصبی روانپزشکی نادر، معروف به سندرم کوتارد، به جای اینکه به حس بودن منجر شود، به احساس…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
112 نظرات
 1. Masoud Keshmiri می گوید

  اشتباه تایپی بود

 2. حجت می گوید

  البته توی تمام گوشی ها و تبلت های جدید این سیستم ها وجود دارند و این نکات صادق هستند و میشه این مقاله رو برای اون ها هم استفاده کرد.

 3. Mehdi می گوید

  سلام من این قسمت رو متوجه نشدم؟

  ” عمق دشارژ شدن گوشی، عامل تعیین‌کننده‌‌ای است، به این معنی که اگر مرتب در هر بار شارژ مثلا بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد شارژ حرکت کنید، نسبت به کسی که در هر بار شارژ بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حرکت می‌کند، ظرفیت باطری‌تان زودتر کاهش می‌یابد. “

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   یعنی زود شارژ کنین بهتره، نگذارین همش تا آستانه خالی شدن باطری برسه، بعد شارژ کنین.

   1. مجید می گوید

    با سلام احتراما قویا پاسخ شما به دوستمون آقا مهدی رو رد میکنم باطری باید سیکل شارژ و دشارژش از 1 تا 100 باشه بدلیل اینکه در شارژ 40 تا 100 سلول های رده پایین باطری بدلیل عدم شارژ و دشارژ ضعیف شده و مشکلی که تقریبا واسه همه دوستان از جمله یکی از دوستانی که همین جا پیغام گذاشته پیش میاد اونم اینه که وقتی شارژ شما به انتهاش نزدیک میشه یکباره باطری ریزش میکنه نظر کاملا تخصصی و علمی میباشد به دلیل مرتبط بودن با تخصص اینجانب و تجربه کاری مرتبط

  2. حسام می گوید

   سلام
   من گوشی iPhone 5 رو الان که میزنم به شارژ هیچی شارژ نمیشه
   با اتصال USB هم نمیشه
   این درحالیه که تا دیشب شارژ می شد
   میشه راه نماییم کنین
   ممنون

   1. الینا می گوید

    بله منم دقیقا همین مشکلو با ایفون 5c ام دارم

    اصلا شارژ نمیشه 🙁

   2. پويان می گوید

    منم این مشکل.رو داشتم
    کابل شارژر رو عوض کردم خوب شد
    ایراد از سیم شارژره

 4. حسين می گوید

  یعنی من اگه آیفونم رو با شارژر آیپد شارژ کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   من خودم این کارو می‌کنم، فعلا مشکلی پیش نیومده ولی هیچ تضمینی هم نیست به این کار!

 5. behnam می گوید

  خیلی ممنون دکتر. برای من هم واقعا سوال شده بود. در ضمن توی فروم های خود سایت اپل هم مطالبی در این باره نوشته شده:
  https://discussions.apple.com/thread/1613689?start=0&tstart=0

  خیلی مطالب مفیدی داره.

 6. پویا می گوید

  سلام
  راستش من یه نظر دیدم از شما تو سایت ازادراه در مطلب “نام اوبونتو ۱۲.۱۰ مشخص شد: Quantal Quetzel “.
  می خواستم بدونم تو اون مطلب شما نظر گذاشتین یا یکی با اسم شما نظر گذاشته؟
  ممنون

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   نه! من هیچ نظری نگذاشته‌ام.

   1. پویا می گوید

    ممنون از پاسخگویی تون 🙂

 7. مصطفی محمدی می گوید

  عالی بود، ترفند های اپل هم برای محافظت از باتری محصولات اش قابل توجه‌ه، امیدوارم بقیه برند ها هم همچین امکاناتی داشته باشن.

 8. kaghaz می گوید

  لذت بردیم ، ممنونم

 9. احمدرضا می گوید

  سلام،
  ممنون بابت مطلب مفیدی که گذاشتین. فکر کنم «باتری» درست‌تر باشه 😉
  موفق باشید

 10. شهروز می گوید

  سلام دوستان میتونید از این برنامه استفاده کنید عالیه
  Battery Doctor Pro – Max Your Battery Life

  1. امیررضا می گوید

   بر‌و بابا هزار تا برنامه دانلود کردم هیچ کدوم جواب نداد

 11. مهدی می گوید

  آقا من یه سوال دیگه برام پیش اومده!
  بهتره که باطری آیفون رو در هر بار شارژ تا 100% شارژ کنیم یا اینکه مثلا تا 80؛ 85 شارژ کنیم بهتره؟
  تو مقاله ی قبلیتون گفته بودین کامل نذاریم شارژ بشه
  حالا چی میگین؟

 12. arash. می گوید

  یک مورد که مدتی هست فکرم رو مشغول کرده میزان خروجی mAH که در پشت شارژر ها نوشته میشه.اگر دو شارژر ۵ ولت Micro USB داشته باشیم .یکی با خروجی ۷۰۰ mah و یکی ۱۲۰۰ mah .شارژ کردن بین این دو دقیقا چه تفاوت و مزیت هایی داره؟
  از نظر زمان شارژ.کیفیت شارژ.سلامت باتری و دستگاه…

  1. jafar می گوید

   با سلام
   mah :
   همان میلی آمپر ساعت میباشد.که به تعین کننده مدت زمان شارژ یا دشارژ در ساعت بحسب میلی آمپر میباشد.
   1200 mah
   700 mah
   در اکثر باتری های موجود,
   هر چه زمان شارژ کردن باطری طولانی تر باشد، زمان دشارژ یا تخلیه باطری هم بیشتر خواهد بود.
   پس توصیه میشود از شارژر هایی با MAH کمتر استفاده شودو برای مثال شارژ کردن باطری با MAH 700 مناسب تر خواهد بود.
   موفق باشید.

 13. aria می گوید

  سلام خسته نباشید. من یه ipod touch 4g دارم ….بعضی وقتا با برق شهری شارژش میکنم… … مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. ahmadalli می گوید

  با سلام
  یک سوال برام پیش اومد. آیا لازمه که دفعه‌ی اول که آی‌پد رو میزاریم شارژ بشه تا وقتی شارژش کامل بشه از برق درش نیاریم؟

 15. Miller می گوید

  دفعه ی اول منظورت چیه؟
  آیدیوایس ها کلا از اول خودشون شارژ دارن (حدود 80 درصد)
  شما برای بار اول که شارژ اولیه خود آیپدت کاملا تموم یعنی خالی شد بذار تو شارژ برای بارهای بعدی دیگه مهم نیست

 16. Ehsan می گوید

  سلام خسته نباشد،سیستم عامل گوشیم iOS 5.1.1 ،شارژ گوشیم 5% بود،زدمش تو شارژ ساعت 12 شب فول شارژ شد،یعنی(100%)،صبح ساعت 8 که بیدار شدم،شارژش شده بود 87%،با اینکه هیچ استفاده ای هم ازش نکردم…قبلاً اینجوری نشده بود.مشکل کجاست؟لطفاً راهنماییم کنید.ممنونم ازتون

 17. مهدی می گوید

  مرسی این تخصصی ترین مطلبی بود که راجع به نگهداری باتری گجت ها خونده بودم.

 18. فرح ناز می گوید

  سلام مرسى از راهنمائیهاتون
  یه سؤال : یکهفته هست که آیپد گرفتم ولى همیشه تقریبا ٨ ساعت طول میکشه شارژ ١٠ تا ١٠٠ رو طى کنه ، ایراد از کجاست؟ چکار میشه کرد؟!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   شارژ کاملا معمولا شش ساعت طول می‌کشه. 8 ساعت قدری بیشتر از حد معموله. نکنه با یو اس بی شارژ می‌کنین؟

 19. فرح ناز می گوید

  نه با شارژر خودش
  مگه نباید تا ٢ ساعت پر بشه؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   نه، زمان شارژ نیو آی‌پد به صورت طبیعی حدود شش ساعت است. البته از شارژ صفر یا حول و حوش 10 درصد تا شارژ کامل.

 20. sahar می گوید

  سلام
  من یک گوشی آیفون 4s دارم متاسفانه ی مدته وقتی میخوام شارژش کنم شارژ و نمیگره !!
  من باید چی کار کنم آیا مشکل از شارژر یا گوشیم؟؟؟؟
  شارژر آیفون رو میشه جدا هم تهیه کرد؟
  یا بدون استفاده از شارژر خود آیفون راه دیگه ایی هم واسه شارژ کردنش وجود داره؟؟
  خواهش میکنم اگه میشه راهنماییم کنید ممنون.

 21. زسول می گوید

  یه سوال از ذوستان داشتم چند وقت پیش سیم شارژ ایفون من خراب شد مجبور شدم یه شارژر جدید بخرم از اون موقع با شارژ مشکل داشتم و درصد درست نمینوشت مجبور بودم یه بار ریسنژت کنم که بفهمم که چقدر شارژ دارم اما امروز دیگه اصلا گوشی شارژ نمیگیره و فقط غلامت باطری خالی که انتهاش قرمزه میاد و زیرش علامت شارژ و قتی شارژر رو در میارم یه دوشاخه و علامت شارژ میاد اما خبری از شارژ نست لطفا کمک کنین

 22. melisa می گوید

  سلام
  من یک ایپاد دارم که الان تقریبا یک ماهه یه مشکلی براش پیش امده
  باتریش خیلی زود خالی میشه هرچقدر میزارم
  در شارژر بازم وقتی درمیارم دودقیقه بعد خاموش میشه
  قبلا چندتا اخطار میداد که شارژ کم مونده اما الان
  اون اخطارهاروهم نمیده زود خاموش میشه هر
  کاری که کردم درست نشد
  میشه کاری کرد که درست بشه؟؟؟
  باتشکر

 23. محمد می گوید

  سلام
  8ساعت بزارش توی فریزرببین خوب نمیشه

 24. Saman می گوید

  با این که اشتباه تایپی داشت ولی عالی بود

 25. Saman می گوید

  یه سوال.اگه وای فای روشن باشه و نور صفحه هم در حد وسط باشه و یه صورت معمولی با ایفون۴ کار کنم مدت نگه داشتن باتری چند ساعته؟ممنون

 26. Saman می گوید

  سلام اگه من آیفون۴ رو باusbشارژ کنم معمولا چند ساعت طول میکشه تا١٠٠٪شه ؟ ممنون

 27. mohammad می گوید

  salam
  man mac book daram va win 7 roosh gozashtam
  va az nete mobil estefade mikonam shab ta sob
  iphone be labtap vale
  va sharzhesh 100 mishe moshkeli ke nadare shab ta sob ba lab top sharzh beshe?

 28. حسن می گوید

  من که 180 هزار تومان ناقابل رفت تو پاچم پشت ایفونتون باد می کنه فقط 20 ماه باتریش برام کار کرد

 29. پری می گوید

  سلام بچه ها من اپل 4s دارم خیلی خیلی زود باتریش تموم میشه باید چه کار کنم دوباره درست شه گوشیم؟

 30. rojan می گوید

  سلام
  من تازه ایپد گرفتم بعد از اینکه فقط دوبار شارژ کردم ،شارژ باتریش خیلی زود تموم میشه،همه ی کارایی که شما گفتید رو انجام دادم ولی فرقی نکرد میشه کمکم کنید چی کار باید بکنم؟

 31. نرجس می گوید

  سلام.من وقتی آیپد خاموش رو میزارم شارژ نشون نمیده کخ چند درصد شارژ شده میشه کمکم کنید چی کار باید بکنم؟

  1. احمدرضا می گوید

   سلام . با آپدیت کردن بهتر میشه. موفق باشید

 32. احمدرضا می گوید

  سلام . برای طول عمر باتری بگذارید شارژ باتری به یک درصد برسه اونوقت شارژ کنید و وقتی شارژ باتری صد درصد شد باتری را از شارژ بکشید و نگذارید تو شارژ بماند.

 33. amir می گوید

  آیپد مینی من بیش تر از 90 درصد شارژ نمیشه لطفا راهنماییم کنید چه کار کنم ؟

  1. ادي می گوید

   داداش شما مشکل از کابلتونه مال منم عوض کردم خوب شد،

 34. matin می گوید

  merci khayli rahnemayim kardin

 35. علیرضا می گوید

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم:
  من یه گوشی سامسونگ گلکسی Fame S6812 دارم
  میخواستم بدونم که موقع شارژ گوشی باید خاموش باشه یا روشن؟ اصلا فرقی هم میکنه؟(مثلا تو کیفیت شارژ یا عمر باتری؟)

 36. مرتضی می گوید

  یه سوال دارم
  برای اولین بار باید چند ساعت آیفون رو شارژ کرد؟
  اگه شیوه خاصی هم داره بفرمایید
  با توجه به اینکه وقتی می خریم شارژش ۱۰۰ درصده. آیا بعد از خالی شدن بزاریم فقط پر بشه کافیه یا نه؟

 37. elyas می گوید

  سلام ایا داکت خوبه بگیرم یا نه؟

 38. حسن می گوید

  من تازه اپل4اس گرفتم چراشارژنمیشه
  لطفاکمک کنید.ممنون

 39. حسن می گوید

  دوستان کمک کنید یه سایتی هست که رایگان اپلیکیشن میسازه من میخوام برای گوشیم بسازم ایرادی نداره از نظر سخت افزاری که به گوشیم وارد کنه .اینم آدرس سایت
  http://www.khozestani.ir

 40. alireza می گوید

  ایا اپدیت کردن iosروی باتری اثری مگذارد ؟

  1. من می گوید

   اصلا

 41. صادق می گوید

  سلام به همگی
  من ایفون 4s دارم . گوشیمو هربار که به 40-50 درصد میرسه میزدم تو شارژ . مشکلی که الان دارم اینه که به 30-40درصد که میرسه با یه تماس یا عکس گرفتن خاموش میشه!

  1. مسلم می گوید

   سلام مشکل گوشیتون که با داشتن ٣٠-۴٠درصد شارژ در قبال یک تماس یا عکس خاموش میشد چیکار کردید؟چون دقیقا این مشکل هم برای من پیش اومده نمیدونم چیکار کنم؟

   1. مسلم می گوید

    گوشیم من وقتی به شارژ چهل تا شصت درصد میرسه با یک تماس یا عکس گرفتن خاموش میشه لطفا راهنماییم کنید ممنونم

 42. مريم می گوید

  سلام من تازه ایفون ۴اس گرفتم کارکرده با صد در صد شارژ فقط یک ساعت کار میده

 43. لیلا می گوید

  سلام من تازه 5s خریدم بزارم شارژ خودش تموم شه بعد بزنم شارژ?چقدر وقت باید تو شارژ باشه

  1. ادي می گوید

   لیلا جون دیگه زیاد با گوشیت ور میای خواهر من اون بدبختم نفس می خواد

 44. فرهادلطيفي می گوید

  سلام :ایفون۵اس من درحال شارژبود.با١٩درصدشارژ برق رفت وسپس برق قویترآمد.نمادهای نمایش دهنده باطری وآنتن ناپدیدشد.ومن گوشی رافوراازبرق کشیدم.همان لحظه شارژباطری با٣۵درصدنمایش داده شد.گوشی راخاموش کردم وسپش روشن کردم باطری رابا٣٨درصدشارژنمایش داد.آیابه گوشی کدام آسیبى نرسیده است.لطف نموذه پاسخ زهید.ممنون

 45. محمد می گوید

  باسلام
  گوشی ایفون ۵ من چند روزه خیلی زود شارژ میشه و خیلی زودم باطریش خالی میشه؟؟
  مشکلشو چطور میتونم حل کنم؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 46. Smithk924 می گوید

  griseofulvin isoelectric point dgkkdabcec

 47. Aref می گوید

  من ایپدم پایین 50درصد دیگه شارژ نمیشه وباید کامل خاموش شود که شارژ بشه لطفا جواب من را سریع بدین که ایپدم چه مشکلى داره ریست هم کردم بازم درست نشد

 48. arash می گوید

  گوشی ایفونs4 من چند وقته خیلی دیر شارژ میشه و خیلی زودم باطریش خالی میشه؟؟ یعنی 2 ساعت شارز میزارم 20% شارز میشه بعد ظرف 5دقیقه تموم میشه .تا حالا 400000 هزینه کردم باطریو داگشم عوض کردم
  مشکلشو چطور میتونم حل کنم؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 49. ahmadreza می گوید

  درود
  به نظر شما ipad mini 2 با برنامه های تقریبا کم حجم چه مدت شاری باید نگه داره؟

 50. زهرا می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید…
  حدود دوماه آیفون فایو اس گرفتم.حدود ده روزه که در عرض ٣،۴ساعت شارژ تموم میکنه.حتی وقتی میخوابم و تمام برنامه هارو میبندم و حالت ایرپلین میکنم،بعداز ۴،۵ساعت ۵٠،۶٠درصدکم میکنه!!میشه راهنمایی کنید!؟

 51. elnaz می گوید

  نمیدونم چرا ایپدم شارژ نمیشه الان خاموش شده وقتی هم که به شرژ میزنم دستگاه رو نشون میده که داره شارژ میشه ولی دستگاه روشن نمیشه

  1. elnaz می گوید

   دیوایس نشون میده که داره شارژ میشه ولی بالا نمیاد

 52. hamid می گوید

  سلام
  ایپاد تاچ 4 دارم ولی از چند روز قبل شارژ نمیشد وقتی هم که وصلش میکنم به شارژ تصویر باتری قرمزه میاد و خودش بعد روشن میشه رو ارم اپل وایمسه بعد دوباره باز رو همون حالت باتری قرمز میاد اصلا روشن نمیشه مشکلش چیه؟؟؟

  1. hamid می گوید

   دکمه home و پاور هم که میگیرم چندبار تصویر ایتونز با کابل میادش وصل میکنم به کامپیوتر هم اصلا بالا نمیاد دیوایس

 53. nazir می گوید

  سلام
  خیلی مطالب مفیدی بود

 54. mohsen می گوید

  سلام ضمن تشکر من گوشى 5sدارم ببخشید بهتر است در چه درصدى گوشى رو شارژ نماییم چون بعضى میگویند بهترین زمان وقتى است که گوشى شارژش به چهار درصد برسد ممنونم

 55. سهيلا می گوید

  سلام امکان داره ب سوالم جواب بدید؟من یه آیفون 5s خریدم ولی بعداز٢ماه موقع شارژ تا ۴٠٪ میره وبعدش اخطار میده the accesory may not be support وبعدم اصلا شارژ نمیشه میشه بگید ایراد ازکجاست

 56. Azam می گوید

  با سلام
  چند وقتی است که برام از چین گوشی آیفون 4 آوردند که متاسفانه پس از چند بار استفاده دیگه شارژ نمی شه، شارژر جدید و معتبر گرفتم 2 دفعه شارژ شد دیگه نشد، باطری عوض کردم یکدفعه شارژ شد دفعه بعد نشد.
  نمی دونم چی کار کنم.
  لطفاً راهنماییم کنید.

 57. محمد امين اع می گوید

  من با ایپکارمیکن تاوقتی ارور میده10%مونده ووقتی دوباره باهاش کار مینم ارورو میده ۵ء٪مونده خب ، بعد من وقتی یکی از این ارورر را رو میده میزنمش توشارژ و وقتی ١٠٠٪میشه درش نیاوردم تایکی دو ساعت براش مشکلی پیش نمیاد

 58. فرناز می گوید

  سلام
  گوشى من ایفون 5s هستش تا همین چن روز پیش شارژش فول میشد یعنى ١٠٠٪ شارژ میشد اما الان چن روزى میشه فقط تا ٩٩٪ شارژ میشه و همین که خاموش روشنش میکنم شارژش به ١٠٠٪ پر میشه! علت چیه لطفا راهنماییم کنین؟؟؟

 59. Reza می گوید

  داش من اپل۴دارم من هر وقت شارژ میزنم مثلا 80درصد ی دفعه خاموش میشه روشن میشه شارژ ١٠٠درصد میشه و مثال از شارژ میکشمش خاموش میشه بأید به شارژ متصل بشه استفاده بشه چرا منتظر جوابم

 60. بهمن صبوري می گوید

  سلام من ایپد۴ دارم وقتی مزنم به به شارژ هرجه قد وایمیسم تا ١٠٠درصد شارژ نمیشه از ٩۴ درصد بالاتر نمیره ،و وقتی خاموش روشن میکنم خود بخود خاموش روشن میشه باید یکم به حاله خودش بزارمش تا خاموش نشه بعد میتونم باهاش کار کن ،لوطفا اگه میدونین چشه یاچجوری دورست میشه بگین،

 61. solmaz می گوید

  گوشی من s4خیلی زود شارژ تموم میکنه بنظرتون مشکلش چیه؟من هم بازیهای الکی رو حذف کردم هم روشنایی گوشیمو پایین اوردم!!!!!!!!!!!

 62. ساسان می گوید

  سلام و خسته نباشید. من زمانی که باگوشی عکس میگیرم خاموش میشه ios7 چکار کنم و چجوری مشکلو رفع کنم خواهش میکنم جواب بدید

 63. ادي می گوید

  سلام iphone 5sمن مشکل باطری داره دقیقا میشه بگی باطریش چند ساعت دوام میاره و چند ساعت فول میشه

 64. Eli می گوید

  سلام
  من چنین وقتى کیسه که باطریه گوشیم مشکل پیدا کرده به یه عدد که میرسه دیگه شارژ نمیشه هروقتم رو یه عدد گیر میکنه خیلى هم دیر شارژ کیسه مثلا ٧ساعت یا بیشتر طول میکشه یه بارم settingشو ریسا کردم اما لازم درست نشد حتى بردمش برأى تعبیرات کلا هرچى تو گوشیم بودو پاک کردم از اول ios رو ریختر أینا اما بازم درست نشد خیلى نگرانم لطفا ممکن کنین که چکار کنم

 65. Eli می گوید

  سلام
  من چنین وقته که باطریه گوشیم مشکل پیدا کرده به یه عدد که میرسه دیگه شارژ نمیشه هروقتم رو یه عدد گیر میکنه خیلى هم دیر شارژمیشه مثلا ٧ساعت یا بیشتر طول میکشه یه بارم settingشو ریست کردم اما بازم درست نشد حتى بردمش برأى تعمیرات کلا هرچى تو گوشیم بودو پاک کردن از اول ios رو ریختن أینا اما بازم درست نشد خیلى نگرانم لطفا ممکن کنین که چکار کنم

 66. sepehr می گوید

  منم ایفون5 دارم یه بار به باطریس اب رفت دادم تعمیر 4 ماه خوب کار کرد البته رو ios7 بود ولی از وقتیکه ios8 زدم این مشکل اومد جلو تو 30% off میکنه

 67. على می گوید

  سلام من گوشیم تو شارژه ولى بجا شارژ خالى میکنه گوشیمم 5S هستش چیکار کنم

 68. Amir می گوید

  سلام من ایفون ۶ دارم ولی یکم سریع شارژش خالی میشه مثلا ی اهنگى رو پلی میکنم شارژش اگه ٧٠ باشه. میشه ۶۵ چرا اینجوریه اخه؟؟

 69. لیلا می گوید

  سلام من گوشی اپل فایو اس دارم دو ماهه خریدم.این گوشی در ابتدا روی 5 درصد خاموش می شد و بعد از چند روز روی 11 درصد و تا الان روی 35 درصد خاموش میشه .من باید چه کار کنم لطفا کاربر حجت یا کسی که وارده جوابمو میدند؟ باتشکر

 70. حمیده می گوید

  باسلام من دوروز پیش که گوشیم خاموش شد دیگه روشنش نکردم والان که به شارژ میزنم هیچ علامتی از شارژ شدن مشخص نیست وگوشیم کاملا خاموشه ،گوشیم باید فلش بشه؟میشه راهنماییم کنید.ممنون

 71. عليرضا می گوید

  من 5sدارم گوشیم دیر شارژ میشه زود خالی میکنه باطریشو رفتم عوض کردم دوباره اینجوریه چیکار کنم

 72. Ramiiin می گوید

  سلام میخواستم بدونم گوشی ایفون ۶ رو باید از چند درصد از شارژر جدا کرد؟؟؟؟چون تا ٩٠ درصد بسیار زود شارژ میشه ولی از ٩٠تا ١٠٠ خیلی طول میکشه تو بعضی سایت ها نوشته از ٩٠درصد جدا کنید خواستم بدونم این کار به صورت مداوم اسیبی به گوشی وارد نمیکند؟؟؟لطفا توضیح کامل دهید

 73. Mikail می گوید

  سلام من چند ماهی میخوام برم سفر و گوشیما نمیخوام ببرم چه روشی دارید که باتریش اسیب نبینه؟؟

 74. amirreza می گوید

  سلام. من iPad air 2 دارم. موقعی که ای او اسش رو از 8.1.2 به 8.3 آپ کردم. شارژ باتریش 90 بود. بعد از اون حس میکنم شارژم یکم نا منظم خالی میشه. مثلا نزدیک بیست دیقه 55 بود. بعد 5 دیقه بعد نگاه کردم 52 بود. به نظرتون چیکار کنم. یعنی ممکنه چون با 90 درصد سیستمشو اپ کردم باتریش کم شده باشه؟ please help me. لطفا کمکم کنین چکار کنم. ممنون

 75. محمود می گوید

  سلام
  خاستم ببینم وقتی موبایل شارژ داره
  منظورم بالای ٢٠٪ هستش
  اگر گوشی رو ب کامپیوتر نصب کنیم ک برنامه بریزیم تا کار ما تموم بشه معمولا چند درصد شارژ میشه
  خاستم ببینم باطری رو خراب نمیکنه؟

 76. عماد می گوید

  سلام.گوشی ایفون۵زدم شارژ اصلا شارژش از یک درصدبالاتر نمیره.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 77. hossein می گوید

  سلام من یه آیپاد تاچ5 دارم وقتی شارژش به نصف میرسه وشب خاموشش میکنم صبح باتریش تموم شده لطفا کمکم کنید ممنون

 78. Ali می گوید

  سلام خسته نباشید.من آىفون۶دارم شارژرشو گم کردم از کجا بفهمم شارژر اصلى چطوریه؟بعدش شارژر ۵اس به ۶میخوره یا فرق داره؟اگه میشه تصویر شارژره اصلیو فرعیم واسم میل کنید ممنونم.

 79. نیما می گوید

  سلام من ی گوشی اپل فایو دارم که بیشتر از 92 در صد شارژ نمیشه چی مشکلی براش پیش اومده شارژرش هم مشکلی نداره

 80. محمد می گوید

  سلام من ایفون ۶ دارم میخوام به مدت یک سال خاموش باشه چیکار کنم که بهش اسیب نرسه؟؟؟

 81. محمد می گوید

  یعنی به باتریش اسیب نرسه

 82. آني می گوید

  سلام
  من یک ماهه آیفون 6s خریدم،مقاله ی شما را خوندم و اجرا کردم.دو روزه نشانگر شارژ گوشیم روی100% ثابت شده. اما شارژ داره کم میکنه.نمیدونم چش شده.لطفا جوابم رو زود بدین.گوشیم همدمه منه

 83. siamak می گوید

  سلام اشکالی نداره گوشی وقتی به بیست درصد رسید به شارژ بزنیم و نگزاریم به پایین تر از بیست برسه
  .
  .
  .
  .
  وبعد هم نرسیده به 100% از شارژ بکنیم

 84. Melika می گوید

  اگه من آیپدمو قبل از این که به 100 % برسه از شارژ در بیارم یا اگر 40 /50 % شارژ داشته و بزنمش به شارژ مشکلى براش پیش میاد ؟؟؟
  لطفا جواب بدید…

 85. افروز می گوید

  باسلام.من دو سه سالی هست که 5sدارم دیروز شارژرم جرقه زد و سوخت الان یه کابل خریدم ولی بازم شارِژنمیشه ممکنه باتری اسیب دیده باشه؟

 86. امیر می گوید

  سلام آیفون ۶s من باتریش تموم شد ودیگه هر کاری میکنم روشن نمیشه راهنماییم کنید چیکار کنم

 87. امین می گوید

  سلام
  دوتا سوال دارم
  1_من ایفون 5اس دارم وقتی که میزنم شارژ شارژ میشه ولی نشون نمیده که داره شارژ میشه یا مثلا ص گوشی قفله شارژ وارد میکن ص روشن نمیشه ولی شارژ میشه همین امروز خریدم ایا تو ایفون ای شکلیه یا برا من خرابه؟
  2_ایفون 5 اس چند ساعت طول میکشه شارژ شه؟
  لطف کنید جواب بدین

 88. sogol می گوید

  سلام علامته باتری گوشیم روی ١٠٠درصد مونده و کم نمیشه؟ علتش چیه؟ ممنون

 89. پريا می گوید

  سلام من آیفون 5s دارم که چن وقتیه اصلا شارژ نمیشه فقط وقتی به لپ تاپ وصل میکنم شارژ میشه علت چیه؟؟؟؟لطفا بم بگین چیکار کنم

 90. hamed می گوید

  سلام
  آقا اگه اگه گوشی چندماه خاموش باشه براش اتفاقی میفته؟

 91. حمیدرضا می گوید

  بسیار مطلب عالی و مفیدی بود خیلی ممنون دستتون درست

 92. راستین می گوید

  سلام من ایپدم رو زدن به شارژ سه چهار ساعتی هست که داخل شارژه و میزنه در حال شارژ اما روشن نمیشه
  فقط ده دقیقه پیش لوگوی ایفون بالا اوند و دوباره خاموش شد
  میشه راهنمایی کنید لطفا؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.