جزایر فارو، زیبایی‌ای به سبک داستان‌های جن و پری و افسانه‌ها

0

جزایر فارو، نام جزایر هجده‌گانه‌ای است که به عنوان یکی از منطقه‌های خودگردان دانمارک شناخته می‌شود. این مجمع الجزایر در سال ۱۸۱۴ از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال ۱۹۴۸ به‌صورت استانی خودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد.

این مجمع‌الجزایر در شمال اروپا و منطقهٔ اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی، تقریباً در فاصله‌ای برابر از ایسلند، نروژ و بریتانیا واقع شده‌ و پایتخت آن توشهاون می‌باشد  از مجموع ۱۸ جزیره‌ای که جزایر فارو را تشکیل داده‌اند، ۱۷ جزیره مسکونی‌اند و بزرگ‌ترین آن‌ها به نام استریموی ۳۸۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. اقلیم آن معتدل، بارانی و اغلب ابری است.

تنها ۶ درصد اراضی این جزایر قابل کشت هستند و فراورده‌های کشاورزی آن به سبزیجات محدود می‌شود و غلات در آن به عمل نمی‌آید. صنایع دستی و ماهی‌گیری شغل‌های اصلی مردم می‌باشند و صدور ماهی عمده‌ترین منبع درآمد آن محسوب می‌شود.

گوشه‌هایی از سیاره ما وجود دارد که به نظر می‌رسد مناظر آن تجسم داستان‌های افسانه‌‌ای و قصه‌های جن و پری هستند.جزایر فارو چنین مکانی است. علفزار‌های سرسبز، دامنه‌های تپه‌های شگفت‌انگیز و صخره‌های غوطه‌ور در دریاها می‌تواند هر مسافری را مسحور خود کند. زیبایی طبیعی این مجمع‌الجزایر دورافتاده در اقیانوس اطلس شمالی، لازار گینچین، عکاس منظره هنری زیبا را شیفته خود کرده.

جزایر فارو جمعیتی بیش از ۵۳۰۰۰ نفر دارند. این جزایر دارای یک اکوسیستم متنوع و به سبک توندرا با درختچه‌ها و گیاهان بوته‌ای زیاد، درختان کم و انواع پرندگان دریایی فراوان هستند.

گینچین عکاسی منظره را در جوانی در بلغارستان شروع کرد.  او در حال حاضر با خانواده‌اش در کلرادو زندگی می‌کند. می‌توانید کار‌ها و سفر‌های او را در اینستاگرام و وب‌سایت او دنبال کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.