شرکت کیوسرا یک گوشی موبایل قابل شستشو وارد بازار خواهد کرد

3

در حالی که علاقه ما به پاکیزگی، گاهی به حد وسواس نزدیک می‌شود، خیلی وقت‌ها روزانه با آلوده‌کننده‌های پنهانی سر و کار داریم که از آنها غافلیم.

یکی از این آلوده‌کننده‌ها کیبوردهای کامپیوترهای ماست، اما خیلی راحت، در شرکت‌ها و ادارات یا منزل بعد و در حین از کار با کامپیوتر، خوراکی‌ها را در دست می‌گیریم و نوش جان می‌کنیم. این در شرایطی است که متأسفانه آزمایش‌ها نشان داده‌اند که گاهی کاسه‌های توالت، از کیبوردها، تمیزتر هستند!

از آن بدتر وضعیت گوشی‌های موبایل ماست، گوشی‌های موبایل از صبح تا شب، اصلا از دست‌های ما جدا نمی‌شوند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، تعدادی از گوشی‌های دفاتر اداری شهر شیکاگو به صورت تصادفی انتخاب شد و مشخص شد که تعداد زیادی از باکتری‌های کولی‌فرم که مطرح‌کننده آلودگی مدفوعی است روی آنها وجود دارد و میزان این آلودگی بسیار بیشتر از سطح مجاز آب آشامیدنی بود.

2015-12-05_18-27-01

مشکل عمده این است که ما نمی‌دانیم که چگونه بدون آسیب زدن به صفحه نمایش گوشی‌ها، آنها را پاک کنیم. در تحقیق انجام‌شده آب اثر چندانی در پاک کردن گوشی‌ها نداشت، در مقابل الکل که تقریبا در ۱۰۰ موارد مؤثر است، برای پاک کردن گوشی‌ها با توجه به آسیبی که به صفحه نمایش می‌زند، پیشنهاد نمی‌شود.

2015-12-05_18-26-27

در همین راستا سخنگوی شرکت اپل،‌استفاده از شیشه‌شوها، پاک‌کننده‌های خانگی، اسپری‌ها، حلال‌ها،‌الکل و تمیزکننده‌های حاوی آمونیوم را ممنوع اعلام کرده است. گوگل هم گفته است که سازندگان گوشی‌های اندرویدی، سیاست واحدی در مورد شیوه پاک کردن گوشی‌ها ندارند.

خود تأمین‌کننده‌های اصلی صفحات نمایش مثلا گوریلا گلس هم می‌گویند که برخی از محصولات آنها در مقابل شستشوی مداوم مقاومند و برخی‌ها هم نیستند.

البته کیت‌های تمیزکننده تجاری صفحات نمایش در بازار فراوان هستند، اما خیلی‌ها نمی‌خواهند برای آنها هزینه اضافی کنند.

برخی از کاربران که از کیس و محافظهای صفحه نمایش استفاده می‌کنند، آسوده‌تر هستند، آنها می‌توانند به راحتی، روی صفحه محافظ را پنبه یا کیس گوشی خود را پنبه الکل بکشند!

اما چه می‌شد اگر اصولا گوشی‌های ما کلا قابل شستشو بودند، چنین چیزی را شرکت ژاپنی کیوسرا، نوید داده است. قرار است یکی از گوشی‌های این شرکت به نام Digno Rafre که به زودی با قیمت ۴۶۰ دلار به بازار ژاپن عرضه خواهد شد، در مقابل شستشو با صابون‌های فومی (کفی) مقاوم باشد.

2015-12-05_18-20-58

منابع: + و +

   
3 نظرات
  1. رحیم می گوید

    گوشی قابل شستشو . عجیبه

  2. ناردن می گوید

    خیلی مساله مهمیه، مخصوصا وقتی سر و کار آدم به بیمارستان و مراقبت از مریض می افته، نمی خواد تو ایون محیط به گوشی دست بزنه اما مجبور میشه.

  3. سیما تاب جنوب می گوید

    گاهی از گوشی موبایلم متنفر میشم از کثیفی اش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.