وقتی باتری «اجتماعی» شما خالی می‌شود! چه کنیم که بدون اینکه انزواطلب به نظر برسیم، خودمان فرسوده نشویم!

0

آیا دعوت به یک مهمانی بدترین اتفاق ممکن برای شما نیست؟ اوه، آن باتری‌های اجتماعی شما چندان قوی نیستند! به نظر می‌رسد همیشه زود شارژ تمام می‌کنند، اینطور نیست؟ اوضاع تا وقتی که باتری شما شارژ است خوب است؛ اما بعد تاریکی همه حا را فرامی‌گیرد و از معاشرت احساس خستگی می‌کنید. تحریک‌پذیر و بی‌حوصله می‌شوید و به دنبال جایی برای تنهایی می‌گردید.

شما درونگرا هستید. اما جایی برای نگرانی نیست. با ترفندهایی می‌توانید همچنان یک درونگرای موفق باشید و از پس دشوارترین کارهای اجتماعی هم برایید.

اینها ترفندهایی برای شما هستند:

  1. در مورد احساسات خود صادق باشید

اگر از نظر اجتماعی احساس خستگی می‌کنید، ممکن از نوسان خلق خود، خودتان مضطرب شوید. اولین و مهمترین تکنیک برای اینکه تمام انرژی شما تخلیه نشود این است که راهی برای نه گفتن پیدا کنید و در مورد احساسات خود صادق باشید.

با همکاران نزدیک خود در مورد احساس خود نسبت به میهمانی یا مراسمی که به آن دعوت شده‌اید صحبت کنید و اینکه چرا اوقاتی برای تنهایی نیاز دارید. اگر حس می‌کنید آنها از نوع همکاران خوب و دارای قوه درک نیستند، همیشه گزینه‌ای برای بهانه آوردن وجود دارد. اما دست آخر یک «نه» قاطع از همه چیز بهتر است.

2- استراحت و وقفه‌های متناوب بعد از اجتماعی شدن

وقتی بعد از معاشرت احساس خستگی می‌کنید، طبیعت‌گردی یا حتی قدم زدن در خانه یک تکنیک مفید برای پاکسازی ذهن شماست. تمام استرس و اضطراب ناشی از تعامل اجتماعی با این کار از بین می‌رود.

  1. کارهای خود را عاقلانه مرتب کنید

شما مجبور نیستید در هر رویدادی که برگزار می‌شود شرکت کنید. رویداد‌هایی را که برای شما مناسب است مرتب کنید. رویداد‌هایی را انتخاب کنید که مغز شما را تحریک می‌کنند و به نظر شما جالب هستند. همچنین می‌توانید بین جلسه‌ها یا رویدادها و مهمانی‌ها فاصله‌گذاری کنید.

  1. مکالمه را به سمت موضوعات جالب‌تر هدایت کنید

همه بخش‌های یک مکالمه نمی‌تواند مطابق سلیقه شما باشد، اینطور نیست؟ مکالمات نیز در درون خود سرفصل‌های فرعی دارند. اگر از نظر اجتماعی احساس خستگی می‌کنید، همیشه می‌توانید در مورد موضوعی مورد علاقه خود سوالی بپرسید.

باتری اجتماعی شما می‌تواند از طریق این ترفند ساده تقویت شود. مغز شما می‌تواند روی موضوعات جالب‌تری از صحبت‌های بیهوده تمرکز کند. به یاد داشته باشید، یک سوال می‌تواند فرصت طولانی را به شما بدهد!

  1. به سادگی فقط گوش کنید، صحبت نکنید

گوش دادن می‌تواند هدیه‌ای برای همراه شما باشد. تعداد محدودی از مردم می‌دانند چگونه در این دنیا گوش دهند. وقتی از صحبت کردن خسته شدید، ققط گوش کنید و در دنیای خود باشید.

به این ترتیب می‌توانید اجتماعی باشید بدون اینکه خسته شوید. این تکنیک به ذهن شما کمک می‌کند تا برای مدتی آرام شود.

  1. فهرستی از کار‌ها و چیز‌هایی که دوست ندارید تهیه کنید و به نزدیکان خود بدهید

البته این فهرست عملا به درد دادن به دوست خیلی نزدیک و اعضای درجه یک خانواده می‌خورد. فهرستی از چیزهایی بنویسید که هنگام تهی شدن از انرژی انرژی دوست ندارید انجام دهید و برای شما ناخوشایند است، این طوری دیگر لازم نیست هر بار برای انجام ندادن آنها عذر بخوهید و بهانه جور کنید.

  1. تا وقتی از انرژی خالی نشده‌اید، فرار کنید

وقتی باتری اجتماعی شما تمام شد باید به معنای واقعی کلمه فرار کنید. وقتی مضطرب، تحریک‌پذیر و بی حوصله شدید، زودتر به مکان آرامش خود بروید بروید و بیشتر خود را معرض مواجهه با شرایط سخت نگذارید.

  1. سایلنت بودن خوب است!

اصلا لازم نیست همه نوتیفیکیشن‌ها را زیر نظر داشت باشید و به هر پیامی زود جواب دهید. اینها به تدریج نه‌تنها شما، بلکه هر آدمی را که می‌خواهد خلاق باشید را می‌فرسایند.

یکی از تکنیک‌هایی که می‌توانید خود را از تخلیه اجتماعی نجات دهید، رعایت یک دوره «مزاحم نشوید» است. تلفن خود را در حالت پرواز یا سایلنت بگذارید.

  1. بپذیرید که درونگرا هستید و این اصلا نقص نیست

بعضی درونگرا هستند ولی طبق آموزش‌های غلط دوران کودکی و نوجوانی این را یک نقض می‌دانند و نمی‌دانند یک صفت است. درونگراها می‌توانند مدیر و رهبران اجتماعی و سخنران‌های خوبی باشند و جنی تا وقتی که باتری اجتماعی‌شان پر است در جمع‌ها خوش‌مشرب و بذله‌گو باشند.

ولی باید پذیرند که درونگرا هستند و خودشان را مجبور به تغییر نکنند و نیز شریک زندگی اننتخاب نکنند که بخواهد به خیال خودش آنها را تغییر بدهد یا بدتر از آن از روی بدجنسی آنها را در چالش‌های حضورهای اجتماعی پیاپی قرار بدهد تا یک لحظه بلغزد و عصبانی یا از نظر عاطفی ناپایدار به نظر برسد.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر ابرقهرمانان‌ها و شرورهای فیلم‌ها و کامیک‌ها در دوره ویکتوریا می‌زیستند!

عصر ویکتوریا دوره‌ای از تاریخ بریتانیا بود که از سال 1837 تا 1901 همزمان با سلطنت ملکه ویکتوریا بریتانیا ادامه یافت. این دوره، دوره تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قابل توجهی بود که نه تنها بریتانیا، بلکه سایر نقاط جهان را عمیقاً…

قسمت دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده‌اند و نگرش جدیدی نسبت به تاریخ در ما ایجاد می‌کنند

عکس‌های تاریخی بسیار هستند. برخی از آنها از فرط تکرارِ دیگر روتین می‌شوند و نکته جدیدی به ما نمی‌افزایند. متاسفانه برخی از آنها در بایگانی‌های فراموش می‌شوندو کسی متوجه نکته‌شان نمی‌شود و به تدریج نابود می‌شوند و برخی هم کمتر از بقیه بها…

عکس های هوایی تام هگن از باغ های زیتون اسپانیا – الگوهای زیبای مواج و سنت‌های قدیمی

به مدت هزاران سال، اسپانیا به دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای، تابستان‌های طولانی و گرم و دمای معتدل زمستانی، در تولید زیتون پیشرو بوده است. میوه‌های زیتون که در آب نمک نگهداری می‌شوند و یا آسیاب می‌شوند تا روغن‌های طبیعی از آنها استخراج شوند،…

سرژ ورونوف: پزشکی که بیضه‌های میمون‌ها را به مردها پیوند می‌زد تا آنها را جوان کند!

یکی از پر شورترین ارائه‌ها و سخنرانی‌ها در کنگره بین‌المللی جراحان در لندن در سال 1923 توسط جراح فرانسوی متولد روسیه به نام سرژ ورونوف انجام شد. سه سال پیش‌تر، ورونوف با آزمایش‌های بحث‌برانگیز پیوند غده‌ که به ادعای خودش آدم‌ها را چند…

21 مهارتی که ای کاش در مدرسه یا جای دیگر مقدمات آنها را به ما می‌آموختند!

درس و دانشگاه بسیارند، اما وقتی وارد کار واقعی و زندگی می‌شوید می‌بینید که مهارت‌های زیادی لازم دارید تا تبدیل به یک آدم موفق شوید یا به آرامش و خوشبختی بیشتری در زندگی برسید. گاهی دوره‌های آموزشی خوبی برای آنها وجود دارد و گاهی هم باید…

اگر این شخصیت‌های سینمایی و تلویزیونی به صورت گربه تصور می‌شدند

این کاری است با هوش مصنوعی انجام آن نستا ساده شده است. اما به یاد دارم که در سالیان دور برای همانند نشان دادن برخی سگ‌ها با شخصیت‌ها انسانی خاص، عکاس و روتوش کار چه زحمتی کشیده بود و این سری عکس‌ها را در شماره ظاهرا نوروزی یک شماره مجله…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5