تسلا تصاویری از کارخانه جدیدش در برلین -«گیگا»برلین- و جشن افتتاح آن منتشر کرد

0

تسلا ویدئوی جالبی در مورد مرکز جدید «گیگا»برلین خود که در ۳۲ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت آلمان واقع شده، منتشر کرده است.

تسلا برای جشن تکمیل گیگا برلین، عموم مردم را به رویداد افتتاح دعوت کرد که شامل تور بازدید از کارخانه بود. این کارخانه قرار است در سال‌های آینده به بخش مهمی از تلاش‌های تسلا در اروپا تبدیل شود.

گیگا برلین، تسلا مدل Y را برای مشتریان اروپایی مونتاژ می‌کند و همچنین برای خودرو‌های برقی باتری و پیشرانه تولید می‌کند.

تسلا مشتاق است خط تولید را قبل از پایان امسال راه‌اندازی شود و تا پایان سال ۲۰۲۲ می‌خواهد گیگا برلین بین ۵ تا ۱۰ هزار خودروی برقی در هفته تولید کند.

اما گیگا برلین نمی‌تواند عملیات خود را آغاز کند مگر اینکه مقامات محلی رضایت خود را اعلام کنند، زیرا آن‌ها همچنان به ارزیابی تأثیرات زیست محیطی تأسیسات بر مناطق اطراف خود ادامه می‌دهند.

از زمانی که برنامه‌های این نیروگاه برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ تنظیم شد، معترضان محیط زیست اصرار داشتند که ساخت کارخانه بر حیات وحش و منابع آب محلی تأثیر منفی خواهد گذاشت. این اختلافات تا به امروز ادامه دارد و معترضان هنوز قصد توقف ساخت بخش‌هایی از کارخانه را دارند که هنوز کارشان احداثشان شروع نشده.

این هم درسی است برای ما. چرا معمولا مردم و مقامات محلی از احداث یک کارخانه بزرگ در منطقه بدون توجه به تبعات زیست محیطی آن استقبال می‌کنند. چه چیزی بهتر از افزودن چنین چیزی به عنوان نقطه مثبت در کارنامه مدیریتی.

به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای جلب نظر معترضان، ماسک گفته است که تسلا بیش از درخت‌هایی که در طی پروژه قطع شده، درخت خواهد کاشت و تا آنجا که ممکن است از آب کمتری برای کاهش تأثیر بر سطح آب‌های زیرزمینی در یکی از خشک‌ترین مناطق آلمان استفاده می‌کند.

با وجود مشکلات، کسانی که در جشنواره گیگا حضور داشتند مصمم بودند که اوقات خوشی را سپری کنند. بلومبرگ این فضا را “جشن” توصیف کرد و افزود که بازدیدکنندگان “برای سوار شدن آزمایشی روی مدل Y و تور‌های داخلی کارخانه صف بسته بودند.

ویدئو را می‌توانید در اینجا ببیند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.