همه چیزهایی که لازم است در مورد باطری آی‌فون و آی‌پد و شارژ آنها بدانید

مطالبی که در این نوشته می‌خوانید بیشتر در مورد آی‌فون و آی‌پد صادق هستند، با وجود اینکه پیش از این هم مطلبی در مورد باطری‌های گوشی‌های موبایل در «یک پزشک» نوشته بودم، مطلب خوبی پیدا کردم که بد ندیدم با شما به اشتراکش بگذارم:

ابتدا لازم است که افسانه یا به عبارت دیگر برداشت‌های اشتباهی که در ذهن خیلی از ماها در مورد باطری آی‌فون و آی‌پد و شارژ آنها وجود دارد، روشن کنیم.

۱- آیا درست است که بستن اپلیکیشن‌هایی که در پشت صحنه اجرا می‌شوند، عمر باطری را بیشتر می‌کنند؟
نه! این کار کمک چندانی به افزایش عمر باطری شما نمی‌کند، چرا که بر اساس آنچه خود اپل ادعا می‌کند چندکاره بودن یا مولتی‌تسک بودن نسخه‌های جدیدتر iOS باعث خالی شدن باطری از شارژ نمی‌شوند و اپلیکیشن‌هایی که در پشت‌صحنه اجرا می‌شوند، به نحو مؤثری حالت «فریز»شده دارند.

البته استثنائاتی در این زمینه وجود دارند: اپلیکیشن‌های تعیین موقعیت، پخش موسیقی در پشت‌صحنه و همچنین دانلود به وسیله اپلیکیشن Newsstand.

باطری آی‌فون , آی‌پد

۲- آیا کالیبره کردن، عمر باطری را افزایش می‌دهد؟
اندازه‌گیری فیزیکی میزان شارژ باقیمانده غیرممکن است، به همین خاطر است که شرکت‌های تولییدکننده موبایل، الگوریتم‌های پیچیده‌ای را برای  تخمین میزان شارژ ابداع کرده‌اند. با این همه، با گذشت زمان، صحت تخمین شارژ، از میزان واقعی شارژ باقیمانده، فاصله می‌گیرد.

کالیبره کردن یعنی استفاده از گوشی تا اتمام کامل شارژ و سپس شارژ تا ۱۰۰ درصد، باعث می‌شود که عدد تخمین‌زده شده به عدد واقعی نزدیک شود ولی مسلما کمکی به افزایش عمر باطری نمی‌کند.

اپل به مشتریانش توصیه می‌کند که ماهی یک بار وسیله خود را کالیبره کنند ولی نه بیشتر.

کالیبره کردن از نظر الکتریکی-شیمیایی سودمندی‌هایی دارد، ولی اگر شما به صورت منظم از گوشی خود استفاده می‌کنید، نباید نگران کالیبره کردن گوشی خود باشید.

۳- آیا شارژ طولانی مدت یا خالی کردن کامل باطری از شارژ، باعث صدمه دیدن باطری می‌شود؟
در گجت‌هایی که از باطری‌هایی لیتیومی استفاده می‌کنند، شارژ کردن زیاد یعنی متصل بودن گوشی به شارژر بعد از ۱۰۰ درصد شارژ شدن یا جدا کردن گوشی از شارژر تا قبل از اینکه به ۱۰۰ درصد شارژ برسد، همیشه نگرانی‌هایی برای کاربران ایجاد می‌کند.

اما اپل مکانیسم محافظتی در وسایل خود گنجانده است که این نگرانی را رفع می‌کنند: وقتی باطری کاملا پر می‌شود و با این همه هنوز متصل به شارزر است، گوشی به صورت خودکار تا ۹۹ درصد دشارژ می‌شود و سپس دوباره به ۱۰۰ درصد می‌رسد. این چرخه به صورت پیوسته ادامه می‌یابد. البته در این حین نشانگر میزان شارژ، به طور مداوم ۱۰۰ درصد را نشان می‌دهد تا از گیج کردن کاربران جلوگیری شود.

به شیوه مشابهی خیلی از ماها نگران خالی شدن کامل آی‌دیوایس‌های خود از شارز هستیم، ما می‌ترسیم که اگر وسیله‌مان با خالی شدن باطری، خاموش شود یا اصطلاحا بمیرد به باطری صدمه وارد آید. اما جالب است بدانید که  باطری‌های لیتیومی همیشه موقع خاموش شدن، مقدار اندکی شارژ الکتریکی را در خود برای جلوگیری از وارد شدن آسیب، نگه می‌دارند.

پس با این حرف‌ها، آیا چیزی هم پیدا می‌شود که باطری صدمه بزند؟!
بله! اگر باطری آی‌دیوایس شما کاملا خالی شود و بعد شما از وسیله دو ماه استفاده نکنید، از آنجا که حتی اگر گوشی خاموش باشد، همیشه مقداری از شارژ باطری مصرف می‌شود، باطری به مرور زمان همان شارژ اندک باقیمانده را هم از دست می‌دهد و ظرفیت باطری کم شود.

آیا شارژر آی‌پد، آی‌فون را سریع‌تر شارژ می‌کند؟
شارژر آی‌پد میزان جریان الکتریکی بیشتری نسبت به شارژر آی‌فون انتفال می‌دهد (دو آمپر به جای یک آمپر). با این حساب شاید تصور کنید که شارژ آی‌فون با شارژر آی‌پد به مراتب سریع‌تر صورت بگیرد.

اما عجله نکنید! میزان جریان الکتریکی تنها عمل تعیین‌کننده طول زمان شارژ نیست. باطری‌ها در سه مرحله شارژ می‌شوند، تنها در مرحله اول، میزان جریان الکتریکی، تنها عململ تعیین‌کننده است و در مراحل بعدی باطری‌های لیتیومی از طریق کنترل‌کننده‌های نرم‌افزاری که دارند، میزان جریان را دریافتی را محدود به میزان مورد نیاز خود می‌کنند.

این مطلب به این معنی است که با شارژر آی‌پد، در ایتدا یک آی‌فون سریع‌تر شارژ می‌شود، اما وقتی که شارژ به بیست درصد انتهایی خود می‌رسد، سرعت شارژ محدود می‌شود.

البته از این مسئله می‌توانیم نتیجه بگیریم که اگر شما عجله داشته باشید باید از با لپ‌تاپ خود گوشی خود را شارژ نکنید.

مک‌بوک‌های جدید به صورت خودکار متصل شدن آی‌فون و آی‌پد را تشخیص می‌دهند و میزان جریان متناسبی با آنها تحویل می‌دهند.

iphone


حالا که این از دست این برداشت‌های نادرست رهایی یافتیم، بهتر است که راه‌های عملی برای استفاده بهینه از شارژ را با هم مرور کنیم:

– پرهیز از استفاده از اپلیکیشن‌هایی که توان پردازشی زیادی مطلبند: این مسئله بدیهی است، شما باید از گیم‌هایی با گرافیک سنگین مثل Infinity Blade یا اپلیکیشن موسیقی BeatMaker وقتی شارژتان کم است، پرهیز کنید.

– کم کردن میزان روشنایی صفحه نمایش: آی‌دیوایس‌ها به صورت خودکار میزان روشنایی صفحه نمایش را با میزان روشنایی محیط پیرامونی، تطبیق می‌دهند، اما شک و تریدهایی در مورد میزان کارایی این مکانیسم خودکار وجود دارد، بنابراین خودتان هم می‌توانید، میزان روشنایی را هر گاه خواستید، پایین بیاورید یا بالا ببرید.

– کم کردن بعضی از فعالیت‌های پشت صحنه: از اپلیکیشن‌های تعیین موقعیت مثل Foursquare وقتی که میزان شارژ کمی دارید استفاده نکنید.
آی‌کلاد را فقط برای سرویس‌های ضروری روشن بگذارید.
می‌توانید اگر نیاز نداشتید، بلوتوث و وای‌فای خود را خاموش کنید.
شما می‌توانید در قسمت تنظیمات با رفتن به قسمت Network، هر وقت نیاز نداشتید ۳G یا کل سرویس‌های شبکه‌های را غیرفعال کنید.
رفتن به حالت Airplane ، سرویس‌های تلفن، GPS، وای‌فای و بلوتوث را به یکباره خاموش می‌کند.
با غیرفعال کردن Push Notificationها هم می‌توانید قدم دیگری به سمت بهینه کردن مصرف انرژی بردارید.
مسلم است که استفاده از گوشی خودتان به عنوان یک هات اسپات برای اشتراک اتصال ۳G، از عمر باطری کم می‌کند، پس می‌توایند هر وقت نیازی نبود، این ویژگی را هم غیرفعال کنید. Spotlight ویژگی خوبی در آی‌دیوایس‌ها است، Spotlight به صورت مرتب کلیه اطلاعات گوشی شما را اندکس می‌کند، طوری که وقتی از صفحه اول به سمت راست سوایپ می‌کنید، می‌توانید به سرعت چیزی را جستجو کنید تا نتابج را بی‌درنگ ببینید، اما متأسفانه این اندکس مداوم هم محتاج صرف انرژی است و شما اگر نگران شارژ باقیمانده بودید، می‌توانید با رفتن به قسمت تنظیمات Spotlight را غیرفعال کنید.


مواظبت از باطری‌های لیتیومی: باطری‌ها به دو علت با گذشت زمان، طرفیت شارژشان کاهش می‌یابد:

اولین علت، برهمکنش‌های الکتروشیمیایی است که در داخل باطری رخ می‌دهند، این برهم‌کنش‌ها حتی در حالت استراحت باطری هم اتفاق می‌افتند.

دومین علت، اثر خود شارژ کردن باطری است، یون‌های لیتیوم با شارژ کردن در داخل گوشی منبسط و با دشارژ شدن منقبض می‌شوند و  به تدریج باعث تنرل ظرفیت گوشی می‌شوند.

شارژ کردن منظم باطری به افزایش عمر باطری کمک می‌کند، این توصیه موصوم به قانون ABC یا Always Be Charging است.

عمق دشارژ شدن گوشی، عامل تعیین‌کننده‌‌ای است، به این معنی که اگر مرتب در هر بار شارژ مثلا بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد شارژ حرکت کنید، نسبت به کسی که در هر بار شارژ بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حرکت می‌کند، ظرفیت باطری‌تان زودتر کاهش می‌یابد.

دمای بیشتر، سرعت واکنش‌هایی به زوال‌برنده باطری را تسریع می‌کند، بنابراین هر چقدر گوشی‌تان خنک‌تر نگه داشته شود، باطری‌اش بیشتر حفظ می‌شود و برعکس مثلا اگر گوشی‌تان را در یک روز دلغ تابستانی در خودرو جا بگذارید، با باطری‌اش صدمه وارد کرده‌اید.

مطلب پیشنهادی:
Galaxy S و Galaxy Tab سامسونگ

نظرات

 1. اشتباه تایپی بود

 2. البته توی تمام گوشی ها و تبلت های جدید این سیستم ها وجود دارند و این نکات صادق هستند و میشه این مقاله رو برای اون ها هم استفاده کرد.

 3. سلام من این قسمت رو متوجه نشدم؟

  ” عمق دشارژ شدن گوشی، عامل تعیین‌کننده‌‌ای است، به این معنی که اگر مرتب در هر بار شارژ مثلا بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد شارژ حرکت کنید، نسبت به کسی که در هر بار شارژ بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد حرکت می‌کند، ظرفیت باطری‌تان زودتر کاهش می‌یابد. “

  • یعنی زود شارژ کنین بهتره، نگذارین همش تا آستانه خالی شدن باطری برسه، بعد شارژ کنین.

   • با سلام احتراما قویا پاسخ شما به دوستمون آقا مهدی رو رد میکنم باطری باید سیکل شارژ و دشارژش از ۱ تا ۱۰۰ باشه بدلیل اینکه در شارژ ۴۰ تا ۱۰۰ سلول های رده پایین باطری بدلیل عدم شارژ و دشارژ ضعیف شده و مشکلی که تقریبا واسه همه دوستان از جمله یکی از دوستانی که همین جا پیغام گذاشته پیش میاد اونم اینه که وقتی شارژ شما به انتهاش نزدیک میشه یکباره باطری ریزش میکنه نظر کاملا تخصصی و علمی میباشد به دلیل مرتبط بودن با تخصص اینجانب و تجربه کاری مرتبط

  • سلام
   من گوشی iPhone 5 رو الان که میزنم به شارژ هیچی شارژ نمیشه
   با اتصال USB هم نمیشه
   این درحالیه که تا دیشب شارژ می شد
   میشه راه نماییم کنین
   ممنون

 4. یعنی من اگه آیفونم رو با شارژر آیپد شارژ کنم مشکلی پیش نمیاد؟

 5. خیلی ممنون دکتر. برای من هم واقعا سوال شده بود. در ضمن توی فروم های خود سایت اپل هم مطالبی در این باره نوشته شده:
  https://discussions.apple.com/thread/1613689?start=0&tstart=0

  خیلی مطالب مفیدی داره.

 6. سلام
  راستش من یه نظر دیدم از شما تو سایت ازادراه در مطلب “نام اوبونتو ۱۲.۱۰ مشخص شد: Quantal Quetzel “.
  می خواستم بدونم تو اون مطلب شما نظر گذاشتین یا یکی با اسم شما نظر گذاشته؟
  ممنون

 7. عالی بود، ترفند های اپل هم برای محافظت از باتری محصولات اش قابل توجه‌ه، امیدوارم بقیه برند ها هم همچین امکاناتی داشته باشن.

 8. سلام،
  ممنون بابت مطلب مفیدی که گذاشتین. فکر کنم «باتری» درست‌تر باشه 😉
  موفق باشید

 9. سلام دوستان میتونید از این برنامه استفاده کنید عالیه
  Battery Doctor Pro – Max Your Battery Life

 10. آقا من یه سوال دیگه برام پیش اومده!
  بهتره که باطری آیفون رو در هر بار شارژ تا ۱۰۰% شارژ کنیم یا اینکه مثلا تا ۸۰؛ ۸۵ شارژ کنیم بهتره؟
  تو مقاله ی قبلیتون گفته بودین کامل نذاریم شارژ بشه
  حالا چی میگین؟

 11. یک مورد که مدتی هست فکرم رو مشغول کرده میزان خروجی mAH که در پشت شارژر ها نوشته میشه.اگر دو شارژر ۵ ولت Micro USB داشته باشیم .یکی با خروجی ۷۰۰ mah و یکی ۱۲۰۰ mah .شارژ کردن بین این دو دقیقا چه تفاوت و مزیت هایی داره؟
  از نظر زمان شارژ.کیفیت شارژ.سلامت باتری و دستگاه…

  • با سلام
   mah :
   همان میلی آمپر ساعت میباشد.که به تعین کننده مدت زمان شارژ یا دشارژ در ساعت بحسب میلی آمپر میباشد.
   ۱۲۰۰ mah
   ۷۰۰ mah
   در اکثر باتری های موجود,
   هر چه زمان شارژ کردن باطری طولانی تر باشد، زمان دشارژ یا تخلیه باطری هم بیشتر خواهد بود.
   پس توصیه میشود از شارژر هایی با MAH کمتر استفاده شودو برای مثال شارژ کردن باطری با MAH 700 مناسب تر خواهد بود.
   موفق باشید.

 12. سلام خسته نباشید. من یه ipod touch 4g دارم ….بعضی وقتا با برق شهری شارژش میکنم… … مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. با سلام
  یک سوال برام پیش اومد. آیا لازمه که دفعه‌ی اول که آی‌پد رو میزاریم شارژ بشه تا وقتی شارژش کامل بشه از برق درش نیاریم؟

 14. دفعه ی اول منظورت چیه؟
  آیدیوایس ها کلا از اول خودشون شارژ دارن (حدود ۸۰ درصد)
  شما برای بار اول که شارژ اولیه خود آیپدت کاملا تموم یعنی خالی شد بذار تو شارژ برای بارهای بعدی دیگه مهم نیست

 15. سلام خسته نباشد،سیستم عامل گوشیم iOS 5.1.1 ،شارژ گوشیم ۵% بود،زدمش تو شارژ ساعت ۱۲ شب فول شارژ شد،یعنی(۱۰۰%)،صبح ساعت ۸ که بیدار شدم،شارژش شده بود ۸۷%،با اینکه هیچ استفاده ای هم ازش نکردم…قبلاً اینجوری نشده بود.مشکل کجاست؟لطفاً راهنماییم کنید.ممنونم ازتون

 16. مرسی این تخصصی ترین مطلبی بود که راجع به نگهداری باتری گجت ها خونده بودم.

 17. سلام مرسى از راهنمائیهاتون
  یه سؤال : یکهفته هست که آیپد گرفتم ولى همیشه تقریبا ٨ ساعت طول میکشه شارژ ١٠ تا ١٠٠ رو طى کنه ، ایراد از کجاست؟ چکار میشه کرد؟!

 18. نه با شارژر خودش
  مگه نباید تا ٢ ساعت پر بشه؟

 19. سلام
  من یک گوشی آیفون ۴s دارم متاسفانه ی مدته وقتی میخوام شارژش کنم شارژ و نمیگره !!
  من باید چی کار کنم آیا مشکل از شارژر یا گوشیم؟؟؟؟
  شارژر آیفون رو میشه جدا هم تهیه کرد؟
  یا بدون استفاده از شارژر خود آیفون راه دیگه ایی هم واسه شارژ کردنش وجود داره؟؟
  خواهش میکنم اگه میشه راهنماییم کنید ممنون.

 20. یه سوال از ذوستان داشتم چند وقت پیش سیم شارژ ایفون من خراب شد مجبور شدم یه شارژر جدید بخرم از اون موقع با شارژ مشکل داشتم و درصد درست نمینوشت مجبور بودم یه بار ریسنژت کنم که بفهمم که چقدر شارژ دارم اما امروز دیگه اصلا گوشی شارژ نمیگیره و فقط غلامت باطری خالی که انتهاش قرمزه میاد و زیرش علامت شارژ و قتی شارژر رو در میارم یه دوشاخه و علامت شارژ میاد اما خبری از شارژ نست لطفا کمک کنین

 21. سلام
  من یک ایپاد دارم که الان تقریبا یک ماهه یه مشکلی براش پیش امده
  باتریش خیلی زود خالی میشه هرچقدر میزارم
  در شارژر بازم وقتی درمیارم دودقیقه بعد خاموش میشه
  قبلا چندتا اخطار میداد که شارژ کم مونده اما الان
  اون اخطارهاروهم نمیده زود خاموش میشه هر
  کاری که کردم درست نشد
  میشه کاری کرد که درست بشه؟؟؟
  باتشکر

 22. سلام
  ۸ساعت بزارش توی فریزرببین خوب نمیشه

 23. با این که اشتباه تایپی داشت ولی عالی بود

 24. یه سوال.اگه وای فای روشن باشه و نور صفحه هم در حد وسط باشه و یه صورت معمولی با ایفون۴ کار کنم مدت نگه داشتن باتری چند ساعته؟ممنون

 25. سلام اگه من آیفون۴ رو باusbشارژ کنم معمولا چند ساعت طول میکشه تا١٠٠٪شه ؟ ممنون

 26. salam
  man mac book daram va win 7 roosh gozashtam
  va az nete mobil estefade mikonam shab ta sob
  iphone be labtap vale
  va sharzhesh 100 mishe moshkeli ke nadare shab ta sob ba lab top sharzh beshe?

 27. من که ۱۸۰ هزار تومان ناقابل رفت تو پاچم پشت ایفونتون باد می کنه فقط ۲۰ ماه باتریش برام کار کرد

 28. سلام بچه ها من اپل ۴s دارم خیلی خیلی زود باتریش تموم میشه باید چه کار کنم دوباره درست شه گوشیم؟

 29. سلام
  من تازه ایپد گرفتم بعد از اینکه فقط دوبار شارژ کردم ،شارژ باتریش خیلی زود تموم میشه،همه ی کارایی که شما گفتید رو انجام دادم ولی فرقی نکرد میشه کمکم کنید چی کار باید بکنم؟

 30. سلام.من وقتی آیپد خاموش رو میزارم شارژ نشون نمیده کخ چند درصد شارژ شده میشه کمکم کنید چی کار باید بکنم؟

 31. سلام . برای طول عمر باتری بگذارید شارژ باتری به یک درصد برسه اونوقت شارژ کنید و وقتی شارژ باتری صد درصد شد باتری را از شارژ بکشید و نگذارید تو شارژ بماند.

 32. آیپد مینی من بیش تر از ۹۰ درصد شارژ نمیشه لطفا راهنماییم کنید چه کار کنم ؟

 33. merci khayli rahnemayim kardin

 34. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم:
  من یه گوشی سامسونگ گلکسی Fame S6812 دارم
  میخواستم بدونم که موقع شارژ گوشی باید خاموش باشه یا روشن؟ اصلا فرقی هم میکنه؟(مثلا تو کیفیت شارژ یا عمر باتری؟)

 35. یه سوال دارم
  برای اولین بار باید چند ساعت آیفون رو شارژ کرد؟
  اگه شیوه خاصی هم داره بفرمایید
  با توجه به اینکه وقتی می خریم شارژش ۱۰۰ درصده. آیا بعد از خالی شدن بزاریم فقط پر بشه کافیه یا نه؟

 36. سلام ایا داکت خوبه بگیرم یا نه؟

 37. من تازه اپل۴اس گرفتم چراشارژنمیشه
  لطفاکمک کنید.ممنون

 38. دوستان کمک کنید یه سایتی هست که رایگان اپلیکیشن میسازه من میخوام برای گوشیم بسازم ایرادی نداره از نظر سخت افزاری که به گوشیم وارد کنه .اینم آدرس سایت
  http://www.khozestani.ir

 39. ایا اپدیت کردن iosروی باتری اثری مگذارد ؟

 40. سلام به همگی
  من ایفون ۴s دارم . گوشیمو هربار که به ۴۰-۵۰ درصد میرسه میزدم تو شارژ . مشکلی که الان دارم اینه که به ۳۰-۴۰درصد که میرسه با یه تماس یا عکس گرفتن خاموش میشه!

 41. سلام من تازه ایفون ۴اس گرفتم کارکرده با صد در صد شارژ فقط یک ساعت کار میده

 42. سلام من تازه ۵s خریدم بزارم شارژ خودش تموم شه بعد بزنم شارژ?چقدر وقت باید تو شارژ باشه

 43. سلام :ایفون۵اس من درحال شارژبود.با١٩درصدشارژ برق رفت وسپس برق قویترآمد.نمادهای نمایش دهنده باطری وآنتن ناپدیدشد.ومن گوشی رافوراازبرق کشیدم.همان لحظه شارژباطری با٣۵درصدنمایش داده شد.گوشی راخاموش کردم وسپش روشن کردم باطری رابا٣٨درصدشارژنمایش داد.آیابه گوشی کدام آسیبى نرسیده است.لطف نموذه پاسخ زهید.ممنون

 44. باسلام
  گوشی ایفون ۵ من چند روزه خیلی زود شارژ میشه و خیلی زودم باطریش خالی میشه؟؟
  مشکلشو چطور میتونم حل کنم؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 45. griseofulvin isoelectric point dgkkdabcec

 46. من ایپدم پایین ۵۰درصد دیگه شارژ نمیشه وباید کامل خاموش شود که شارژ بشه لطفا جواب من را سریع بدین که ایپدم چه مشکلى داره ریست هم کردم بازم درست نشد

 47. گوشی ایفونs4 من چند وقته خیلی دیر شارژ میشه و خیلی زودم باطریش خالی میشه؟؟ یعنی ۲ ساعت شارز میزارم ۲۰% شارز میشه بعد ظرف ۵دقیقه تموم میشه .تا حالا ۴۰۰۰۰۰ هزینه کردم باطریو داگشم عوض کردم
  مشکلشو چطور میتونم حل کنم؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 48. درود
  به نظر شما ipad mini 2 با برنامه های تقریبا کم حجم چه مدت شاری باید نگه داره؟

 49. باعرض سلام و خسته نباشید…
  حدود دوماه آیفون فایو اس گرفتم.حدود ده روزه که در عرض ٣،۴ساعت شارژ تموم میکنه.حتی وقتی میخوابم و تمام برنامه هارو میبندم و حالت ایرپلین میکنم،بعداز ۴،۵ساعت ۵٠،۶٠درصدکم میکنه!!میشه راهنمایی کنید!؟

 50. نمیدونم چرا ایپدم شارژ نمیشه الان خاموش شده وقتی هم که به شرژ میزنم دستگاه رو نشون میده که داره شارژ میشه ولی دستگاه روشن نمیشه

 51. سلام
  ایپاد تاچ ۴ دارم ولی از چند روز قبل شارژ نمیشد وقتی هم که وصلش میکنم به شارژ تصویر باتری قرمزه میاد و خودش بعد روشن میشه رو ارم اپل وایمسه بعد دوباره باز رو همون حالت باتری قرمز میاد اصلا روشن نمیشه مشکلش چیه؟؟؟

 52. سلام
  خیلی مطالب مفیدی بود

 53. سلام ضمن تشکر من گوشى ۵sدارم ببخشید بهتر است در چه درصدى گوشى رو شارژ نماییم چون بعضى میگویند بهترین زمان وقتى است که گوشى شارژش به چهار درصد برسد ممنونم

 54. سلام امکان داره ب سوالم جواب بدید؟من یه آیفون ۵s خریدم ولی بعداز٢ماه موقع شارژ تا ۴٠٪ میره وبعدش اخطار میده the accesory may not be support وبعدم اصلا شارژ نمیشه میشه بگید ایراد ازکجاست

 55. با سلام
  چند وقتی است که برام از چین گوشی آیفون ۴ آوردند که متاسفانه پس از چند بار استفاده دیگه شارژ نمی شه، شارژر جدید و معتبر گرفتم ۲ دفعه شارژ شد دیگه نشد، باطری عوض کردم یکدفعه شارژ شد دفعه بعد نشد.
  نمی دونم چی کار کنم.
  لطفاً راهنماییم کنید.

 56. من با ایپکارمیکن تاوقتی ارور میده۱۰%مونده ووقتی دوباره باهاش کار مینم ارورو میده ۵ء٪مونده خب ، بعد من وقتی یکی از این ارورر را رو میده میزنمش توشارژ و وقتی ١٠٠٪میشه درش نیاوردم تایکی دو ساعت براش مشکلی پیش نمیاد

 57. سلام
  گوشى من ایفون ۵s هستش تا همین چن روز پیش شارژش فول میشد یعنى ١٠٠٪ شارژ میشد اما الان چن روزى میشه فقط تا ٩٩٪ شارژ میشه و همین که خاموش روشنش میکنم شارژش به ١٠٠٪ پر میشه! علت چیه لطفا راهنماییم کنین؟؟؟

 58. داش من اپل۴دارم من هر وقت شارژ میزنم مثلا ۸۰درصد ی دفعه خاموش میشه روشن میشه شارژ ١٠٠درصد میشه و مثال از شارژ میکشمش خاموش میشه بأید به شارژ متصل بشه استفاده بشه چرا منتظر جوابم

 59. سلام من ایپد۴ دارم وقتی مزنم به به شارژ هرجه قد وایمیسم تا ١٠٠درصد شارژ نمیشه از ٩۴ درصد بالاتر نمیره ،و وقتی خاموش روشن میکنم خود بخود خاموش روشن میشه باید یکم به حاله خودش بزارمش تا خاموش نشه بعد میتونم باهاش کار کن ،لوطفا اگه میدونین چشه یاچجوری دورست میشه بگین،

 60. گوشی من s4خیلی زود شارژ تموم میکنه بنظرتون مشکلش چیه؟من هم بازیهای الکی رو حذف کردم هم روشنایی گوشیمو پایین اوردم!!!!!!!!!!!

 61. سلام و خسته نباشید. من زمانی که باگوشی عکس میگیرم خاموش میشه ios7 چکار کنم و چجوری مشکلو رفع کنم خواهش میکنم جواب بدید

 62. سلام iphone 5sمن مشکل باطری داره دقیقا میشه بگی باطریش چند ساعت دوام میاره و چند ساعت فول میشه

 63. سلام
  من چنین وقتى کیسه که باطریه گوشیم مشکل پیدا کرده به یه عدد که میرسه دیگه شارژ نمیشه هروقتم رو یه عدد گیر میکنه خیلى هم دیر شارژ کیسه مثلا ٧ساعت یا بیشتر طول میکشه یه بارم settingشو ریسا کردم اما لازم درست نشد حتى بردمش برأى تعبیرات کلا هرچى تو گوشیم بودو پاک کردم از اول ios رو ریختر أینا اما بازم درست نشد خیلى نگرانم لطفا ممکن کنین که چکار کنم

 64. سلام
  من چنین وقته که باطریه گوشیم مشکل پیدا کرده به یه عدد که میرسه دیگه شارژ نمیشه هروقتم رو یه عدد گیر میکنه خیلى هم دیر شارژمیشه مثلا ٧ساعت یا بیشتر طول میکشه یه بارم settingشو ریست کردم اما بازم درست نشد حتى بردمش برأى تعمیرات کلا هرچى تو گوشیم بودو پاک کردن از اول ios رو ریختن أینا اما بازم درست نشد خیلى نگرانم لطفا ممکن کنین که چکار کنم

 65. منم ایفون۵ دارم یه بار به باطریس اب رفت دادم تعمیر ۴ ماه خوب کار کرد البته رو ios7 بود ولی از وقتیکه ios8 زدم این مشکل اومد جلو تو ۳۰% off میکنه

 66. سلام من گوشیم تو شارژه ولى بجا شارژ خالى میکنه گوشیمم ۵S هستش چیکار کنم

 67. سلام من ایفون ۶ دارم ولی یکم سریع شارژش خالی میشه مثلا ی اهنگى رو پلی میکنم شارژش اگه ٧٠ باشه. میشه ۶۵ چرا اینجوریه اخه؟؟

 68. سلام من گوشی اپل فایو اس دارم دو ماهه خریدم.این گوشی در ابتدا روی ۵ درصد خاموش می شد و بعد از چند روز روی ۱۱ درصد و تا الان روی ۳۵ درصد خاموش میشه .من باید چه کار کنم لطفا کاربر حجت یا کسی که وارده جوابمو میدند؟ باتشکر

 69. باسلام من دوروز پیش که گوشیم خاموش شد دیگه روشنش نکردم والان که به شارژ میزنم هیچ علامتی از شارژ شدن مشخص نیست وگوشیم کاملا خاموشه ،گوشیم باید فلش بشه؟میشه راهنماییم کنید.ممنون

 70. من ۵sدارم گوشیم دیر شارژ میشه زود خالی میکنه باطریشو رفتم عوض کردم دوباره اینجوریه چیکار کنم

 71. سلام میخواستم بدونم گوشی ایفون ۶ رو باید از چند درصد از شارژر جدا کرد؟؟؟؟چون تا ٩٠ درصد بسیار زود شارژ میشه ولی از ٩٠تا ١٠٠ خیلی طول میکشه تو بعضی سایت ها نوشته از ٩٠درصد جدا کنید خواستم بدونم این کار به صورت مداوم اسیبی به گوشی وارد نمیکند؟؟؟لطفا توضیح کامل دهید

 72. سلام من چند ماهی میخوام برم سفر و گوشیما نمیخوام ببرم چه روشی دارید که باتریش اسیب نبینه؟؟

 73. سلام. من iPad air 2 دارم. موقعی که ای او اسش رو از ۸.۱.۲ به ۸.۳ آپ کردم. شارژ باتریش ۹۰ بود. بعد از اون حس میکنم شارژم یکم نا منظم خالی میشه. مثلا نزدیک بیست دیقه ۵۵ بود. بعد ۵ دیقه بعد نگاه کردم ۵۲ بود. به نظرتون چیکار کنم. یعنی ممکنه چون با ۹۰ درصد سیستمشو اپ کردم باتریش کم شده باشه؟ please help me. لطفا کمکم کنین چکار کنم. ممنون

 74. سلام
  خاستم ببینم وقتی موبایل شارژ داره
  منظورم بالای ٢٠٪ هستش
  اگر گوشی رو ب کامپیوتر نصب کنیم ک برنامه بریزیم تا کار ما تموم بشه معمولا چند درصد شارژ میشه
  خاستم ببینم باطری رو خراب نمیکنه؟

 75. سلام.گوشی ایفون۵زدم شارژ اصلا شارژش از یک درصدبالاتر نمیره.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 76. سلام من یه آیپاد تاچ۵ دارم وقتی شارژش به نصف میرسه وشب خاموشش میکنم صبح باتریش تموم شده لطفا کمکم کنید ممنون

 77. سلام خسته نباشید.من آىفون۶دارم شارژرشو گم کردم از کجا بفهمم شارژر اصلى چطوریه؟بعدش شارژر ۵اس به ۶میخوره یا فرق داره؟اگه میشه تصویر شارژره اصلیو فرعیم واسم میل کنید ممنونم.

 78. سلام من ی گوشی اپل فایو دارم که بیشتر از ۹۲ در صد شارژ نمیشه چی مشکلی براش پیش اومده شارژرش هم مشکلی نداره

 79. سلام من ایفون ۶ دارم میخوام به مدت یک سال خاموش باشه چیکار کنم که بهش اسیب نرسه؟؟؟

 80. یعنی به باتریش اسیب نرسه

 81. سلام
  من یک ماهه آیفون ۶s خریدم،مقاله ی شما را خوندم و اجرا کردم.دو روزه نشانگر شارژ گوشیم روی۱۰۰% ثابت شده. اما شارژ داره کم میکنه.نمیدونم چش شده.لطفا جوابم رو زود بدین.گوشیم همدمه منه

 82. سلام اشکالی نداره گوشی وقتی به بیست درصد رسید به شارژ بزنیم و نگزاریم به پایین تر از بیست برسه
  .
  .
  .
  .
  وبعد هم نرسیده به ۱۰۰% از شارژ بکنیم

 83. اگه من آیپدمو قبل از این که به ۱۰۰ % برسه از شارژ در بیارم یا اگر ۴۰ /۵۰ % شارژ داشته و بزنمش به شارژ مشکلى براش پیش میاد ؟؟؟
  لطفا جواب بدید…

 84. باسلام.من دو سه سالی هست که ۵sدارم دیروز شارژرم جرقه زد و سوخت الان یه کابل خریدم ولی بازم شارِژنمیشه ممکنه باتری اسیب دیده باشه؟

 85. سلام آیفون ۶s من باتریش تموم شد ودیگه هر کاری میکنم روشن نمیشه راهنماییم کنید چیکار کنم

 86. سلام
  دوتا سوال دارم
  ۱_من ایفون ۵اس دارم وقتی که میزنم شارژ شارژ میشه ولی نشون نمیده که داره شارژ میشه یا مثلا ص گوشی قفله شارژ وارد میکن ص روشن نمیشه ولی شارژ میشه همین امروز خریدم ایا تو ایفون ای شکلیه یا برا من خرابه؟
  ۲_ایفون ۵ اس چند ساعت طول میکشه شارژ شه؟
  لطف کنید جواب بدین

 87. سلام علامته باتری گوشیم روی ١٠٠درصد مونده و کم نمیشه؟ علتش چیه؟ ممنون

 88. سلام من آیفون ۵s دارم که چن وقتیه اصلا شارژ نمیشه فقط وقتی به لپ تاپ وصل میکنم شارژ میشه علت چیه؟؟؟؟لطفا بم بگین چیکار کنم

 89. سلام
  آقا اگه اگه گوشی چندماه خاموش باشه براش اتفاقی میفته؟

 90. بسیار مطلب عالی و مفیدی بود خیلی ممنون دستتون درست

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.