این فکت‌ها خیلی عجیب به نظر می‌رسند، اما کاملا واقعیت دارند

0

آنقدر پیج‌های اینستاگرامی در مورد اشتراک واقعیات عجیب یا فکت‌ها دیده‌ایم و آنقدر آن نکات غیرواقعی و ساختگی و جعلی هستند که دیگر نسبت به هر نکته‌ای که کمی خارج از میدان تصور ما باشد و در نگاه اول واقعی به نظر نرسد، واکنش نشان می‌دهیم. اما در این میان برخی از واقعیات با وجود عجیب بودن، کاملا درست هستند. آنها فقط شبیه منظره یک جسم، از زاویه متفاوت هستند.

یکی از کاربران تیک تاک، با نام کاربری MjcMatthew در اکانت خود معمولا فکت‌های جالبی را به اشتراک می‌گذارد که در اینجا برخی از آنها را با هم مرور می‌کنیم.

MjcMatthew یک تیک‌تاکر ولزی است. البته فعالیت‌ها او از چند سال پیش با یوتیوب شروع شد. او در یوتیوب بیش از ۱۰۰ هزار مشترک دارد، اما بستری که او در آن موفق‌تر بوده تک‌تاک است. در آنجا او ۳.۵ میلیون مشترک دارد و دائماً صد‌ها هزار بازدیدکننده دارد.


شماره ۱

پیکاسو همزمان با زنده ماندن امینم و چارلز داروین زنده بود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مسخره است؟ نه؟ ولی اگر سری به ویکی پدیا بزنید می‌بینید که امینم سال ۱۹۷۲ به دنیا آمده و پیکاسو سال ۱۹۷۳ درگذشته، پس یک سالی هر دو در این دنیا زنده بودند. از آن سو داروین ۱۸۸۲ درگذشته و پیکاسو سال ۱۸۸۱ زاده شده. پس یک سالی این دو هم در این دنیا با هم زیست کرده‌اند!


شماره ۲

دانشگاه آکسفورد قدیمی‌تر از امپراتوری آزتک است.

سابقه این دانشگاه به سال ۱۰۹۶ برمی‌گردد. تاسیس امپراتوری آزتک از سال ۱۳۲۵ میلادی بوده!


شماره ۳

استون هنج یک جاذبه گردشگری برای رومیان باستان بود.


شماره ۴

اگر دسته‌ای از کارت‌ها را با هم مخلوط کنید، از نظر آماری این احتمال وجود دارد که آن‌ها را به ترتیبی که  هرگز قبلاً وجود نداشته است و هرگز دیگر وجود نخواهد داشت، مرتب کرده باشید. در اصل، محتمل است که شما اولین فردی در تاریخ بودید که آن‌ها را در همان ترتیب دقیق چیده باشد.


شماره ۵

از آنجا که مجسمه آزادی از مس ساخته شده، در گذشته سابقه داشته که درگیر اکسیداسیون و زنگ زدن شود. در حقیقت در سال ۱۹۲۲ این مجسمه به رنگ یک سکه قدیمی درآمد و کاملا سبز شد.


شماره ۶

بیماری وجود دارد که می‌تواند تمام بافت عضلانی شما را به استخوان تبدیل کند.

این بیماری میوزیت اوسیفیکان است.


شماره ۷

اگر یک قاشق چایخوری از یک ستاره نوترونی بردارید ، جرم آن برابر با ۹۰۰ هرم جیزه بود.


شماره ۸

بریتانیا بیش از هر کشور دیگری در جهان گردباد دارد.


شماره ۹

قوطی بازکن تا ۴۰ سال پس از قوطی اختراع نشد.


شماره ۱۰

پس از ساخت ۱.۴ میلیارد مداد رنگی، مدیر ارشد شرکت Crayola اعتراف کرد که او کور رنگ بوده. این شخص Emerson Moser نام داشت و البته در خبر کوررنگی او غلو شده و او فقط بعضی رنگ‌ها خیلی نزدیک به هم را با هم اشتباه می‌گرفته.


شماره ۱۱

اگر یک لیوان آب بردارید، تعداد اتم‌هایش بیشتر از زمانی است که لیوان لیوان آب همه اقیانوس‌ها را بردارید.


شماره ۱۲

دکمه لایک فیس بوک قرار بود دکمه‌ای به نام Awesome نامیده شود.


شماره ۱۳

ترکیب‌های محتمل بازی شطرنج از تعداد اتم‌های جهان بیشتر است!

تعداد ترکیب‌های بازی شطرنج ۱۰ به توان ۱۱۱ تا ده به توان ۱۲۳ تخمین زده می‌شود. در حالی که تعداد اتم‌های هستی ۱۰۷۸ تا ۱۰۸۲ است.


شماره ۱۴

در ابتدا قرار بود برج ایفل در بارسلونا باشد. اما مردم بارسلونا ایده پروژه را دوست نداشتند و در نهایت پاریس صاحب آن شد و سمبل نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ و بعد کل شهر شد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.