محبوب‌ترین فیلم‌ها و سریال‌های نتفلیکس : آمار و ارقامی که تد ساراندوس غیرمترقبه فاش کرد

نگاهی نادر به داده‌های تماشای برنامه‌های نتفلیکس

0

در جریان کنفرانس Code امسال، مدیرعامل و مدیر ارشد محتوا نتفلیکس، تد ساراندوس، اطلاعات قابل توجهی در مورد برخی از عناوین برتر این غول پخش‌کننده به اشتراک گذاشت-اقدامی نادر برای شرکتی که به طور سنتی اعداد و ارقام را نزد خود پنهان نگه می‌دارد.

در یک اسلاید، زمانی که ساراندوس در صحنه همایش Code صحبت می‌کرد، نتفلیکس اعدادی را در مورد تعداد تماشای ۱۰ فیلم و سریال برتر خود بر اساس تعداد حساب‌هایی که حداقل دو دقیقه از آن را در ۲۸ روز اولی که برنامه در نتفلیکس گذاشته شده بود، فاش کرد.

فصل اول سریال بریجیرتون Bridgerton با ۸۲ میلیون حساب کاربری که آن را دیده بودند، در صدر بود و پس از آن قسمت اول Lupine و The Witcher با ۷۶ میلیون حساب کاربری ، قرار دارند.

Extraction با ۹۹ میلیون حساب برترین عنوان در بخش فیلم بود، پس از آن Bird Box با ۸۹ میلیون حساب و Spenser Confidential با ۸۵ میلیون حساب.

اسلاید دوم ۱۰ فیلم و سریال برتر نتفلیکس را بر اساس مجموع ساعات تماشای آن‌ها در ۲۸ روز اول ورود نشان می‌دهد.

بریجیرتون باز با ۶۲۵ میلیون ساعت تماشا در صدر جدول قرار داشت.

فصل چهارم Money Heist با ۶۱۹ میلیون بعد از آن قرار گرفته و پس از آن فصل سوم Stranger Things با ۵۸۲ میلیون ساعت تماشا ایستاده.

Bird Box با ۲۸۲ میلیون ساعت تماشا، محبوب‌ترین فیلم بر اساس میزان ساعات تماشا است. استخراج Extraction با ۲۳۱ میلیون ساعت مشاهده در رتبه دوم قرار گرفت و ایرلندی Irishman  با ۲۱۵ میلیون ساعت مشاهده سوم شد.

ساراندوس گفت: “ما سعی می‌کنیم با بازار شفاف‌تر باشیم. ” “این یک جعبه سیاه بزرگ برای مشاهده همه است. ”

سرویس‌های پخش جاری در سراسر جهان به طور سنتی اطلاعات محدودی در مورد میزان استقبال از عناوین در پلتفرم‌هایشان ارائه می‌دهند.

اما همچنان داده‌های ارائه شده محدود هستند. مثلا ممکن است استودیوهای تولیدکننده و مردم علاقه‌مند باشند که  تعداد کل دفعات مشاهده و نه فقط میزان تماشا در ماه نخست را بدانند.

در نهایت، بدون وجود استانداردهای یکپارچه در بین سرویس‌ها برای اینکه معیار‌های موفقیت چگونه باید تعریف شوند، پخش‌کننده‌ها هنوز با قوانین و سلیقه شخصی خود بازی می‌کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.