اپلیکیشن جدید Tinkerstellar آیپد به شما کمک می‌کند برنامه‌نویسی پایتون را شروع کنید

درس‌هایی ساده و کاملا بصری به همراه کدهایی آماده و واقعی برای توسعه‌دهنده‌های اپل

1

اپلیکیشن Swift Playgrounds اپل یک روش عالی برای آموزش برنامه‌نویسی در Swift با دستگاه‌های آیپد است اما چندین زبان برنامه‌نویسی دیگر هم وجود دارند که شاید کاربران بخواهند آن‌ها را یاد بگیرند.

یک توسعه‌دهنده اپل به نام Alex Staravoitau اپلیکیشن جدیدی به نام Tinkerstellar برای شروع یادگیری برنامه‌نویسی پایتون ساخته است. همان‌طور که خود این توسعه‌دهنده می‌گوید؛ اپلیکیشن Tinkerstellar از برنامه Swift Playground الهام‌گیری کرده است اما دارای درس‌هایی برای یادگیری پایتون، یادگیری ماشینی، تجزیه و تحلیل داده‌ها و سایر زمینه‌های علوم محاسباتی است. بهترین بخش این اپ، آموزش‌های ساده و بصری آن است.

هنگامی که یک درس را انتخاب می‌کنید؛ یک مقدمه سریع برای درک بهتر اصول اولیه آن زبان وجود دارد و بعد به جای اینکه فقط بحث‌های تئوری مطرح شود؛ نمونه کدهای عملی ارائه کرده که می‌توان آن‌ها را در هر زمان تغییر داد و اجرا کرد. نتایج دقیقا در زیر کدها به نمایش درمی‌آیند تا کاربر عمیقا بفهمد هر دستوری در این زبان برنامه‌نویسی چه‌کار می‌کند.

از آن‌جایی که اپلیکیشن Tinkerstellar برای توسعه‌دهندگان تازه‌کار طراحی شده است؛ نیازی به راه‌اندازی یک محیط مجزا یا اتصال به شبکه برای اجرای کدها و شبیه‌سازها نیست و همه‌چیز به طور محلی اجرا می‌شود.

شما در برنامه Tinkerstellar با چیدن و سرهم کردن کدها، برنامه‌نویسی پایتون یاد می‌گیرید. چیزی که سرهم بندی کردید هم ابزارهای استاندارد صنعتی واقعی، داده‌های دنیای واقعی، کتابخانه‌ها و API واقعی هستند. شما نیازی به شبیه‌سازها یا باز کردن محیط‌های تست و پیکربندی کدها ندارید؛ نیازی به اجرای کدها روی یک شبکه یا استفاده از مجموعه داده‌های فرضی نیست. همه کدها مستقیما روی دستگاه شما اجرا می‌شوند و هرچیزی که مورد نیاز شما است؛ پیش از نصب آماده شده است.

شما فقط باید این آزمایشگاه را دانلود و آماده تست کدها و حل مسئله دنیای واقعی علوم محاسباتی با دستکاری این کدها شوید.

اگر یک دستگاه آیپد اپل دارید و می‌خواهید قابلیت‌های برنامه‌نویسی و توسعه‌دهنده‌گی خود را گسترس دهید؛ اپلیکیشن Tinkerstellar قطعا به درد شما می‌خورد و دانلود و نصب آن برایتان ضروری است. این اپلیکیشن را می‌توانید به صورت رایگان از اپ‌استور دانلود کنید. گفتنی است که این برنامه با هر مدل آیپد دارای سیستم‌عامل iPadOS 14 و بالاتر کار می‌کند.

برای مطالعه و دریافت جزئیات بیشتر درباره این اپ می‌توانید به وب‌سایت توسعه‌دهنده Tinkerstellar سری بزنید.

منبع 9to5mac
 
1 نظر
  1. احسان می گوید

    برای اندروید همچین اپلیکیشنی سراغ دارید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.