نوکیا نسخه جدیدی از گوشی کلاسیک و محبوب ۶۳۱۰ خود را به مناسبت ۲۰ سالگی آن وارد بازار خواهد کرد

0

نوکیا یکی از گوشی‌های موبایل کلاسیک خود را با نام ۶۳۱۰ که به درستی لقب آجر یا brick را به سبب مقاومت زیاد به آن داده بودند، دوباره وارد بازار خواهد کرد. این تولید و توزیع دوباره به مناسبت ۲۰ سالگی این گوشی محبوب خواهد بود.

HMD Global، که فعلا با برند نوکیای افسانه‌ای گوشی می‌سازد، اطلاع داده که گوشی جدید دارای شباهت بسیار زیادی به ۶۳۱۰ کلاسیک خواهد بود که از جمله آنها می‌توان به عمر باتری زیاد آن اشاره کرد.

این گوشی موبایل یک کپی از بازی موبایل کلاسیک دهه ۹۰ یعنی اسنیک یا مار را خواهد داشت و آنقدر مقاوم ساخته خواهد شد که بتواند شایسته همان لقب آجری باشد که در سال ۲۰۰۱ به آن داده شده بود.

البته «تغییرات ظریفی» هم در این گوشی اعمال شده، هر چه باشد فناوری ۲۰ سال به جلو رفته. این تغییرات شامل دکمه‌های بزرگتر و بزرگنمایی در منو برای سهولت خواندن است.

صفحه نمایش آن بزرگتر و در حد ۲.۸ اینچ با رزولوشن ۳۲۰×۲۴۰ پیکسل خواهد بود. در حالی که نسخه اصلی صفحه نمایش ۱.۸ اینچی ۱۲۰×۱۶۰ پیکسلی داشت.  نسخه جدید ۶۳۱۰، یک رادیو FM بی‌سیم هم خواهد داشت.

گوشی جدید برای مطابقت با نیازهای مدرن، ارتقا یافته و به گفته مقامات فعلی نوکیا «اختراع دوباره شده»!

نوکیا می‌گوید این شامل صفحه نمایش بزرگتر و دکمه‌هایی است که خواندن پیام‌ها و برقراری ارتباط با عزیزان را آسان می‌کند. (ولی تغییر شکل دکمه‌ها کلی ظاهر آن را نسبت به نسخه اصلی تغییر داده!)

با نوکیا ۶۳۱۰ جدید کاربران می‌تواند به کانال‌های خبری مورد علاقه خود گوشی کنند و به اخبار ورزش‌ها یا ایستگاه‌های موسیقی را گوش کنند و هرگاه خواستند Snake بازی کنند.

نوکیا وعده داده که گوشی جدید شارژی باورنکردنی داشته باشد و در حالت استندبای شارژش ۲۱ روز تمام باقی بماند.

این گوشی با استفاده از کابل MicroUSB شارژ می‌شود و در صورت استفاده زیاد از تماس‌های صویتی روتین، شارژ آن برای ۱۹ ساعت کافی خواهد بود. (که در این آخری من چیزی باورنکردنی آن طور که نوکیای‌ها می‌گویند مشاهده نکردم!)

نوکیا ۶۳۱۰ برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ عرضه شد، در سال ۲۰۰۲ به نسخه  ۶۳۱۰i به روز شد و سرانجام در سال ۲۰۰۵ با عرضه نوکیا ۶۲۳۰ ساختش متوقف شد.و

NOKIA 6310 جدید- مشخصات و ویژگی‌ها 

نوکیا ۶۳۱۰ برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ عرضه شد و در ۲۰۲۱ به مناسبت بیستمین سالگرد عرضه مجدد عرضه شد.

نسخه جدید دارای صفحه نمایش بزرگتر، دکمه‌های بزرگتر , عمر باتری طولانی و بدنه محکم است.

 • نام: نوکیا ۶۳۱۰ (بیستمین سالگرد)
 • قیمت: ۵۹.۹۹ پوند
 • رنگ‌ها: زرد، مشکی
 • دوربین: ۰.۳ مگاپیکسل
 • حافظه: ۱۶ مگابایت  رم، ۸ مگابایت داخلی
 • صفحه نمایش: ۲.۸ اینچ خمیده
 • پوسته: پلی کربنات
 • ماندگاری شارژ حالت استندبای: ۲۱.۷ روز
 • ماندگاری شارژ در حالت مکالمه: ۱۹.۴ ساعت
 • ویژگی‌ها: رادیو FM (سیمی/بی‌سیم)، پخش‌کننده MP3
 • شارژر میکرو USB

هنگامی که نسخه اصلی در سال ۲۰۰۱ منتشر شد، می‌توانست ایمیل، پیامک متنی و پیام‌های تصویری ارسال کند، دارای دسترسی اولیه به اینترنت و برنامه‌های ساده مبتنی بر جاوا، از جمله Snake بود.

حدود ۱۱۰ گرم بود و می‌توانست ۱۷۴ کیلوبایت اطلاعات را ذخیره کند و باتری داشت که میزان شارژ کافی برای ۴۰۸ ساعت کار در حالت آماده به کار یا هفت ساعت مکالمه مداوم را در خود ذخیره می‌کرد.

نسخه جدید از پوسته سخت پلی کربنات ساخته شده است که می‌تواند در مقابل ضربه‌های روتین مقاوم باشد.

دام فرگوسن، مدیر بازاریابی محصولات در HMD Global گفت که «این دستگاه با حافظه افراد پا به سن گذاشته بازی می‌کند! ما کیفیت ساخت قدیمی را که امضایی برای نسخه‌های قدیمی بود به نسخه‌های جدید آورده‌ایم.

ما اخیراً نوکیا XR20 جدید را معرفی کردیم، یک گوشی هوشمند مقاوم که به نظر من، نوکیا ۳۳۱۰ امروزی در دنیای گوشی‌های هوشمند است و اکنون نوکیا ۶۳۱۰ بازگشته و بهتر از همیشه شده.»

هنوز مشخص نیست که آیا نوکیامی‌خواهد نسخه هوشمند ۶۳۱۰ را هم بسازد یا به تجدید ساخت اندکی بهینه شده نسخه قدیمی اکتفا خواهد کرد.

آقای فرگوسن می‌گوید: «برای همه دوستداران گوشی‌های فیچر فون (گوشی‌های که فقط قابلیت‌ مکالمه و حداکثر پیامک را دارند) ۶۳۱۰ جدید، یک مدل اصلی و نمادین است. در حالی که صفحه نمایش خمیده ۲.۸ اینچی آن چیزی جدید است، هنوز طراحی و عملکرد آشنای خود را حفظ کرده است.»


در حاشیه: متعصبان فناوری‌های قدیمی – مرد ۲۳ ساله‌ای که پنج هزار پوند خرج کرد که تا خانه خود را تبدیل به یک کپسول زمان کند، انگار که دنیا در دهه ۱۹۹۰ متوقف شده!

تصور می‌کنید که خیلی دیوانگی است که زیاد در بند فناوری‌های قدیمی و وسایل محبوب قدیمی باشیم؟

به نظر من ارزش این وسایل با گذشت هر دهه چند برابر می‌شود. تصور می‌کنید که الان قیمت یک آتاری تمیز یا مک قدیمی چقدر باشد. مجموعه‌دارهای شخصی که حاضرند برای وسایل قدیمی خاص هزینه کنند زیاد شده و حتی آنهایی که مجموعه‌دار نیستند دوست دارند دست کم یک وسیله قدیمی را در منزل خود زنده کنند که می‌تواند تلویزیون قدیمی، رادیوضبط قدیمی، گرامافون یا حتی کیس پی سی قدیمی باشد.

اما یک متعصب شیفته دهه ۱۹۹۰ خانه خود را به کپسول زمان تبدیل کرده و با وسواس زیاد با چیزهایی مانند مبلمان قدیمی Ikea، پخش‌کننده‌های VHS به آن جلوه داده است.

جک والتر، ۲۳ ساله، از بیکویل، دربیشایر، تقریباً ۵۰۰۰ پوند هزینه کرده تا علاقه خود را به آن دوران دنبال کند. او حتی سوار یک خودروی قدیمی آستین مینی مترو می‌شود.

این تصویرگر اغلب در حالی که شلوار جین فاق بلند Levi و پیراهن‌های ژاکت بلوز می‌پوشد، مغازه‌های عتیقه‌فروشی و eBay را جستجو می‌کند. او می‌گویدبا این کار آرامش خانه پدری را احیا کرده است.

او که در روستا زندگی می‌کند ادعا می‌کند که گوشی‌های موبایل دهه نودی همچنان سیگنال بهتری نسبت به گوشی‌هایی جدید می‌گیرند.

او حتی همچنان به شوهیا تلویزیونی دهه ۹۰ نگاه می‌کند و نوارهای کاست قدیمی آن دوران را گوش می‌کند.

به نظر شما دلبستگی فناورانه و این سطح نوستالژی تا چه حد خوب است؟


نظر من در گوشی نوکیا ۶۳۱۰ جدید:

به نظر من HMD Global خاطرات روزهای خوش گذشته را تخریب می‌کند. این شرکت تصور درستی از روح طراحی و فناوری قدیمی ندارد و ایده‌های ضعیفی در مورد ترکیب این روح با فناوری‌های مدرن کنونی دارد. گوشی ۶۳۱۰ قدیمی را نسل جوان نخواهند خرید و فن‌های قدیمی هم اگر این گوشی را از دست داده باشند به نظرم دنبال نسخه اصلی و بااصالت آن می‌روند و در فروشگاه‌های اینترنتی و عتیقه‌فروشی‌ها آن را خواهند خرید. می‌ماند کسانی که یک مقدار قصد تفریح دارند یا کسانی که واقعا دنبال یک فیچر فون خوب هستند. این دسته هم به صورت تصادفی این گوشی ار خواهند خرید.

من اگر بودن یک ۶۳۱۰ کاملا مدرن طراحی می‌کردم. با یک صفحه نمایش لبه تا لبه. منتها در بخش نرم‌افزاری از صفحه کیبورد مجازی استفاده می‌کردم که دقیقا شکل کلیدهای نسخه قدیمی را داشته باشد. از سوی دیگر با قاب واقعا محکم گوشی هوشمندی کاربردی مناسب برای استفاده بسیاری از مشاغل که همواره در معرض افتادن گوشی از دستشان هستند مانند کادر درمان یا مهندسان میدانی یا ورزشکاران می‌ساختم. حتی HMD Global باید روی آیکون‌های نسخه جدید و ویدئوی شروع «دست خدا» نوکیا هم دقت می‌کرد و نسخه جدیدی از انها می‌ساخت.

گوشی جدید به نظرم فقط یک فیچر فون جدید است! خلاصه اینکه اگر در پی احیای نوستالژی این گوشی هستید و این گوشی را از دست داده‌اید، همان نسخه قدیمی را بخرید!

البته اگر بخواهم زیاد بی‌انصافی نکنم باید بگویم که ایده صفحه نمایش بزرگ‌تر خمیده خوب بوده، اما همین می‌توانست خیلی بهتر انجام شود تا این گوشی را کاملا متمایز کند. شاید هم انتظارات ما زیاد است و شاید اصلا نباید به خاطرات دست زد، چون در هر صورت تعداد ناراضی‌ها از رضایت‌مندها بیشتر خواهد بود!

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.