ایمپلنت دندان بهترین جایگزین دندان های طبیعی

0

رپورتاژ

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید، خوب است درباره آن بیشتر بدانید و قبل از درمان خود آگاهی نسبت به انجام مراحل آن داشته باشید. قطعا می دانید که ایمپلنت دندان نوعی جدیدی از انواع درمان های دندانپزشکی است و در درمان بوسیله  ایمپلنت دندان، ایمپلنت جایگزین ریشه دندان شما خواهد شد و با دندان های طبیعی سازگاری دارد و مشکلی ایجاد نمی کند، پایه ای محکم برای دندان های ثابت و یا قابل جا به جا شدن را ایجاد می نمایند.

جنس ایمپلنت ها از تیتانیوم خالص است و این عنصر با بدن انسان ها سازگاری دارد و عوارض را برایشان ایجاد نخواهد کرد. شکل ایمپلنت به صورت میله های باریکی است که در استخوان فک وجود دارد.

علم دندانپزشکی همانند دیگر علوم در هر دوره پیشرفت می کند و هر ساله آموزش هایی در رابطه  با نگهداری و مراقبت از بهداشت دهان و دندان به افراد آموزش داده می شود، با این وجود هستند افرادی را که دچار ناراحتی های دندانی می شوند و مشکلاتی برایشان به وجود می آید. این مشکلات عمدتاً از پوسیدگی دندان ها نشأت میگیرد و همین باعث آسیب های گسترده تری به دندان های شما خواهد شد.

تا قبل از انجام ایمپلنت دندان تنها راه های درمانی افراد استفاده از پروتزهای دندانی بود اما با گذشت زمان ایمپلنت دندان جایگزین مناسبی برای این روش از درمان شد.

برای انجام ایمپلنت دندان لازم است قبل از آن معاینه شوید و دهان و دندان شما بررسی شود و بعد از مشخص شدن نتایج معاینات و مشخص شدن هزینه ها نسبت به انجام آن اقدام نمایید.

در جلسه معاینه تمامی بیماری های قبلی و مشکلاتی که در گذشته داشته اید را باید به دندانپزشک خود بگویید و تمامی سوالات خود را از او بپرسید.

برای دندانپزشک بررسی وضعیت دهان و دندان هایی که وجود دارد در اولویت قرار دارد تا بعد از بررسی  دقیق  یک برنامه درمانی کامل و جامع برای آن در نظر خواهد گرفت و بهترین مسیر درمانی را به شما پیشنهاد می دهد.

مراحلی که قبل از انجام ایمپلنت دندان برای شما انجام می دهند شامل:

  • اشعه ایکس دندان

ایمپلنت دندان را برای اینکه بهترین و مطمئن ترین حالت خود قرار بگیرد در فک کاشته می شود و دندانپزشک با توجه به شرایط دندان شما بررسی ها لازم را انجام می دهند.

برای مشاهده کامل وضعیت فک و استخوان دندانپزشک از اشعه ایکس استفاده می کند و تمام زوایا آن را بررسی می نماید و هزینه آن به همراه ایمپلنت حساب میشود . پول جدا بابت آن پرداخت نمی کنید.

دندانپزشک با بررسی نتایج بدست آمده روش مناسب را برای شما انتخاب می کند و بعد از اقدامات لازم را برای ترمیم دندان های شما شروع می نماید.

  • کشیدن دندان

قبل از ایمپلنت دندان احتیاج است که دندان هایی که آسیب دیده رو بکشید تا ایمپلنت را در آن ناحیه جایگذاری نمایید. کشیدن دندان هم برای شما هزینه دارد اما هزینه ای که دارد به نسبت ایمپلنت پایین تر است و شما حتما از قبل باید این کار را انجام دهید.

  • پیوند استخوان

برای انجام ایمپلنت دندان باید استخوان مناسبی داشته باشید تا ایمپلنت به خوبی در آن جای گیرد. اما برای کسانی که این حالت برایشان وجود ندارد، پیوند استخوان انجام می گیرد. پیوند استخوان باعث می شود استخوان شما محکم تر شود و کاشت ایمپلنت شما نتیجه بخش باشد.

پیوند استخوان از شکست استخوان جلوگیری می کند و شکستن ایمپلنت به مراتب هزینه های بیشتری برای شما خواهد داشت. قیمت ایمپلنتی که شکسته می شود از خود ایمپلنت اولیه گران تر است.

 برای پیوند استخوان شما قبل جراحی باید در بیمارستان بستری شوید، تا شرایط عمل را داشته باشید. بعد از اینکه پیوند استخوان با فک محکم شد می توانید ایمپلنت دندان را انجام دهید. این دوره ممکن است چند ماهی طول بکشید پس باید صبر داشته باشید تا نتیجه برای شما مثبت باشد.

ارتودنسی دندان را با کیفیت بالا انجام دهید

استفاده از روش ارتودنسی دندان درایران بسیار صورت می گیرد و یک درمان مهم در دندانپزشکی محسوب می شود. ارتودنسی به زیبا و مرتب شدن دندان های شما کمک می کند و ایرادات آن را برطرف می سازد.

طول درمان ارتودنسی دندان طولانی است و چند سال طول می کشد تا به حد دلخواه خود برسید و برای نتیجه بسیار خوب باید صبر و تحمل داشته باشید. انجام ارتودنسی دندان بیشترجنبه درمانی دارد که نتیجه به زیبایی دندان های فرد منجر میشود.

وقتی دندان ها در جای درست خود قرار نمی گیرند، علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی ندارند مشکلات بهداشتی را هم به دنبال خود دارد.

مشکلات بهداشتی را از این نظر می گوییم که وقتی دندان در جای درست نیست تمیز کردن و نگهداری از آن نیز سخت تر می شود و پوسیدگی دندان ها از عوارض آن خواهد شد.

برای شمایی که قصد انجام ارتودنسی دندان را دارید از اولین اقدامات مهم این است که با دندانپزشک مورد نظرتان مشاوره لازم را انجام دهید و با او در مورد دندان های خود صحبت نمایید.

در نظر داشته باشید که انجام ارتودنسی دندان حتما باید نزد متخصص این رشته انجام شود تا نتیجه به بهترین حالت برای شما پیش آید چون زمان و هزینه زیادی برای این کارخواهید گذاشت و نتیجه آن بسیار مهم خواهد بود.

حتما در زمان مشاوره از دندانپزشک خود بخواهید به طور کامل از مزایا و معایب آن برای شما بگوید و توضیحات کامل نحوه انجام آن را بازگو نمایند تا شما با اطلاعات کاملی نسبت به آن اقدام نمایید.

بعد از صحبت و مشاوره نوبت به معاینه بیمار می رسد. معاینات از این جهت انجام می شود که چه تعداد دندان احتیاج به ترمیم و مرتب سازی دارد و اینکه کدام روش ارتودنسی برای بیمار مناسب است و نتیجه بهتری خواهد داشت.

برای اینکه معاینات دقیق تر انجام شود لازم است از دندان شما عکسبرداری شود و جزئیات دندان بهتر مشخص خواهد شد. عکسبرداری که برای ارتودنسی انجام می شود OPG است که دقیق  است و هر اطلاعاتی که دندانپزشک به آن نیاز دارد در این عکس مشخص است و دوره درمان دندان و همچنین هزینه های مشخص خواهد شد.

ارتودنسی دندان چند مرحله دارد که شامل:

  • قالب گیری

بعد از انجام معاینه دندان شما، دندانپزشک قالب گیری دندان را انجام می دهد تا وضیت دندان ها قبل از انجام ارتودنسی دندان مشخص باشد.

  • عکسبرداری از دندان

همانطور که گفته شد عکسبرداری کمک می کند جزئیات دندان کامل تر مشخص باشد و دندانپزشک راح تر بتواند بررسی های لازم را انجام دهد و تصمیم بگیرد درمان را به چشم روشی انجام دهد.

  • فتوگرافی یا عکس رنگی دندان

این نوع از عکسبرداری به منظور وضعیت داخل دهان و دندان ها در برخی از موارد انجام می شود.

  • معاینه مجدد بیمار

در این مرحله دندانپزشک مجدد بیمار را معاینه می کند و زمان انجام ارتودنسی و هزینه آن را با قطعیت مشخص می نماید.

  • نصب براکت

برای نصب براکت آمادگی خاصی لازم نیست چرا که انجام این کار درد ندارد و بی حسی برای آن زده نمی شود. در ابتدا متخصص ارتودنسی یک نگین براکت را برای هر دندان در نظر می گیرد و نگین را بوسیله چسب به دندان می چسباند.

به دور دندان آسیاب بزرگ شما از عقب دهان حلقه ای فلزی که به بند ارتودنسی معروفیت دارد می اندازند و در آخر کار سیم های ارتودنسی به نگین براکت متصل می شود.

برای وصل نگه داشتن سیم به نگین براکت، ممکن است در برخی مواقع از یک حلقه کشی بنام لیگاچور استفاده نمایند.

در آخر متخصص ارتودنسی بایدها و نبایدها را به شما توضیح میدهد و نحوه مراقبت از براکت را به صورت شفاهی یا بروشور، به شما میدهد و به منزل میروید.

شما در هر مرحله از درمان که هستید باید حتما هر سوالی دارید از دندانپزشک خود بپرسید تا بعد انجام ارتودنسی مشکلی برایتان پیش نیاید.

عصب کشی یا درمان ریشه دندان چه زمانی نیاز است؟

اگر دچار دندان درد شدید شدید باید بدانید که آسیب دیدگی به عصب دندان شما رسید است و نیاز است به درمان ریشه دندان یا همان عصب کشی بپردازید. اما قبل از انجام این کار خوب است با مراحل انجام آن آشنا شوید.

دندانپزشک در ابتدا برای عصب کشی دهان شما را بی حس می کند و بعد از اینکه مطمئن شد دندان بی حس کامل شد سوراخی در تاج دندان ایجاد می کنند تا دسترسی به پالپ آسان شود.

بعد از ایجاد سوراخ با ابزارهای مخصوص دندانپزشکی آن قسمت را تخلیه می کند و دیواره های پالپ و ریشه مخصوصا نوک ریشه را می تراشند و کامل تمیز می کنند.

بعد از اینکه کامل پاکسازی شد با مواد مخصوص باید آن حفره ایجاد شده را پر کند و به گونه ای که راهی برای ورود باکتری یا آلودگی به آن وارد نشود.

در آخر کار نیز دندان را روکش می کنند و باعث می شود از شکستگی آن کم شود. چند روزی باید با آن مدارا کنید تا دندان در دهان برای شما عادی شود.

حتما در نظر داشته باشید اگر قبل از انجام درمان ریشه دندان درد دندانتان بر طرف شد حتما به دندانپزشک مراجعه کنید. شاید این کاهش درد موقتی باشد و بعد از آن عوارض بیشتری را برایتان داشته باشد.

درمان ریشه دندان دردناک نیست برخی از افراد با فکر به این درد از درمان خود صرف نظر میکنند و با خوردن داروها درد را تسکین می دهند. اما باید گفت با توجه به اینکه برای شما از بی حسی استفاده می شود شما درد را حس نمی کنید و اگر بعد از آن درد حس شود طبیعی است و مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و آن به گونه ای نیست که نتوانید تحملش کنید و احتمال درد شدید بسیار کم است و به ندرت رخ می دهد.

برای اینکه به پاسخ تمامی سوالات  برسید، در ادامه یکی از کلینیک های معتبر دندانپزشکی در تهران را به شما معرفی می نماییم تا با استفاده از اطلاعات آنان بتوانید ابهامات ذهنی خود را برطرف سازید و با خیال راحت درمان دندان های خود را آغاز نمایید.

دندان عضو مهم بدن شماست و سلامت آن برای دیگر نقاط بدن اهمیت دارد و اثر گذار است پس نسبت به درمان زودتر اقدام نمایید. کلینیک قلهک در تهران از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و برای کسانی که به دنبال درمان دندان در کنار دندانپزشک با تجربه هستند میتوانند از خدمات این مجموعه استفاده نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت کلینیک دندانپزشکی قلهک مراجعه و یا با شماره ۲۶۶۴۰۹۵۷-۰۲۱ یا ۲۶۶۴۰۹۰۷-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.