تماشا کنید: وقتی دست طبیعت ستونی از آب را به بالای صخره‌های مرتفع می‌فرستد؛ پدیده‌ای نادر در جزایر فارو

0

اخیرا فیلمی در اینترنت پربازدید شده است که هم قانون گرانش زمین را نقض می‌کند و هم یک پدیده نادر آب‌وهوایی است.

آبشاری که برخلاف همه آبشارهایی که می‌شناسیم؛ از دریا شروع شده و به بالای صخره‌ای در حرکت است. گردبادی از آب‌ها که به سوی آسمان و بالای صخره کشیده می‌شوند و منظره دیدنی و هیجان‌انگیزی را رقم زدند.

به گزارش یاهونیوز، «سامی جیکوبسن» هنگام قدم زدن در کنار صخره‌های جزایر فارو با این پدیده باورنکردنی روبرو و سریعا با گوشی موبایل مشغول فیلم‌برداری می‌شود. این فیلم کوتاه را در زیر مشاهده کنید:

جزایر فارو شامل ۱۸ جزیره اصلی است که زیر نظر پادشاهی دانمارک قرار دارند. در این جزایر، عمدتا زمین ناهموار و آب‌وهوایی مرطوب، بارانی، ابری و خنک برقرار است.

طبق نظر کارشناسان هواشناسی، این پدیده هنگامی رخ می‌دهد که یک ستون از هوا مانند گردباد بر فراز دریا یا سطحی از آب تشکیل شود. در این پدیده، منشا گردباد بالای صخره است و به همین دلیل شاهد یک آبشار برعکس هستیم.

گردباد روی سطح دریا باعث برخاستن فواره‌ای از قطرات آب در هوا و کشیده شدن به سوی منبع گردباد می‌شود. معمولا این فوران‌های آبی را در مناطق نیمه گرمسیری و استوایی مشاهده می‌کنیم.

خود کارشناسان هواشناسی و از جمله «گرگ دوهورست» کارشناس ارشد عملیاتی دفتر هواشناسی Met از این پدیده شگفت‌زده شده و آن را بسیار دیدنی توصیف کردند.

دوهورست می‌گوید در هوای آشفته و باران‌های سنگین شاهد چنین پدیده‌هایی خواهیم بود. در هواهای خنک شاهد گردبادهای آبی هستیم ولی چیزی که در فیلم می‌بینیم بسیار خارق‌العاده است چون سطح صخره از دربا بسیار بالا است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.