نامزدهای جشنواره فیلم بافتا اعلام شدند

1

جشنواره فیلم بریتانیا (بافتا) BAFTA نام جشنواره‌ فیلمی است که سالیانه در بریتانیا برگزار می‌شود.

در جشنواره امسال، «آواتار» ساخته جیمز کامرون ، «قفسه درد» ساخته کاترین بیگلو و «آموزش» ساخته لون شرفیگ هر کدام با ۸ نامزدی در جشنواره بافتا با یکدیگر به سختی رقابت میکنند.

به گزارش دنیای سینما ، منطقه ۹ که فیلمی علمی – تخیلی و تهیه شده توسط پیتر جکسن است با ۷ نامزدی در جشنواره امسال یک قدم جلوتر از “حرامزاده های گمنام” و “بالا در هوا” هر کدام با ۶ نامزدی ایستاده است.

آواتار کامرون با دنیای جدید و مردم آبی رنگش که در گلدن گلاب خوش درخشید، در برابر فیلم های “پرشس” ، “بالا در هوا” ، “قفسه درد” و “آموزش” به رقابت میپردازد.

در بخش بهترین کارگردان هم نیل بلامکمپ برای فیلم “منطقه ۹” ، کوئنتین تارانتینو برای فیلم “حرامزاده های گمنام” و کامرون و بیگلو و شرفیگ با یکدیگر رقابت میکنند.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد جف بریجز برای فیلم “دل دیوانه” ، جرج کلونی برای فیلم “بالا در هوا” ، کولین فرث برای فیلم “مرد مجرد” ، جرمی رنر برای فیلم “قفسه درد” و اندی سرکیس برای فیلم “جنسیت و دارو و راک اند رول” نامزد دریافت جایزه شده اند.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن کری مولیگان برای “آموزش” ، سایورس رونان برای “استخوانهای دوست داشتنی” ، گابورنی سیدیب برای “پرشس” ، مریل استریپ برای “جولی و جولیا” و اودری توتو برای “کاکائو قبل از چانل” نامزد دریافت جایزه بافتا شدهاند.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد آلفرد مولینا برای “آموزش” ، الک بالدوین برای “این پیچیده است” ، کریستین مک کی برای “من و ارسن ولز” ، استنلی توچی برای “استخوانهای دوست داشتنی” و کریستف والتز برای “حرامزاده های گمنام” نامزد شدهاند.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن هم ورا فرمیگا ، آنا کندریک ، انه ماری داف ، کریستین اسکات توماس و مونیکه با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در بخش بهترین فیلم ساخت بریتانیا نیز فیلمهای “آموزش” ، حوض ماهی” ، “در گره ” ، “ماه” و “پسر بی هویت” با یکدیگر رقابت میکنند.

برندگان روز ۲۱ فوریه در مراسم بافتا در سالن رویال اپرای لندن مشخص می شوند.

لیست کامل نامزد ها را می توانید در سایت رسمی بافتا ببینید .

منبع : هالیوود ریپورتر

مترجم : علی صفار (نویسنده مهمان وبلاگ)

 
1 نظر
  1. GAME4ir می گوید

    man mimiramm baraie mantagheie 9
    🙂

    با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.