وقتی باتری «اجتماعی» شما خالی می‌شود! چه کنیم که بدون اینکه انزواطلب به نظر برسیم، خودمان فرسوده نشویم!

0

آیا دعوت به یک مهمانی بدترین اتفاق ممکن برای شما نیست؟ اوه، آن باتری‌های اجتماعی شما چندان قوی نیستند! به نظر می‌رسد همیشه زود شارژ تمام می‌کنند، اینطور نیست؟ اوضاع تا وقتی که باتری شما شارژ است خوب است؛ اما بعد تاریکی همه حا را فرامی‌گیرد و از معاشرت احساس خستگی می‌کنید. تحریک‌پذیر و بی‌حوصله می‌شوید و به دنبال جایی برای تنهایی می‌گردید.

شما درونگرا هستید. اما جایی برای نگرانی نیست. با ترفندهایی می‌توانید همچنان یک درونگرای موفق باشید و از پس دشوارترین کارهای اجتماعی هم برایید.

اینها ترفندهایی برای شما هستند:

  1. در مورد احساسات خود صادق باشید

اگر از نظر اجتماعی احساس خستگی می‌کنید، ممکن از نوسان خلق خود، خودتان مضطرب شوید. اولین و مهمترین تکنیک برای اینکه تمام انرژی شما تخلیه نشود این است که راهی برای نه گفتن پیدا کنید و در مورد احساسات خود صادق باشید.

با همکاران نزدیک خود در مورد احساس خود نسبت به میهمانی یا مراسمی که به آن دعوت شده‌اید صحبت کنید و اینکه چرا اوقاتی برای تنهایی نیاز دارید. اگر حس می‌کنید آنها از نوع همکاران خوب و دارای قوه درک نیستند، همیشه گزینه‌ای برای بهانه آوردن وجود دارد. اما دست آخر یک «نه» قاطع از همه چیز بهتر است.

2- استراحت و وقفه‌های متناوب بعد از اجتماعی شدن

وقتی بعد از معاشرت احساس خستگی می‌کنید، طبیعت‌گردی یا حتی قدم زدن در خانه یک تکنیک مفید برای پاکسازی ذهن شماست. تمام استرس و اضطراب ناشی از تعامل اجتماعی با این کار از بین می‌رود.

  1. کارهای خود را عاقلانه مرتب کنید

شما مجبور نیستید در هر رویدادی که برگزار می‌شود شرکت کنید. رویداد‌هایی را که برای شما مناسب است مرتب کنید. رویداد‌هایی را انتخاب کنید که مغز شما را تحریک می‌کنند و به نظر شما جالب هستند. همچنین می‌توانید بین جلسه‌ها یا رویدادها و مهمانی‌ها فاصله‌گذاری کنید.

  1. مکالمه را به سمت موضوعات جالب‌تر هدایت کنید

همه بخش‌های یک مکالمه نمی‌تواند مطابق سلیقه شما باشد، اینطور نیست؟ مکالمات نیز در درون خود سرفصل‌های فرعی دارند. اگر از نظر اجتماعی احساس خستگی می‌کنید، همیشه می‌توانید در مورد موضوعی مورد علاقه خود سوالی بپرسید.

باتری اجتماعی شما می‌تواند از طریق این ترفند ساده تقویت شود. مغز شما می‌تواند روی موضوعات جالب‌تری از صحبت‌های بیهوده تمرکز کند. به یاد داشته باشید، یک سوال می‌تواند فرصت طولانی را به شما بدهد!

  1. به سادگی فقط گوش کنید، صحبت نکنید

گوش دادن می‌تواند هدیه‌ای برای همراه شما باشد. تعداد محدودی از مردم می‌دانند چگونه در این دنیا گوش دهند. وقتی از صحبت کردن خسته شدید، ققط گوش کنید و در دنیای خود باشید.

به این ترتیب می‌توانید اجتماعی باشید بدون اینکه خسته شوید. این تکنیک به ذهن شما کمک می‌کند تا برای مدتی آرام شود.

  1. فهرستی از کار‌ها و چیز‌هایی که دوست ندارید تهیه کنید و به نزدیکان خود بدهید

البته این فهرست عملا به درد دادن به دوست خیلی نزدیک و اعضای درجه یک خانواده می‌خورد. فهرستی از چیزهایی بنویسید که هنگام تهی شدن از انرژی انرژی دوست ندارید انجام دهید و برای شما ناخوشایند است، این طوری دیگر لازم نیست هر بار برای انجام ندادن آنها عذر بخوهید و بهانه جور کنید.

  1. تا وقتی از انرژی خالی نشده‌اید، فرار کنید

وقتی باتری اجتماعی شما تمام شد باید به معنای واقعی کلمه فرار کنید. وقتی مضطرب، تحریک‌پذیر و بی حوصله شدید، زودتر به مکان آرامش خود بروید بروید و بیشتر خود را معرض مواجهه با شرایط سخت نگذارید.

  1. سایلنت بودن خوب است!

اصلا لازم نیست همه نوتیفیکیشن‌ها را زیر نظر داشت باشید و به هر پیامی زود جواب دهید. اینها به تدریج نه‌تنها شما، بلکه هر آدمی را که می‌خواهد خلاق باشید را می‌فرسایند.

یکی از تکنیک‌هایی که می‌توانید خود را از تخلیه اجتماعی نجات دهید، رعایت یک دوره «مزاحم نشوید» است. تلفن خود را در حالت پرواز یا سایلنت بگذارید.

  1. بپذیرید که درونگرا هستید و این اصلا نقص نیست

بعضی درونگرا هستند ولی طبق آموزش‌های غلط دوران کودکی و نوجوانی این را یک نقض می‌دانند و نمی‌دانند یک صفت است. درونگراها می‌توانند مدیر و رهبران اجتماعی و سخنران‌های خوبی باشند و جنی تا وقتی که باتری اجتماعی‌شان پر است در جمع‌ها خوش‌مشرب و بذله‌گو باشند.

ولی باید پذیرند که درونگرا هستند و خودشان را مجبور به تغییر نکنند و نیز شریک زندگی اننتخاب نکنند که بخواهد به خیال خودش آنها را تغییر بدهد یا بدتر از آن از روی بدجنسی آنها را در چالش‌های حضورهای اجتماعی پیاپی قرار بدهد تا یک لحظه بلغزد و عصبانی یا از نظر عاطفی ناپایدار به نظر برسد.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

10 عکس بسیار زیبا از درخت – انتخاب شده از عکاسان خلاق

درخت‌ها زندگی‌بخش زمین و مایه زیبایی آن هستند. انسان‌ها هزاران سال است که آنها بهره می‌برند و تا توانسته‌اند پهنه زمین برخوردار از زیبایی‌شان را کمتر و کمتر کرده‌اند. درختان متنوع با شکل و آرایش متفاوت ریشه، تنه، شاخه‌ها و برگ‌ها، چشم‌نواز…

عکس‌های این عکاس فرانسوی مانند تابلوهای نقاشی زیبای سبک امپرسیونیسم هستند

امپرسیونیسم یک جنبش هنری است که در اواخر قرن نوزدهم، عمدتاً در فرانسه ظهور کرد. مشخصه آن تاکید بر ثبت اثرات زودگذر نور و رنگ در دنیای طبیعی است. نقاشان امپرسیونیست به دنبال این بودند که برداشت‌های دیداری فوری خود را از یک صحنه به تصویر…

نمونه‌هایی از تغییر دکوراسیون‌های زیبا و اقتصادی

بعضی از تغییر دکوراسیون‌ها بسیار زمان‌بر و پرهزینه هستند، اما برخی هم بسیار اقتصادی و مختصیر و مفید هستند، با این همه تغییر زیادی در روحیه ما و زیبایی خانه‌مان ایجاد می‌کنند.این تغییر دکوراسیون‌ها ممکن است برایتان جالب باشند:…

مشهورترین ستاره‌های هالیوود قبل از اینکه مشهور شوند (طنز!)

با میدجرنی می‌شود چهره‌ها را جوان کرد، اما تصور کنید که این کار را در مورد شخصیت‌های تخیلی فیلم‌ها انجام بدهیم و تصور کنیم آنهایی که جوانی‌شان را ندیده‌ایم، قبل از پا به سن گذاشتن چگونه بوده‌اند.یودادوایت شروتتانوس…

خودکشی دسته جمعی در دمین آلمان در پایان جنگ جهانی دوم

خودکشی دسته جمعی در دمین به رویداد غم‌انگیزی اشاره دارد که در پایان جنگ جهانی دوم در شهر دمین آلمان رخ داد. در اواخر‌آوریل و اوایل ماه مه 1945، هنگامی که نیرو‌های شوروی در حال پیشروی به سمت شهر بودند، بسیاری از ساکنان آن، از جمله زنان،…

نه! ژاپن واقعا شبیه هیچ کشور دیگری نیست – عکس‌هایی که این را ثابت می‌کنند

هر کشوری ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی و حکمرانی و اقلیمی متفاوتی از کشور دیگری دارد. اما تفاوت برخی از کشورها با دیگران، چشم‌گیرتر است. ژاپن را یک اقیانوس از دنیاهای دیگر جدا نکرده، اما اگر شما هم این عکس‌ها را با من مرور می‌کنید، می‌بینید که…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.